امروز: چهارشنبه، 26 مرداد 1401
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار سیاسی » تشکیل ۲۲ گروه جهادی جهت افزایش سرعت عمل و پاسخگویی/ دستگاههای اجرایی تمرینات بیشتری در راستای پدافند غیرعامل داشته باشند

تشکیل ۲۲ گروه جهادی جهت افزایش سرعت عمل و پاسخگویی/ دستگاههای اجرایی تمرینات بیشتری در راستای پدافند غیرعامل داشته باشند

کد خبر: 3392
  • 1

فرمانده سپاه ناحیه پلدختر در جلسه شورای پدافند غیرعامل با اشاره به تشکیل ۲۲ گروه جهادی جهت افزایش سرعت عمل و پاسخگویی در راستای پدافند غیرعامل ، گفت: دستگاههای اجرایی تمرینات بیشتری جهت آمادگی در برابر شرایط بحرانی را داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز منصور کریمی فرد فرمانده سپاه ناحیه پلدختر صبح امروز چهارشنبه دوازدهم مرداد ماه سال جاری در جلسه شورای پدافند غیرعامل ، اظهار داشت:هدف از پدافند غیرعامل ، افزایش آمادگی ، پایداری ملی ، و دفاع همه جانبه در برابر تهدیدات دشمن می باشد.

وی با اشاره به این  گفته ی  مقام معظم رهبری که لازم است اقدام موثر در حوزه پدافند غیرعامل با کار بسیجی صورت بگیرد، افزود: با این کار باید در برابر دشمن آمادگی لازم را به دست آوریم

فرمانده سپاه ناحیه پلدختر با اشاره به اینکه انتظار می رود تهدیدات بومی منطقه شناسایی شود ، عنوان کرد: مطابق تحقیقات انجام شده در سپاه پاسداران برخی از تهدیدات امنیتی بوده و برخی مرتبط به همه ی دستگاههای اجرایی می باشد.

وی با اشاره به لزوم شناسایی تهدیدات در تمام ادارات شهرستان پلدختر ، بیان کرد:همه دستگاههای اجرایی بایستی تحلیل و ارزیابی نسبت به شرایط حاکم بر صحنه را داشته باشند.

کریمی فرد با اشاره به انجام رزمایش سال ۱۳۹۹ در گلزار شهدای پلدختر، گفت:این کار یک پدافند غیرعامل بود .

فرمانده سپاه ناحیه پلدختر با اشاره به اینکه  در رزمایش ها میزان توان ادارات سنجش می شود، تصریح کرد: بایستی در ابتدا نیازمندیهای شهرستان شناسایی شده و بعد از آن نسبت به برنامه ریزی اقدام کرد .

وی با اشاره به لزوم هماهنگی و همکاری بین دستگاههای اجرایی ، خاطرنشان کرد:این کار به تمرین مداوم  نیاز داشته تا هر دستگاه در مواقع ضروری وظیفه و جایگاه خود را بداند و به خوبی عمل نماید .

کریمی فرد با اشاره به اینکه  رزمایش و تمرینی قوی و آنچنانی در سطح ادارات شهرستان  پلدختر انجام نشده است،افزود: لازم است تا با انجام تمرین و اجرای سرفصل های تخصصی در ادارات مختلف آمادگی مورد نیاز کسب شود .

وی با اشاره به جریان سیل فروردین ماه ۹۸ عنوان کرد: در سیل فروردین ماه ۹۸با وجود فعالیت های زیاد فرماندهی واحدی در بین ادارات مختلف وجود نداشت که. انتظار می رود با تمرین این نقیصه برطرف شود.

فرمانده سپاه ناحیه پلدختر با اشاره به اینکه لازم است از تجربیات درون شهرستانی و بیرون شهرستانی استفاده کنیم، تصریح کرد: افزایش سرعت عمل و قدرت پاسخگویی به حوادث و سوانح لازم است.

وی با اشاره به اینکه گروههای جهادی در سپاه پاسداران برای افزایش سرعت عمل و قدرت پاسخگویی در برابر حوادث و سوانح در حال تشکیل است، خاطرنشان کرد: ۲۲گروه تخصصی در حال تشکیل می باشد و در هر پایگاه و حوزه یک گروه وجود دارد که نیازمند حمایت و امکانات و تجهیزات می باشند و انتظار می رود در این راستا،  مورد حمایت ادارت عضو شورای پدافند غیرعامل عامل قرار بگیرند.
دسته بندی: اخبار / اخبار سیاسی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید