امروز: سه شنبه، 25 مرداد 1401
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اقتصادی » الکترونیکی شدن صدور مجوزهای کسب و کار در لرستان

الکترونیکی شدن صدور مجوزهای کسب و کار در لرستان

کد خبر: 3389
  • 0

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی لرستان بر ضرورت الکترونیکی کردن صدور مجوزهای کسب و کار در این استان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، الهام شادابفر امروز سه شنبه دوازدهم مرداد ماه سال جاری اظهار داشت: به منظور تسهیل سرمایه گذاری، مراجع صدور مجوزهای کسب و کار موظف هستند، شرایط و فرآیند صدور یا تمدید مجوزهای کسب و کار را ساده سازی کرده تا متقاضی بتواند در صورت ارائه کامل مدارک در درگاه ملی مجوزهای کشور به آدرس mojavez.ir در حداقل زمان ممکن، مجوز مورد نظر خود را دریافت کند.

وی افزود: برای تسریع در کار دستگاه‌های اجرایی لازم است ترتیبی اتخاذ کنند که متقاضیان درخواست‌های خود را از طریق سامانه مذکور ثبت کنند.

مدیر کل اقتصادی و دارایی لرستان بیان کرد: سقف زمانی برای صدور مجوز توسط هیئت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار مستقر در وزارت امور اقتصادی و دارایی تعیین و در درگاه مذکور اعلام می‌شود.

شادابفر با اشاره به اینکه اخذ مدارک کاغذی از متقاضیان ممنوع است، گفت: دریافت مدارک و صدور مجوز می‌بایست به صورت کاملاً الکترونیکی و غیرحضوری باشد.

وی با تاکید بر این‌که اخذ استعلام‌ها از سایر دستگاه‌ها به عهده دستگاه اصلی صادرکننده مجوز است، اظهار کرد: دستگاه صادرکننده مجوز باید مدارک لازم برای اخذ هر استعلام مانند دیگر مدارک لازم، در درگاه تخصصی خود از متقاضی دریافت و مجوز را در زمان معین صادر کند.

مدیر کل اقتصادی و دارایی لرستان افزود: وضع هرگونه محدودیت و مانع در مسیر صدور مجوز، که خارج از چارچوب این قانون باشد به دلایلی از قبیل اشباع بازار، محدودیت ظرفیت و حدود صنفی یا بر اساس تعداد و یا فاصله جغرافیایی دارندگان و یا متقاضیان آن مجوز، ممنوع است.

شادابفر گفت: در صورت محدودیت منابع طبیعی یا محیط زیستی، وضع محدودیت جدید به تشخیص نهادهای ذی ربط، منوط به تأیید هیئت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار و با تصویب هیئت وزیران مجاز است و تا قبل از تصویب هیئت وزیران اعمال محدودیت‌های جدید نیز ممنوع خواهد بود.
منبع: خبرگزاری مهر
دسته بندی: اخبار / اخبار اقتصادی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید