امروز: سه شنبه، 25 مرداد 1401
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار فرهنگی هنری » پیش قدمی در جهاد تبیین وظیفه همگانی /دانشگاه علمی کاربردی پلدختر یک واحد فعال فرهنگی است

پیش قدمی در جهاد تبیین وظیفه همگانی /دانشگاه علمی کاربردی پلدختر یک واحد فعال فرهنگی است

کد خبر: 3385
  • 0

امام جمعه شهر پلدختر با اشاره به اینکه پیش قدمی در جهاد تبیین وظیفه همگانی است، گفت:دانشگاه علمی کاربردی پلدختر یک واحد فعال فرهنگی است که انتظار می رود مجموعه مدیریتی آن مورد تجلیل قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز سید محسن موسوی امام جمعه شهر پلدختر صبح امروز یکشنبه نهم مرداد ماه جاری در همایش پایانی سلسله کارگاه‌های آموزشی جهاد تبیین و سواد رسانه ای در پلدختر ، اظهار داشت: همه ی ما وظیفه داریم در امر جهاد تبیین پیش قدم باشیم.

وی افزود:مطابق اعلام مقام معظم رهبری،  جهاد تبیین یک فریضه است که مختص یک رنج سنی یا قشر خاص نبوده  و پایگاه های نماز جمعه بایستی در امر تببین پیش قدم بوده و حوزه های علمیه پایگاه جهاد تبیین هستند.

امام جمعه شهر پلدختر ، با اشاره به اینکه دانشگاه ها در رأس ایجاد جهاد تبیین هستند ، عنوان کرد: جهاد تبیین باید به گونه ای باشد که زوایا ، پیرامون و همه ی اتفاقاتی که  به جهت رشد و شکوفایی ایران اسلامی شده است را برجسته نماید .

وی با اشاره به اینکه بیانیه گام دوم انقلاب یک عرصه برای تبیین همه ی ارزشهای نهاد انقلاب است ، بیان کرد: همه ی ما وظیفه در آموزش و پرورش، دانشگاه، حوزه های علمیه، هیأت های مذهبی، پیش قدم بودن در جهاد تبیین می باشد.

موسوی با اشاره به اینکه مرکز علمی کاربردی آریا گچ پلدختر یک واحد فعال فرهنگی است ، گفت:اگر دانشگاه در بین مردم و بطن جامعه  حضور داشته باشد ، موفق خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه انتظار می رود استان  نگاه ویژه تری  نسبت به دانشگاه علمی کاربردی پلدختر داشته باشد ، تصریح کرد: یکی از مطالبات مقام رهبری تجلیل از کارآفرینی می باشد که انتظار می رود مجموعه مدیریت علمی کاربردی پلدختر در این راستا  مورد حمایت و تقدیر  قرار بگیرد.
الزام جهاد تبیین از سوی مجموعه دانشگاهیان

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز حمید خادم سرپرست فرمانداری پلدختر صبح امروز یکشنبه نهم مرداد ماه سال جاری در همایش پایانی سلسله کارگاه‌های آموزشی جهاد تبیین و سواد رسانه ای ، با اشاره به لزوم تبیین از سوی اساتید و دانشگاهیان ، اظهار داشت: در صورت عدم تبیین عملکرد های نظام مقدس جمهوری اسلامی نسبت به عملکرد پیش از انقلاب اسلامی ،در حق انقلاب اجحاف خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه در تبیین واقعیت ها بیان می شود و ما در بازه  زمانی به سر می‌بریم که در حق نظام مقدس جمهوری اسلامی و مدیران دلسوز توسط بیگانگان اجحاف می شود؛ افزود:بر اساس اعلام مقام معظم رهبری ما بایستی مجدانه تلاش نموده و کوشش هایمان مضاعف باشد.

سرپرست فرمانداری پلدختر ،  با اشاره به اینکه در صورتی که  تبیین درستی نداشته باشیم نسبت به عملکرد نظام ظلم کرده ایم، عنوان کرد: دانشگاه محل و مکان تولید علم بوده و همه ی دستگاههای متولی فرهنگ ، باید به درستی تبیین نمایند.

وی با اشاره به اینکه در  صورتی که افراد نسبت به عملکرد نظام معترض باشند ، اصل تبیین به درستی صورت نگرفته است ، بیان کرد: اما چنانچه افراد نسبت به عملکرد مسئولی معترض باشند ممکن است حق داشته باشند.

کار جهادی مهمترین رسالت مدیران در انقلاب اسلامی/هدف دانشگاه گام برداشتن عملی در راستای جهاد تبیین است

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز محمدرضا جعفری سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان صبح امروز یکشنبه نهم مرداد ماه سال جاری در همایش پایانی سلسله کارگاه‌های آموزشی جهاد تبیین و سواد رسانه ای در پلدختر با اشاره به آیات قرآن در خصوص جهاد تبیین ، اظهار داشت: بر اساس آیات قرآن میتوانیم از جهاد تبیین بعنوان جهاد احسن استفاده کنیم.

وی افزود:در راستای روشنگری مردم ، مهمترین رسالت مدیران تراز انقلاب اسلامی انجام کار جهادی می باشد
.

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان عنوان کرد: کار جهادی مدیران می تواند ملاک و معیار قضاوت مردم برای ثبات کارآمدی گفتمان حاکمیت ، حکومت ، نظام دینی و ولایی  باشد.

وی با تاکید بر اینکه جهاد تبیین صرفاً جنبه ی تئوریک و نظری ندارد ، بیان کرد: شکل عملی جهاد تبیین، انجام کار جهادی است .


جعفری با اشاره به اینکه پیش از انقلاب اسلامی اقتصاد ایران متکی بر فروش نفت بود ، تصریح کرد:قبل از انقلاب اسلامی هیچ گونه  معدن فعالی در استان لرستان وجود نداشته ولی اکنون در شهرستان پلدختر چندین معدن فعال وجود دارد که مهمترین آنها کارخانه گچ آریا می باشد.

وی با اشاره به لبیک گفتن به امر مقام رهبری در امر تببین،  تصریح کرد: امیدواریم با حرکت به سمت حل مسائل دانشگاه، تاسیس شرکت های دانش بنیان،  ایجاد مراکز نوآوری ،و ارتباط هر چه بیشتر دانشگاه با صنعت و تربیت دانشجویان ، در حوزه مهارتی بعنوان کمک حال بخش صنعت استان باشیم و بتوانیم با همدلی و هم افزایی در این راستا قدم برداریم.

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان با اشاره به اینکه کار جهادی مهمترین رسالت مدیران در انقلاب اسلامی است، گفت: هدف دانشگاه علمی کاربردی از تربیت دانشجویان، کمک به بخش صنعت لرستان و  گام برداشتن عملی در راستای جهاد تبیین است.
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید