امروز: جمعه، 10 آذر 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » اقدامات پیشگیرانه جهت مقابله با اعتیاد کافی نیست

سرپرست فرمانداری پلدختر ؛

اقدامات پیشگیرانه جهت مقابله با اعتیاد کافی نیست

کد خبر: 3419
  • 0

سرپرست فرمانداری پلدختر با اشاره به اینکه اقدامات پیشگیرانه جهت مقابله با اعتیاد کافی نیست، گفت :راههای پیشگیری بایستی به گونه ای بوده که موجب کاهش ابتلا باشند.

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز حمید خادم سرپرست فرمانداری پلدختر صبح امروز سه شنبه بیست و پنجم مرداد ماه جاری در جلسه شورای هماهنگی مواد مخدر  شهرستان پلدختر با اشاره به اینکه پیشگیری مهمترین چاره ی اعتیاد است ، اظهار داشت: راههای پیشگیری بایستی به گونه ای بوده که موجب کاهش ابتلا باشند .

وی افزود: اقدامات صورت گرفته برای پیشگیری کافی نیست و آمار و ارقام گویای این مطلب است.

سرپرست فرمانداری پلدختر با اشاره به اینکه مصوبات جلسه به طور جد نیازمند پیگیری هستند ، عنوان کرد: آموزش لازمه هر کاریست به ویژه در خصوص اعتیاد که  نیازمند تداوم می باشد.

وی با اشاره به اینکه کلیه دستگاههای اجرایی عضو شورا در هنگام انجام عملیات نیروی انتظامی حتماً خودروی مورد نیاز را در اختیار تیم قرار دهند ، بیان کرد: همکاری همه دستگاههای اجرایی در راستای پیشگیری از اعتیاد الزامی است.

خادم با اشاره به اینکه چنانچه دستگاههای اجرایی وظایف خود را به درستی انجام دهند میزان مراجعین روزانه مردم به فرمانداری کمتر خواهد بود ، گفت: انتظار می رود ادارات به گونه ای عمل نماید که میزان مراجعه به فرمانداری کمتر شود.
رشد ۱۲۰ درصدی کشفیات مواد مخدر طی یک سال در پلدختر 

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز حسین احمدی رئیس پلیس پیشگیری و عملیات نیروی انتظامی پلدختر صبح امروز سه شنبه بیست و پنجم مرداد ماه جاری در جلسه شورای هماهنگی مواد مخدر  شهرستان اظهار داشت: میزان کشفیات مواد مخدر در شهرستان ۱۲۰ درصد  افزایش یافته است.

وی با اشاره به پیگیری مصوبات قبل ؛افزود در خصوص گلخانه ها بازدید بعمل آمد و کشت مواد مخدر مشاهده نشد.

رئیس پلیس پیشگیری و عملیات نیروی انتظامی پلدختر با اشاره به وجود کشت ماری جوانا در  برخی مناطق صعب العبور عنوان کرد:با همکاری محیط زیست و منابع طبیعی ارتفاعات تخت ساد ، بیت سرا و چم تاک بازرسی صورت گرفت و کشت موجود امحا شد.

وی با اشاره به پاکسازی مناطق آلوده بعنوان یکی از مصوبات ، بیان کرد: در هفته گذشته ، یکی  از نفرات معلوم الحال در منطقه کوی پاسداران با ۱۴۰ بسته دستگیر و روانه زندان شد.

احمدی با اشاره به جمع آوری معتادان متجاهر با همکاری فرمانداری؛ گفت : ۷ نفر موجود جمع آوری و به کمپ مرکز  استان تحویل داده شدند.

رئیس پلیس پیشگیری و عملیات نیروی انتظامی پلدختر با اشاره به کشفیات کلی در سال جاری ، تصریح کرد: ۶۸ کیلو  و صد و ۶۵ گرم تا این لحظه کشفیات داشته ایم و سال گذشته در همین زمان ۳۰ کیلو و هشتصد و ۳۴ گرم بوده که رشد ۱۲۰ درصدی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: شناسایی کشت ماری جوانا در دستور کار قرار گرفته و برخورد قاطعانه با آنها صورت خواهد گرفت.
حضور کودکان کار جهت توزیع مواد مخدر در پلدختر/۵۰ بانوی بی سرپرست و بد سرپرست تحت پوشش بسیج جامعه زنان قرار دارند

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز سعید خدایی معاونت اجتماعی سپاه ناحیه پلدختر صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی مواد مخدر  شهرستان پلدختر با اشاره به اینکه پیشگیری و آگاه سازی در ناحیه مقاومت بسیج مد نظر است ، اظهار داشت: فعالیت های مفید آموزشی تاکنون در این زمینه صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه ۳ مورد  کارگاه آگاهی سازی متشکل از چندین پایگاه بسیج برگزار شده،  افزود: طی ماه گذشته ۱۴ مورد نشست پیشگیری از اعتیاد در سطح پایگاههای مقاومت بسیج برگزار شده است.

معاونت اجتماعی سپاه ناحیه پلدختر با اشاره به نصب بنر آگاهی بخشی در مناطق مختلف شهر به ویژه منطقه هواشناسی پلدختر، عنوان کرد:علی رغم حاشیه نشین بودن منطقه هواشناسی انتظار می رود تمامی ادارات مسئول پای کار آمده و در زمینه آگاهی بخشی و رسیدگی در راستای پیشگیری از ابتلا به اعتیاد در این ناحیه فعالیت نمایند.

وی با اشاره به اینکه خدمات رسانی به حاشیه نشین ها انجام شده  در صورتیکه ساخت منازل  غیرقانونی بوده ، بیان کرد: در نظام جمهوری اسلامی خدمات رسانی برای عموم مردم بوده و بایستی در ابتدا از ساخت غیر قانونی جلوگیری می شد بنابراین در حال حاضر، ادارات ملزم به ارائه خدمات هستند.

خدایی با اشاره به وجود مشاوره رایگان بصورت ماهیانه ، گفت: ۷ نفر  معتاد متجاهر شناسایی و تحویل داده شد.

معاونت اجتماعی سپاه ناحیه پلدختر با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ بانوی بی سرپرست یا بد سرپرست از سوی بسیج جامعه زنان در منطقه هواشناسی تحت پوشش قرار گرفته اند ، تصریح کرد: متاسفانه مصرف مواد مخدر در شهرستان رو به افزایش است و با توزیع درب منزل و توسط بچه های کار نیز انجام می شود ، که نیازمند کار بنیادی و ریشه ای در این زمینه جهت پیشگیری هستیم.
ضرورت حمایت باشگاهها و فعالان ورزش / نیازمند زیرساخت ورزشی بیشتری هستیم 

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز حسین سرمالیان مسئول حفاظت دادگستری پلدختر صبح امروز سه شنبه بیست و پنجم مرداد ماه جاری در جلسه از شورای هماهنگی مواد مخدر  شهرستان پلدختر با اشاره به اینکه برخورد قضایی در آخرین مرحله پیشگیری از اعتیاد ایستاده است ، اظهار داشت: سن اعتیاد بسیار پایین آمده و ما نیازمند زیرساخت های ورزشی و سرگرمی بیشتری هستیم .

وی  با تاکید بر اینکه ورزش عامل مهمی در پیشگیری از اعتیاد بوده ، افزود: باشگاهای ورزشی و فعالان ورزشی  قشر مظلومی بوده که در زمینه پیشگیری از مصرف مواد مخدر در حال فعالیت هستند که متأسفانه با هزینه شخصی و کمترین امکانات در حال ارائه خدمات بوده و هیچگونه حمایتی از آنها نمی شود.

مسئول حفاظت دادگستری پلدختر با اشاره به اینکه ورزش و جوانان پلدختر امروز میراث دار  تصمیمات اشتباه پس از سیل است ، عنوان کرد: به دلیل نداشتن زیر ساخت های ورزشی ، باشگاهای ورزشی ما شرایط میزبانی را نداشته و در دیگر شهرستان ها مجبور به انجام بازی هستند .

وی با اشاره به اینکه پلدختر در حدود ۲۰ الی  ۳۰ سال گذشته شرایط میزبانی برای همه‌ی رشته های ورزشی را داشته و اکنون محروم است ، بیان کرد:پس از سیل فروردین ماه ۹۸ تا کنون  و بر اثر تصمیمات اشتباه که عمدتاً از سوی مرکز استان صورت گرفته ، هیچ گونه زیرساختی وجود ندارد و بخشی از زیرساخت های آن دچار تغییر کاربری شده اند.

سرمالیان با اشاره به اینکه باشگاهای ورزشی اکنون بیش از ۳۰۰ نفر در رده های سنی مختلف در هر فصل تحت پوشش دارند ، گفت: انتظار می رود این باشگاه‌های ورزشی مورد حمایت قرار گرفته تا در زمینه پیشگیری  موفقیت های  بیشتری کسب شود 
ورزش نقطه مقابل اعتیاد/ دستگاههای اجرایی جهت توسعه ورزش قهرمانی همکاری نمایند   

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز مهرداد محمودی سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان صبح امروز سه شنبه بیست و پنجم مرداد ماه جاری در جلسه شورای هماهنگی مواد مخدر  شهرستان پلدختر با اشاره به اینکه ورزش مهمترین راه پیشگیری است ، اظهار داشت: نقطه ی مقابل اعتیاد ورزش است .

وی با اشاره به اینکه در زمینه پیشگیری از اعتیاد ، توسعه ورزش همگانی ، قهرمانی  ورزش حرفه ای  بسیار موثر خواهد بود، افزود : مطابق آمار در ورزش قهرمانی ، ۲ هزار از جوانان دارای کارت بیمه ورزشی بوده و در سامانه به ثبت رسیده است.

سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان با اشاره به اینکه بایستی ساختار و شرایط جهت ورزش قهرمانی فراهم باشد ، عنوان کرد: با استفاده از ظرفیت ورزش قهرمانی می توان در زمینه پیشگیری از اعتیاد اقدامات قابل توجهی انجام داد.

وی با اشاره به اینکه پیشگیری از اعتیاد کار همه‌ی افراد و وظیفه تمام نهادهاست ، بیان کرد: متاسفانه سرعت دستیابی به مواد مخدر در جامعه امروز به کمتر از مدت زمان تهیه نان سنگک شده که مسأله ای بسیار قابل تأمل است.

محمودی  با اشاره به اینکه هدف پیشگیری از اعتیاد با استفاده از ورزش است ، گفت: انتظار می رود تمام ادارات و نهادها با ارائه امکانات و ظرفیت خود مانند اماکن ورزشی ، خوابگاه ها  پای کار آمده و با  حوزه ورزش و جوانان همکاری نمایند .
الزام جذب اعتبارات ورزشی شورای مبارزه با مواد مخدر کشور/کمپ ترک اعتیاد معمولان راه اندازی نشده است

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز حبیب اله موسوی بخشدار معمولان صبح امروز سه شنبه بیست و پنجم مرداد ماه جاری در جلسه شورای هماهنگی مواد مخدر  شهرستان پلدختر با اشاره به مشکلات درمانی معمولان در خصوص اعتیاد ، اظهار داشت:کمپ ترک اعتیاد معمولان هنوز فعال نشده است.

وی افزود: با توجه به فاصله و شرایط زیرساخت نامناسب جاده ای معمولان، ارتباط افراد با کلینیک ترک اعتیاد به سهولت انجام نمی شود

بخشدار معمولان با اشاره به اینکه کلینیک ترک اعتیاد این شهر حدود یک سال تعطیل بوده عنوان کرد: با وجود پیگیری های مستمر در علوم پزشکی لرستان خوشبختانه راه اندازی شد اما اکنون با مشکل سهمیه دارویی مواجه است .

وی با اشاره ضرورت اختصاص سهمیه داروی به مرکز ترک اعتیاد معمولان ، بیان کرد:با توجه به محرومیت منطقه معمولان انتظار می رود بهزیستی از بیماران و خانواده های آنان حمایت بیشتری نماید .

بخشدار معمولان با اشاره به اینکه اعتبارات خوبی  جهت کمک به هیئت های ورزشی از سوی شورای مبارزه با مواد مخدر کشور  جذب و بین تیم های ورزشی سطح شهرستان توزیع شد ، تصریح کرد: امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه پیشگیری ارزان تر از درمان است ، خاطرنشان کرد: با توجه به بستر ورزشی شهرستان می‌توان از این ظرفیت به همراه اعتبارات کشوری شورای مبارزه با مواد مخدر ،برای مقابله با اعتیاد استفاده بهینه کرد .
دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید