امروز: سه شنبه، 25 مرداد 1401
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار فرهنگی هنری » جنگ تبیین نیازمند آموزش و سواد رسانه‌ای/عزم جدی برای بالابردن سطح سواد در کشور وجود ندارد

جنگ تبیین نیازمند آموزش و سواد رسانه‌ای/عزم جدی برای بالابردن سطح سواد در کشور وجود ندارد

کد خبر: 3386
  • 0

مسئول روابط عمومی و رسانه دانشگاه علمی کاربردی استان لرستان با اشاره به اینکه جنگ تبیین نیازمند آموزش و سواد رسانه‌ای است ،گفت:متأسفانه عزم جدی برای بالابردن سطح سواد رسانه‌ای در کشور وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز ؛امین جعفری مسئول روابط عمومی و رسانه دانشگاه علمی کاربردی استان لرستان صبح امروز یکشنبه نهم مرداد ماه در  همایش پایانی سلسله کارگاههای آموزشی جهاد تبیین و سواد رسانه‌ای در پلدختر با اشاره به اینکه برای اولین بار در دهه هفتاد مقام معظم رهبری واژه تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی را مطرح کردند، اظهار داشت: سبک زندگی تغییر کرده بود و دشمن توانست پیام رسانه ای خود را به مردم کشور ایران برساند. 

وی با اشاره به شروع تهاجم فرهنگی در دهه هفتاد افزود : درهای کشور به روی محصولات غربی گشوده شده و فرهنگ مصرف گرایی در بین مسئولان رواج پیدا کرده بود.

مسئول روابط عمومی و رسانه دانشگاه علمی کاربردی استان لرستان با اشاره به اینکه سواد رسانه‌ای در جهان برای اولین بار در سال ۱۹۷۸ از کانادا و  جهت مقابله با ترویج فرهنگ آمریکایی در این  کشور آغاز شد ،عنوان کرد: برخی کشورها با توجه به اهمیت موضوع ، مانند استرالیا  آموزش سواد رسانه‌ای را از دبستان  برای کودکان خود آغاز کرده اند.

وی با اشاره به اینکه در  قدرت رسانه ای بدون اجبار  افراد اقدام به تغییر رفتار  خواهند کرد ، بیان کرد: جنگ جهانی رسانه ای در دنیا در حال وقوع است و بیشترین صدمه را نقاطی از جهان متحمل خواهند شد که مردم و مسئولین آن فاقد سواد رسانه‌ای باشند.

جعفری با اشاره به نقش هر یک از افراد جامعه در جنگ رسانه ای ، گفت: اختلاف نسل های امروزی ،  ناشی از همان فضای رسانه‌ای می باشد.

مسئول روابط عمومی و رسانه دانشگاه علمی کاربردی استان لرستان با اشاره به اینکه ما در جنگ رسانه‌ای و فرهنگی،  زخمی ،کشته و حتی شهید  فرهنگی داریم ، تصریح کرد: شهید نادر طالب زاده نمونه ای از شهیدان تبیین ما در جنگ رسانه ای است.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه عزم جدی برای ارتقاء سواد رسانه‌ای در کشور وجود ندارد ، خاطرنشان کرد: به همین دلیل رهبری معظم ،  جهاد تبیین را بعنوان یک فریضه اعلام نمودند.

جعفری با اشاره به اینکه جهاد تبیین از  دو بعد مهم  شجاعت و سواد تشکیل شده ، افزود : ما در جنگ تبیین به جای اسلحه نیازمند آموزش و سواد رسانه‌ای هستیم و هر زمان که شناخت بهتری از رسانه ها داشته باشیم ، در برابر اثرات منفی آن خود را محافظت خواهیم کرد.
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید