امروز: چهارشنبه، 5 مهر 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » پرداخت تسهیلات قرض الحسنه توسط صندوق بیمه روستائیان و عشایر

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه توسط صندوق بیمه روستائیان و عشایر

کد خبر: 3621
  • 0

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر کشور از پرداخت تسهیلات قرض الحسنه این صندوق به بیمه شده‌های تحت پوشش خود خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، بیت الله بر قراری شامگاه چهارشنبه در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه لرستان، روستاییان و عشایر کشور را میراث داران کشور و مولدان تولید عنوان کرد و اظهار داشت: جامعه عشایری همواره حامی نظام و انقلاب بودند و تقدیم ۱۱ هزار شهید از این جامعه ارزشمند گواهی این مطلب است.

وی این قشر زحمتکش را مستحق خدمت دانست و گفت: دو میلیون و ۵۰۰ نفر عضو صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور هستند که از این تعداد یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر بیمه شده فعال هستند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کشور افزود: از این تعداد ۹۹ هزار نفر در لرستان هستند.

برقراری، پرداخت سهم دو برابری حق بیمه از سوی دولت و انتقال سوابق به صندوق‌های دیگر را از مزایای این صندوق عنوان کرد و افزود: هزار و ۸۰۰ کارگزاری در سطح کشور کار ثبت نام متقاضیان برای این صندوق را انجام می‌دهند.

وی گفت: ۵۷ کارگزاری از این تعداد در لرستان هستند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کشور، حداقل سن ورود به صندوق را ۱۸ و حداکثر ۵۰ سال عنوان کرد و افزود: ۱۴۹ هزار و ۴۷۳ مستمری بگیر در کشور وجود دارد و سه هزار و ۷۵۰ نفر در لرستان بازنشسته این صندوق هستند.

برقراری همچنین از اعطای ۱۱ هزار وام قرض الحسنه سه تا پنج میلیون تومانی بدون ضامن و بدون مراجعه به بانک به بیمه شدگان این صندوق خبر داد.

وی گفت: اقساط این وام از مستمری افراد کسر خواهد شد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کشور با اشاره به کسب رتبه ۱۲ لرستان در بیمه کشاورزان و روستاییان و عشایر در کشور، راهبرد این صندوق را ارائه خدمت بهتر به این قشر زحمتکش عنوان کرد و از آنها خواست با ثبت نام در این صندوق زمینه پایداری مالی صندوق و ارائه خدمات بهتر را فراهم کنند.
منبع: خبرگزاری مهر
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید