امروز: جمعه، 31 شهریور 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » تمام روستاهای پلدختر تا پایان سال ۱۴۰۲ گازرسانی می‌شود

تمام روستاهای پلدختر تا پایان سال ۱۴۰۲ گازرسانی می‌شود

کد خبر: 3475
  • 1

مدیرعامل شرکت گاز لرستان از گازرسانی به تمام روستاهای پلدختر تا پایان سال ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز ، کرم گودرزی شامگاه یکشنبه سیزدهم شهریور ماه جاری در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: 105 روستا از تعداد کل روستاهای واجد شرایط گازرسانی در پلدختر در حال حاضر از نعمت گاز برخوردار است.

وی با بیان اینکه گازرسانی به 23 روستای پلدختر هم در حال اجراست، افزود: زیرساخت‌های گاز در این شهرستان به‌طور کامل تقویت نشده است.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان عنوان کرد: روستاهای منطقه زیودار، بن لار و جلگه با اجرای خط لوله تغذیه که از چهار قلعه کوهدشت تا افرینه کشیده شده است از این زیرساخت برای گاز استفاده می‌کنند.

وی بیان کرد: زیرساخت دیگری با نام فاز دوم منطقه دادآباد در حال اجراست و خط لوله تغذیه از خرم‌آباد به دادآباد و محور قطعه نصیر و آزادراه متصل می‌شود که تعدادی از روستاهای این منطقه و چولهول را تحت پوشش قرار می‌دهد.

گودرزی با بیان اینکه ایجاد دو خط تغذیه در پلدختر به‌عنوان بستر اصلی مهم‌ترین تحولی بوده که در گازرسانی در این شهرستان اتفاق افتاده است، گفت: پیمانکاران خوبی با احداث زیرساخت انتخاب شده و پیشرفت پروژه‌ها خیلی خوب است.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان تصریح کرد: پرونده گازرسانی به روستاهای پلدختر با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و پروژه‌های در دست احداث به‌طورقطع و یقین تا پایان سال 1402 بسته می‌شود.

گودرزی با اشاره بهره‌برداری 15 روستا و سه واحد صنعتی در پلدختر اظهار داشت: در طرح گازرسانی به پنج روستای منطقه برگلان سوخته و زوانتل فقط نصب ایستگاه باقی‌مانده است که قطع به‌یقین تا 15 شهریور گازدار می‌شود.

وی افزود: گازررسانی سه روستای دیگر منطقه برگلان به‌علت مجاورت با باغات انجیر و معارضاتی که وجود دارد باقی‌مانده است که ادامه طرح را به بعد از فصل برداشت محصولات انجیر منطقه موکول کردیم.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان عنوان کرد: روستاهای فاقد گاز پلدختر عمدتاً در منطقه میانکوه شرقی است که زیرساخت لازم برای آن ایجادشده و پیشرفت پروژه آن خوب است.

وی تصریح کرد: پروژه ایجاد زیرساخت گازرسانی به روستای پاعلم و کارخانه آهک هیدراته شروع شده که شامل خط انتقال، ایستگاه و روستاهاست و فقط نصب ایستگاه باقی‌مانده است.

گودرزی با بیان اینکه کلنگ‌ گازرسانی به کارخانه آهک هیدراته انجام و قرارداد آن با پیمانکار منعقد شده است، اظهار داشت: این طررح به‌زودی شروع به کار می‌کند و سعی می‌کنیم تا عید نوروز گازرسانی این پروژه را نیز انجام دهیم.
منبع: خبرگزاری تسنیم
دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید