امروز: پنج شنبه، 30 شهریور 1402
پلدخترنیوز » یادداشت » یادداشت فرهنگی هنری » قیام هر روزه ی قلم خبرنگار جهت مطالبات مردمی و شفاف سازی افکار /پرچم روشنگری را با دستان اندیشه علم می کند

قیام هر روزه ی قلم خبرنگار جهت مطالبات مردمی و شفاف سازی افکار /پرچم روشنگری را با دستان اندیشه علم می کند

کد خبر: 3399
  • 9

هفدهم مرداد ماه به نام روز خبرنگار، روز قلم به دستان عرصه ی آگاهی بخشی و مطالبه گران حقیقت نام گذاری شده و امسال این روز با عاشورای حسینی متقارن است.

چه تقارن با معنایی ؛امسال سالروز شهادت محمود صارمی ، شهید راه قلم و رسانه ، شهید راه آزادی و حقیقت، مصادف با شهادت سرور و سالار شهیدان شده و این بار مفهوم واقعی مطالبه ی حق و نهضت عظیم روشنگری با مکتب حقیقی آن عاشورا  تلاقی پیدا کرده است.در دین و مذهب ما زینب، بانوی قافله سالار دشت بلا، سردمدار حق گویی و شفاف سازی است و هر آنچه در طول تاریخ از اسلام ناب محمدی بر جای مانده بی شک مدیون روشنگری های شجاعانه ی اوست.که اگر زینب نبود ، پیام  عظیم عاشورا در کربلا دفن  می شد و نمی توانست پایه ای برای زنده نگه داشتن اسلام شود. و در همین راستای حقیقت گویی و حق جویی بسیارند خبرنگارانی که  به واسطه ی  پیروی از مکتب زینبی به مقام والای شهادت دست یافته اند.

قلمی که تا نابودی مشکلات می چرخد 

از آنجا که هر عملی از پس تفکر و اندیشه ای واقع می شود خبرنگاری حرفه ای مقدس و بسیار حساس بوده و خبرنگاران متعهد به آگاهی بخشی در جامعه هستند ،آنها به مصاف با حقیقت یابی رفته و با الگو گرفتن از بانوی نینوا ،تقوای قلم و زبان را مطالبه گرانه در پیش می گیرند.خبرنگاران همواره با احساس مسئولیت در برابر تک تک افراد جامعه و به پشتوانه ی علم و هنر خود در حال خدمت رسانی به مردم خود هستند و در جبهه‌ ی مطالبات امروزی در صف اول ایستاده اند. قلم شان میچرخد تا راه چاره ای برای کاستی ها و نواقص اندیشیده شود.

قیام قلمدار برای رفاه حال مردمش 

آنها در برابر ناملایمات مطالبه گری حق، بی هیچ گونه چشم داشتی تمام قد می ایستند و بیشتر وقتها برای پیشگیری از یک حادثه ی تلخ  آرامش روحی و سلامت جسمی خود را به خطر می اندازند و گاهی روزها و ماهها یک راه چاره را فریاد می زنند تا با به کارگیری آن  مشکلات مردم  و جامعه برطرف شود. در صورتیکه نفع خود یا نزدیکانشان وابسته ی به آن موضوع نیست.باید گفت اگر چه جهاد تبیین یکی از مهمترین مسائل امروز و راه مقابله در جنگ نرم بوده و رسالت آن نیز بر دوش اصحاب رسانه است، اما یک رسانه ای، علاوه بر جهاد تبیین  وظیفه ی گوشزد کردن نواقص عملکردی ادارات ، نهادها، سازمان ها، اشخاص حقیقی و حقوقی را نیز بر عهده دارد.

خبرنگاران در صف اول جهاد تبیین

دنیای امروز جهان نبرد رسانه ای است و انسان ها به دنبال تصاحب ملت ها و کشورشان به وسیله ی تغییر در  اندیشه و تفکرات آنها در راستای رسیدن به اهدافشان هستند و صاحبان قدرت مخاطبین خود را از هر طرف مورد هجوم خبری قرار می دهند تا بر افکارشان مسلط شوند که در این بین قلم خبرنگاران متعهد، مثل اسلحه ای شکاری در عمیق ترین  لایه ها نفوذ کرده و موجب آشکار شدن حقیقت شده و حقایق را با قلم شیوای خود به بلندترین حالت ممکن فریاد می کشد.
 

پایگاه خبری پلدخترنیوز ضمن گرامیداشت و تبریک روز خبرنگار به تمام فعالان در این عرصه ی خطیر  به خود می بالد که همواره بر اساس تعهدات انسانی و مشغله ای خود پرچمدار مطالبه گری در حوزه ی خود بوده و با تمام وجود صدای مظلومیت مردم شده  و محرومیت منطقه را به گوش مسئولان متولی رسانده است . امید است که با تأسی جستن از راوی و پرچم دار کربلا ، زینب کبری، همیشه در راه شفاف سازی حقایق و آگاهی بخشی جامعه قلم زده و با تداوم مطالبه گری موجب پیشرفت و آبادانی دیار و کشورمان باشیم.
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید