امروز: جمعه، 31 شهریور 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » کشت برنج در لرستان ممنوع است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان:

کشت برنج در لرستان ممنوع است

کد خبر: 3491
  • 0

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: با وجود خشکسالی‌های اخیر و کمبود منابع آبی کشت برنج در استان طبق مصوبات هیئت دولت ممنوع است و با عاملان آن برخورد قانونی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز ؛سید عماد شاهرخی، بیستم شهریور ماه جاری در گردهمایی هماهنگی سال زراعی با محوریت طرح جهش تولید در دیمزارها، اظهار کرد: طبق ارزیابی و بررسی‌ها دیدگاه مقامات عالی وزارت و کارگزاران استانی نسبت به کشاورزی سازمان حهاد کشاورزی و ظرفیت بخش کشاورزی استان به شکل مطلوب تغییر کرده و به عبارتی شاهد نوعی رضایتمندی هستیم که این محصول عملکرد مناسب همکاران بخش کشاورزی است.

وی افزود: وظیفه ذاتی و سازمانی همه ما در روند کار این است که نسبت به هم مسئولیت‌پذیر باشیم و با خرد جمعی از عملکرد کاری یکدیگر حمایت کنیم و من نیز تعهد اخلاقی و کاری نسبت به همه همکاران دارم و از تمام نیروها تمام قد دفاع می‌کنم، چراکه می‌دانم سازمان جهاد کشاورزی یکی از ارگان‌های عریض و طویل استان است که همه مسئولین و کارشناسان مشقت و زحماتی فراوانی در حوزه تولید و محصولات کشاورزی متحمل می‌شوند به همین خاطر با اقتدار در جلسات حاضر می‌شویم و از همکاران دفاع می‌کنیم.

شاهرخی با اشاره به وضعیت گوشت مرغ در لرستان، بیان کرد: این روزها در سایر استان‌ها شاهد توزیع مرغ منجمد بین مردم یا افزایش قیمت هستیم، در شرایطی که در لرستان نه شاهد توزیع مرغ منجمد و نه افزایش قیمت هستیم بلکه توان صادر گوشت مرغ نیز به سایر بازار استان‌های همجوار هستیم که این فرآیند نتیجه عملکرد و تلاش مناسب همکاران و دستگاه‌های مرتبط است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به کشت دانه روغنی، بیان کرد: دانه­‌های روغنی، نقش بسزایی در صرفه‌جویی ارزی، تسریع روند توسعه اقتصادی، امنیت و استقلال غذایی کشور ایفا می‌­کند و توسعه کشت دانه روغنی اعم از کملینا، گلرنگ، گلزا و ... می‌تواند به عنوان کشت‌های جایگزین و با بهره‌وری بالا در محصولات کشاورزی اثر گذار و مفید باشد که در استان شاهد توسعه این کشت هستیم.

وی به مشکلات منابع آبی و محدویت کشت برنج در لرستان اشاره کرد و گفت: باتوجه به پیش‌بینی‌ها و ارزیابی‌های کارشناسان در زمینه کمبود منابع آبی در استان اعلام می‌کنیم که کشت برنج تحت هر شرایطی ممنوع است و استفاده از چاه‌های آب جهت آبیاری برنج یک خیانت به این سرمایه خدادادی و انسانی بوده و باید اقدامات و ارائه راهکارها جهت محدویت کامل این کشت در استان صورت گیرد.

شاهرخی با بیان اینکه از نیروهای مراکز خدمات لرستان حمایت می‌کنیم، عنوان کرد: هدف ما حمایت از نیروهای مراکز خدمات است و همه ما باید در این حوزه از تمام ظرفیت‌ها و امکانات جهت حمایت آن‌ها به کار گیریم، چون به این باوریم تولید و توسعه در عرصه و در بخش کشاورزی تحقق می‌یابد و نکات فنی و آموزشی از مؤلفه‌های این امر است.
منبع: خبرگزاری ایسنا
دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید