امروز: چهارشنبه، 5 مهر 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » ضرورت همکاری ادارات متولی توزیع انرژی با آموزش و پرورش/ رفع مشکلات آموزش و پرورش اولویت تمام نهادها و جامعه باشد

سرپرست فرمانداری پلدختر ؛

ضرورت همکاری ادارات متولی توزیع انرژی با آموزش و پرورش/ رفع مشکلات آموزش و پرورش اولویت تمام نهادها و جامعه باشد

کد خبر: 3487
  • 1

سرپرست فرمانداری پلدختر با اشاره به ضرورت همکاری ادارات متولی توزیع انرژی با آموزش و پرورش، گفت:رفع مشکلات آموزش و پرورش بایستی اولویت تمام نهادها و جامعه باشد.

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز حمید خادم سرپرست فرمانداری پلدخترصبح امروز شنبه نوزدهم شهریور ماه جاری در جلسه شورای آموزش وپرورش با موضوع بازگشایی مدارس، با اشاره به ضرورت در اولویت قرار دادن آموزش و پرورش در تمامی کشورها، اظهار داشت: همه  کشورهای توسعه یافته  آموزش و پرورش را در اولویت قرار داده اند.

وی افزود:نقش آموزش و پرورش در تعلیم و تربیت انکار ناپذیر است و تمامی ادارات و افراد جامعه بایستی کمک حال آموزش و پرورش باشند.

سرپرست فرمانداری پلدختر، عنوان کرد: تفاهم نامه آموزشی نباید به شکلی باشد که باعث بی انگیزه شدن دانش آموزان شده و علاقمندی دانش آموزان حتما باید در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به ضرورت همکاری ادارات متولی انرژی هایی چون ، آب ، برق و تلفن با آموزش و پرورش؛ بیان کرد: آموزش و پرورش بایستی تا انتهای تابستان بدهی های سبک را پرداخت نموده و ادارات نیز باید در نظر داشته باشند،  انرژی مدارس تحت هیچ شرایطی نباید قطع شود.

خادم با اشاره به اینکه سایر ادارات در پرداخت بدهی مربوط به انرژی حتما اقدام نمایند ؛ گفت:در این زمینه اقداماتی باید انجام شده و گزارش کار آن در شورای اداری آینده ارائه شود.

سرپرست فرمانداری پلدختر با اشاره به لزوم همکاری شبکه بهداشت و درمان و آموزش و پرورش ، تصریح کرد: در خصوص مربی بهداشتی و فعالیت های آموزشی بهداشتی انتظار می رود همکاری لازم انجام شود.

وی با اشاره به نقش مهم نیروی انتظامی در ایجاد امنیت  ورود و خروج دانش آموزان ، خاطرنشان کرد: حضور نیروی انتظامی جهت امنیت  به ویژه در مدارس دخترانه لازم و ضروری است.
الزام برطرف شدن مشکل تهیه لباس فرم مدارس /سخن و مشکلات معلمان شنیده شود

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز سیدمحسن موسوی امام جمعه پلدختر صبح امروز شنبه نوزدهم شهریور ماه جاری در جلسه شورای آموزش وپرورش با موضوع بازگشایی مدارس با اشاره به اینکه بیشترین نیازمندی دانش آموزان در بحث تهیه لباس فرم می باشد، اظهار داشت:هزینه لباس فرم بسیار بالاست و با توجه به اینکه  کمیته امداد امام خمینی متاسفانه امسال، برای توزیع لباس فرم مدارس برنامه ای نداشته این یک معزل بزرگ است .

وی با اشاره به مراجعات متعدد مردمی در این زمینه به دفتر امام جمعه شهر پلدختر ،افزود: انتظار می رود به طریقی کمک حال خانواده ها باشیم.

امام جمعه شهر پلدختر با اشاره به ضرورت برگزاری یک جلسه از سوی ریاست اداره آموزش و پرورش با حضور تمام معلمان ،عنوان کرد: انتظار می رود در خصوص مشکل معلمین مشمول قانون تعیین تکلیف در گروه چهارم و تمامی معلمان نگاه عادلانه وجود داشته و صحبت های آنها شنیده شود.

وی با اشاره به ضرورت،بهسازی مدارسی چون روستای باغ جایدر، بیان کرد :ضمن قدردانی از زحمات ستاد نوسازی مدارس استان انتظار کار بازسازی مدارس باقی مانده شهرستان به سرانجام برسد.

موسوی با اشاره به لزوم حضور معلمان در نماز جمعه بعنوان یک پایگاه سیاسی مذهبی به همراه دانش آموزان، گفت : انتظار می رود آغاز سال تحصیلی امسال  متفاوت برگزار شود .
توزیع لوازم التحریر و وسایل کمک آموزشی توسط طرح کمک های مؤمنانه/ جهاد تبیین  باید موجب پذیرش عمقی دانش آموزان شود  

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز فردین زارع جانشین فرمانده سپاه ناحیه پلدختر صبح امروز شنبه نوزدهم شهریور ماه جاری در جلسه شورای آموزش وپرورش با موضوع بازگشایی مدارس ، اظهار داشت: تهیه  یادمان و غرفه ای با محتوای یادواره شهدای دفاع مقدس در سطح مدارس شهرستان در آغاز سال تحصیلی لازم و ضروری است.

وی افزود: روایت گری توسط انجمن راویان دفاع مقدس با توجه به هفته دفاع مقدس در راستای بصیرت افزایی انجام خواهد شد.

جانشین فرمانده سپاه ناحیه پلدختر ، عنوان کرد: در توزیع کمک های مؤمنانه بحث لوازم التحریر و وسایل کمک آموزشی مد نظر قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به ضرورت جهاد تبیین ، عنوان کرد: انتظار می رود با توجه به اینکه این موضوع مورد نظر مقام رهبری است به نحوی انجام شده که باعث پذیرش عمقی در دانش آموزان شود.
واریز کمک هزینه تحصیلی جهت دانش آموزان تحت پوشش در مقاطع مختلف

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز علی نصیری معاون کمیته امداد پلدختر صبح امروز شنبه نوزدهم شهریور ماه جاری در جلسه شورای آموزش وپرورش با موضوع بازگشایی مدارس با اشاره به  آغاز جشن عاطفه ها از بیستم شهریور ماه جاری لغایت دوازدهم مهر ماه ، اظهار داشت: هدف تعامل برای کمک به دانش آموزان در بحث لوازم التحریر و سایر هزینه های دانش آموزی می باشد.

وی با اشاره به اینکه حدود ۲۵۰۰نفر از دانش آموزان شهرستان پلدختر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی هستند ، افزود : حدود ۱۵میلیارد ریال بحث کمک دانش آموزی از سوی کمیته امداد امام خمینی انجام می‌شود و علاوه بر آن حدود ۱۱میلیارد ریال جهت  دانشجویان سرانه وجود دارد .

معاون کمیته امداد پلدختر  با اشاره به اینکه در خصوص هزینه دانشجویان که جمعیتی حدود ۶۰۰تا ۸۰۰ نفر هستند، سرانه وجود دارد، عنوان کرد: برای دو ترم کاردانی ، ۲میلیون چهارصد هزار تومان و در  دو ترم مقطع کارشناسی ، ۲میلیون و ششصد هزار تومان، ارشد ۳میلیون و ششصد و مقطع دکتری ۷میلیون تومان  میزان وام بلاعوض در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به وجود دیگر وام های صندوق قرض الحسنه تحصیلاتی برای دانشجویان ، بیان کرد : برای مقطع کاردانی ،۱۰میلیون تومان، کارشناسی و ارشد ۱۵ میلیون تومان و دکتری تا ۲۰ میلیون تومان می باشد.

نصیری با اشاره به اینکه برای  ابتدایی دوره اول  سقف سرانه ۴۰۰ هزار تومان برای هر دانش آموز در نظر گرفته شده ، و مهر و آبان  به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود ، گفت:این مبلغ برای  ابتدایی دوره دوم ابتدایی۵۰۰هزارتومان ، متوسطه اول ۶۰۰هزارتومان ، متوسطه دوم ۷۰۰هزارتومان و مقطع نظری ۸۰۰هزارتومان می باشد.

معاون کمیته امداد پلدختر  با اشاره به اجرای برنامه های فرهنگی و اردویی تربیتی با همکاری آموزش و پرورش برای دانش آموزان و همچنین دانشجویان در تابستان امسال ، تصریح کرد: کارگاههای آموزشی و مهارتی خانواده برای دانش آموزان و خانواده های تحت پوشش نیز برگزار شده است.

وی با اشاره به ضرورت همکاری اداره آموزش و پرورش در زمینه تخفیف یا رایگان نمودن هزینه ها جهت دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد،خاطرنشان کرد :انتظار می رود ضمن ایجاد شرایط  بهداشتی در مدارس توسط اداره آموزش و پرورش  جهت پیشگیری از کرونا ، آمار دانش آموزان ترک تحصیل کرده جهت پیگیری و رفع مشکل به کمیته امداد امام خمینی ارائه داده شود  .
اعلام آمادگی مجموعه شهرداری و شورای اسلامی پلدختر جهت آغاز مدارس/سرویس های مدارس پروانه فعالیت دریافت می‌کنند

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز روح اله  کلانتری رییس شورای شهر پلدخترصبح امروز شنبه نوزدهم شهریور ماه جاری در جلسه شورای آموزش وپرورش با موضوع بازگشایی مدارس ضمن اشاره به اعلام آمادگی مجموعه شهرداری و شورای ،جهت بازگشایی مدارس ، اظهار داشت: خط کشی معابر  مدارس ،  شستشوی خیابان منتهی به مدارس ، جمع آوری نخاله ها در ورودی مدارس و خیابان های اصلی انجام خواهد شد

وی افزود: ثبت نام سرویس مدارس و صدور پروانه فعالیت برای رانندگان از جمله دیگر فعالیت های مجموعه شهرداری و شورای شهر پل‌دختر می باشد.

رئیس شورای شهر پلدختر با اشاره به اینکه  مدرسه شهید مومنی روستای ولیعصر در محدوده شهری نبوده عنوان کرد : آسفالت این مدرسه می تواند با همکاری مسکن و شهرسازی و یا بنیاد مسکن امکان پذیر است.

کلانتری در خصوص مدرسه شهید علیپور ، پلدختر بیان کرد: برای مشکلات این مدرسه نیز اقدامات لازم انجام خواهد شد.
اجرای متفاوت پروژه مهر در سال جاری/ورودی سالن های ورزشی و مدارس منطقه سازمانی ها بهسازی شود 

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز رضا نظری معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش پلدخترصبح امروز شنبه نوزدهم شهریور ماه جاری در جلسه شورای آموزش وپرورش با موضوع بازگشایی مدارس با اشاره به لزوم قانع سازی دانش آموزان و والدین جهت حضور در مدارس با توجه به کرونا ،اظهار داشت:پروژه مهر امسال در پلدختر متفاوت خواهد بود

وی با اشاره به اینکه مدارس امسال حضوری است ؛افزود:انتظار می رود اصحاب رسانه جهت آگاهی بخشی و قانع سازی والدین و دانش آموزان جهت تحصیل حضوری  یاریگر آموزش و پرورش باشند.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش پلدختر عنوان کرد: ورودی سالن های ورزشی و مدارس در منطقه سازمانی ها نیازمند بهسازی است که انتظار می رود مجموعه شهرداری و شورای شهر در این زمینه اقدام نمایند.
دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید