امروز: چهارشنبه، 12 مهر 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » لزوم اطلاع رسانی رسانه ها در خصوص خطر سیل /دستگاههای خدمت رسان آمادگی لازم جهت شرایط بحرانی را داشته باشند

لزوم اطلاع رسانی رسانه ها در خصوص خطر سیل /دستگاههای خدمت رسان آمادگی لازم جهت شرایط بحرانی را داشته باشند

کد خبر: 3380
  • 2

سرپرست فرمانداری پلدختر با اشاره به لزوم اطلاع رسانی خطر وقوع سیل از سوی رسانه ها، گفت : دستگاههای خدمات رسان بایستی آمادگی لازم جهت شرایط بحرانی در سیل را داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز حمید خادم سرپرست فرمانداری پلدختر صبح امروز ششم مردادماه سال جاری در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در محل سالن جلسات فرمانداری با اشاره به ضرورت اطلاع رسانی رسانه ها در خصوص احتمال وقوع سیل ،  اظهار داشت: مدیران دستگاه‌ در این سه روز حتما در محل حوزه خدمتی خود حضور داشته و در صورت لزوم ترک محل ، جانشین داشته باشند.

وی با اشاره به لزوم نظارت و بازرسی شهرداران در سطح شهرها و رسیدگی به مناطق آب گیر و خطرناک ، افزود: دستگاههای خدمات رسان مانند آب ، برق و گاز و همچنین هلال احمر و بهداشت و درمان  حتما  آمادگی لازم را داشته باشند.

سرپرست فرمانداری پلدختر  با اشاره به در معرض خطر قرار گرفتن موتور آلات کشاورزی و باغات و همچنین نا امنی در  مناطق گردشگری، تصریح کرد: انتظار می رود ادارات متولی اطلاع رسانی دقیق به گروه های هدف و در معرض خطر را داشته باشند.
ضرورت همدلی بیشتر بین مدیران در مواقع بحرانی / مسیر مناطق گردشگری در معرض سیل بسته شود  

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز علی امرایی دادستان پلدختر  صبح امروز ششم مردادماه سال جاری در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در محل سالن جلسات فرمانداری با اشاره به اینکه در شرایط اضطراری بایستی روحیه همدلی وجود داشته باشد ، اظهار داشت: انتظار می رود مدیران با همدلی بیشتر در  صورت وقوع بحران اقدام نمایند و تنها وظیفه قانونی خود را مد نظر نداشته باشند.

وی افزود: انسداد راهها و مسیرهای خطرناک مانند تنگه هلت ، بهترین راهکار برای اطلاع رسانی سیل می باشد.

دادستان پلدختر با اشاره به ضرورت آمادگی و پشتیبانی در قسمت شرقی، عنوان کرد:با این وجود بایستی در قسمت غربی شهرستان که زیر بناهای بیشتری تخریب شده و علی رغم بازسازی ، هنوز به صورت کامل انجام نشده ، نیز آمادگی لازم را جهت مقابله احتمالی داشته باشیم.
بیشترین بارش در جنوب و جنوب شرقی پلدختر/ پاعلم و آزاد راه بیشترین بارندگی را دارند 

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز امیر حسین جودکی رئیس اداره هواشناسی شهرستان پلدختر  صبح امروز ششم مردادماه سال جاری در  جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در محل سالن جلسات فرمانداری ، با اشاره به اینکه در ساعات بعد از ظهر روزهای جمعه و شنبه آتی سامانه‌ بیشتر جنوب و جنوب شرقی استان لرستان را در بر خواهد گرفت ؛ اظهار داشت: مناطق پاعلم و آزاد راه پل زال در بعد از ظهر روز های جمعه و شنبه هفتم و هشتم مرداد ماه جاری  بیشتر تحت تأثیر سامانه بارشی خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه بارش ها به صورت رگباری می باشد ، افزود:آسمان شهر پل‌دختر ابری بوده و بارندگی آن شدت و ضعف خواهد داشت و در سطح شهرستان نیز به صورت نقطه ای می باشد.

رئیس اداره سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه در پاعلم و آزاد راه ، بارش ها به صورت باران ، رعد و برق و تگرگ می باشد ، عنوان کرد: اطلاع رسانی های لازم در خصوص بارندگی های در پیش رو انجام شده است.
برطرف شدن مشکل مناطق آبگیر شهر پل‌دختر /بازرسی از سطح مناطق در معرض خطر انجام شد

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز صدیقه میری شهردار پلدختر صبح امروز ششم مردادماه سال جاری در  جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در محل سالن جلسات فرمانداری ، اظهار داشت: نقاط آبگیر و حساس رصد شده و مشکلات برطرف شده است.

وی افزود : در صدد هستیم تا آمادگی لازم را در صورت رخ دادن سیل و بحران داشته باشیم .
پل تخریب شده در سیل ۹۸مهمترین مشکل شهر سراب حمام 

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز محمد ولی حیدروند شهردار سراب حمام ، صبح امروز ششم مردادماه سال جاری در  جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در محل سالن جلسات فرمانداری، با اشاره به لزوم اطلاع رسانی دقیق و بیشتر به مردم در خصوص امکان وقوع سیل ،  اظهار داشت: مهمترین مشکل شهر سراب حمام در بحث امکان وقوع سیل پلی است که در سال ۹۸تخریب شده است.

وی افزود:با توجه به اینکه جدول در محل پل نیازمند لایه رویی می باشد انتظار می رود این قسمت حتما پاکسازی شود.
وجود ۵۵ خانوار معمولانی در حریم بستر رودخانه/لایه روبی جداول انجام شد

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز محمد عزیزی شهردار معمولان ، صبح امروز ششم مردادماه سال جاری در  جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در محل سالن جلسات فرمانداری با اشاره به اینکه لایه رویی جداول به دلیل فصل گرم از پیش انجام شده است،اظهار داشت:روند بهسازی دایک حفاظتی معمولان و وجود ۵۵خانوار در حریم بستر رودخانه دو مشکل عمده معمولان می باشد.

وی با اشاره به اینکه پیش شروع فصول بارشی بهتر است کار ساخت دایک حفاظتی به اتمام برسد ، افزود: سه سال از  شروع ساخت دیواره ساحلی معمولان می گذرد اما ۵۵خانوار در حریم بستر همچنان بلاتکلیف هستند.
شهرداری ها کمک حال اداره راهداری باشند 

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز  روح الله شریف زاده رئیس اداره راهداری شهرستان پلدختر صبح امروز ششم مردادماه سال جاری در  جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در محل سالن جلسات فرمانداری،با اشاره به اینکه سه اکیپ جهت اطلاع رسانی به کابران جاده ای در محور های مواصلاتی شهرستان فرستاده شده ، اظهار داشت: اطلاع رسانی به شرکت های ذی ربط اداره راه سازی جهت جمع آوری امکانات خود از بستر رودخانه انجام خواهد شد.

وی افزود: انتظار می رود با توجه به اینکه حجم کار در حوزه راهداری و مسافت  زیاد تحت پوشش ، شهرداری ها در صورت نیاز کمک حال اداره راهداری باشند.

رئیس اداره راهداری شهرستان پلدختر با اشاره به اینکه شرکت های نفت ، سرکان ،  پران پرویز و  آسار  می توانند با توجه به امکاناتی که در اختیار دارند می توانند کمک حال اداره راهداری شهرستان باشند ، عنوان کرد : با توجه به اینکه راهداری توان رسیدگی به محورهای فرعی را نداشته انتظار می رود این شرکت ها یاری رسان این اداره باشند.
عشایر دغدغه اصلی جهاد کشاورزی در زمان وقوع سیل/ اطلاع رسانی جهت جمع آوری موتور آلات کشاورزی انجام شد

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز شمس الدین جمشیدی رئیس سازمان جهادکشاورزی پلدختر،صبح امروز ششم مردادماه سال جاری در  جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در محل سالن جلسات فرمانداری  اطلاع رسانی به کشاورزان از طریق مجازی انجام شده است ، اظهار داشت: بیشترین مشکل ما به عشایر مربوط می باشد.

وی با اشاره به حضور در منطقه و هشدار جهت جمع آوری موتور آلات و سیستم های آبرسانی کشاورزی ، افزود : خرید تمام محصولات کشاورزی برداشت شده در سطح شهرستان انجام شده و مشکلی از این بابت نداریم. و به  نهاد های دامی نیز تذکرات لازم جهت پیشگیری داده شده است.
الزام تجهیز مراکز درمانی و اورژانسی در میانکوه شرقی

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز سید حبیب موسوی بخشدار معمولان،  صبح امروز ششم مردادماه سال جاری در  جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در محل سالن جلسات فرمانداری با اشاره به اینکه تجربه سیل در بخش معمولان را داریم ، اظهار داشت: در دی ماه ۹۷، پنجم  و دوازدهم فروردین۹۸سه سیل مخرب در حوزه معمولان اتفاق افتاد.

وی افزود: مهمترین موضوع در حال حاضر، آگاهی بخشی به جامعه‌ ،عموم مردم و بویژه  کشاورزان بوده که انتظار می رود اصحاب رسانه از طریق فضای مجازی و رسانه ای این موضوع را اطلاع رسانی نمایند.

بخشدار معمولان با اشاره به اینکه ادارات خدمات رسان کمک حال بخش معمولان باشند،  عنوان کرد:  اطلاع رسانی  جهت جمع آوری پمپاژ های کف رودخانه  باید  از طریق جهاد کشاورزی انجام شود.

وی با اشاره به اینکه وقوع سیل در بخش میانکوه شرقی بیشتر است ، بیان کرد: تجهیزات پزشکی و اورژانسی حوزه سلامت میانکوه شرقی تکمیل شود .

موسوی گفت: به دهیاران بعنوان آخرین رده وزارت کشور در سطح روستاها  و همچنین مدیران بحران روستایی ، اطلاع رسانی صورت گرفته است.
اداره راهداری هوای مناطق عشایری را داشته باشد

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز بابک امرایی بخشدار مرکزی صبح امروز ششم مردادماه سال جاری در  جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در محل سالن جلسات فرمانداری، اظهار داشت:  انتظار می رود اداره راهداری در مسیرهای عشایری و آزادراه با ارسال دستگاه های مورد نیاز جهت گشایش جاده در صورت نیاز ، کمک حال بخشداری باشند .
دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید