امروز: پنج شنبه، 30 شهریور 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » لزوم تلاش ادارات برای اشتغال جوانان/مدیران بجای سخنرانی در عمل اقدام نمایند

لزوم تلاش ادارات برای اشتغال جوانان/مدیران بجای سخنرانی در عمل اقدام نمایند

کد خبر: 3316
  • 3

سرپرست فرمانداری پلدختر با اشاره به اینکه مدیران بجای سخنرانی باید در عمل اقدام نمایند گفت:انتظار می رود ادارات برای اشتغال جوانان تلاش نمایند.

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز حمید خادم ظهر امروز سه شنبه هفتم تیر ماه سال جاری در جلسه شورای ورزش و ستاد ساماندهی امور جوانان با اشاره به اینکه باید به دنبال رسیدن به هدف در جلسات بود نه فقط سخنرانی ، اظهار داشت: انتظار می رود ادارات در راستای اشتغال جوانان تلاش نمایند.

وی با اشاره به اینکه دغدغه ی اول جوانان اشتغال می باشد،  افزود: همه ی دستگاههای اجرایی می توانند در راستای اشتغالزایی گام بردارند و برخی بیش از سایرین در این زمینه توان دارند.

سرپرست فرمانداری پلدختر با تاکید بر گام برداشتن ادارات شهرستان با نیت جلب رضایت الهی در راستای ساماندهی امور جوانان عنوان کرد: ادارات نباید در جلسات به دنبال حرف و سخنرانی باشند بلکه باید به فکر انجام کار عملیاتی بوده و برای عملی و اجرایی شدن راهکارها  تلاش نمایند.

وی با اشاره به اینکه  مدیر و مدبر توانمند کسی است که راهکار قانونی ارائه دهد ، بیان کرد: نباید قانون را مانع انجام فعالیت دانست و با وجود عمل به قانون بایستی عملکرد داشت.
لزوم همکاری بانک ها جهت ارائه وام ازدواج و فرزندآوری/  ورزشگاه شهید سرمالیان پلدختر دیگر فرصت آزمون و خطا ندارد

سید محسن موسوی امام جمعه پلدختر در جلسه شورای ورزش و ستاد ساماندهی امور جوانان با اشاره به اینکه از سمن هایی که برای جوانان در ورزش وجود داشته استفاده نشده،اظهار داشت:پلدختر دیگر فرصت آزمون خطا ندارد و باید کار کارشناسی شده  و با دقت انجام شود.

وی افزود:نباید زمین چمن ورزشگاه شهید سرمالیان پلدختر شخم زده می شد اما متاسفانه این اتفاق رخ داد.

امام جمعه  شهر پلدختر عنوان کرد:انتظار می رود هر کدام از اعضا این شورا کارنامه عملکردی خود را در جلسه بعدی ارائه دهند.

وی با اشاره به اینکه منتظر اتفاقات خوبی در حوزه ورزش پلدختر هستیم،بیان کرد:این ورزشگاه نگینی برای جوانان شهر پل‌دختر محسوب  می شود.

موسوی با اشاره به اینکه شهدای عزیزی در این مجموعه فعالیت داشته اند،گفت:انتظار داریم این زمین مقدس که موفقیت و پیروزی های زیادی برای شهرستان در آن کسب شده ، بهتر از حالت گذشته بازسازی شده و به سرسبزی برسد .

امام جمعه پلدختربا اشاره به میزان تسهیلات بانکی برای طرح فرزند آوری تصریح کرد: میزان تسهیلات برای  فرزند اول ۲۰میلیون ، فرزند دوم ۴۰میلیون و فرزند سوم ۸۰میلیون تومان می باشد.

وی با اشاره به اینکه انتظار می رود بانک ها در این زمینه با جوانان همکاری لازم را داشته باشند، تصریح کرد: تسهیلات ازدواج و فرزندآوری  مربوط به جوانان و از مطالبات رهبری انقلاب بوده و بنا بر ابلاغ های انجام شده نباید در این خصوص سخت گیری انجام شود که متأسفانه در پلدختر اینگونه نبوده و نیازمند پیگیری می باشد.
 حرکت به سمت خصوصی سازی  چاره اشتغال زایی

صدیقه میری شهردار پلدختر در جلسه شورای ورزش و ستاد ساماندهی امور جوانان با اشاره به اینکه پیش زمینه برای ازدواج جوانان حل مسئله ازدواج است،اظهار داشت:مشکل اصلی کشور ما حجم بزرگ دستگاه های دولتی و مازادی نیرو می باشد و مطابق برنامه های ششم توسعه، دولت  باید به سمت کاهش ۱۵درصدی بدنه برود .

شهردار پلدختر عنوان کرد:چاره کار در اشتغال آفرینی بوده نه اینکه حجم دولت را بالاتر برده و باعث کاهش سطح کیفیت کار شویم.

وی تصریح کرد:ما باید به سمت خصوصی سازی حرکت کنیم و بستر این کار باید بر اساس سیاست های کلان کشوری فراهم شود.
اشتغال مهمترین مانع ازدواج جوانان/ ۲۳دستگاه مسئول ساماندهی امور جوانان هستند

مهرداد محمودی رئیس اداره ورزش و جوانان پلدختر در جلسه شورای ورزش و ستاد ساماندهی امور جوانان اظهارداشت:۲۳دستگاه عضو شورای ساماندهی جوانان هستند و این موضوع به دستگاههای مختلفی مرتبط بوده و باید برای رفع مشکلات همه با هم تلاش نمایند.

رئیس اداره ورزش و جوانان پلدختر،عنوان کرد:انتظار می رود مشکلات جوانان با حضور کلیه دستگاههای عضو شورا در زمینه اشتغال،ازدواج ، آسیب های اجتماعی و هویت با برنامه ریزی های صحیح و فعالیت علمی برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه  هفته ازدواج را پیش رو داریم ،خاطرنشان کرد: انتظار می رود با همکاری تمامی ادارات برنامه های مناسبتی مناسبی جهت این هفته  تهیه و تدارک دیده شود .

محمودی با اشاره به اشتغال بعنوان یکی از موانع مهم ازدواج جوانان ، گفت: این عامل باعث بالارفتن سن ازدواج جوانان شده و همچنین در مراحل بعدی تهیه مسکن ، کمبود میزان درآمد ها و مخارج سنگین ازدواج و سخت گیری خانواده ها از جمله موانعی بوده که بر سر راه ازدواج جوانان قرار گرفته است.

وی با اشاره به نقش مهم باورهای دینی و فرهنگی جهت تسریع در امر ازدواج ، عنوان کرد: امروز نیازمند کار فرهنگی در خصوص آسان سازی ازدواج هستیم و دستگاههای اجرایی عضو شورا  با استفاده از  ظرفیت ها و همچنین ائمه جمعه با بهره گیری از تریبون خود می توانند در این راستا گام مثبتی بردارند.

رئیس اداره ورزش و جوانان پلدختر با اشاره به اینکه با تعامل ادارات متولی می توان در خصوص برنامه‌های هفته ازدواج  فعالیت چشمگیر و در شأن مردم پلدختر انجام داد ، افزود:بهره بردن از مراکز مشاوره ازدواج و ایجاد شرایط برای انتخاب مناسب همسر یکی از مهمترین مسائل مورد اهمیت در بحث ازدواج جوانان است که باید در زمینه اهتمام ویژه داشت.

محمودی با اشاره به اینکه همه دستگاهها برای برنامه ریزی اوقات فراغت جوانان بایستی ورود نمایند، تصریح کرد: انتظار می رود یک تیم بازرسی از دل دستگاههای اجرایی با مدیریت فرمانداری و اداره ورزش و جوانان تشکیل شده و بر عملکرد برنامه های اوقات فراغت جوانان در شهرستان نظارت لازم انجام شود.

وی اظهار داشت:انتظار می رود در پایان اوقات فراغت امسال  از دستگاههای اجرایی که  در زمینه برنامه های اوقات فراغت، موفق عمل نموده اند ، تجلیل بعمل آید .
ضرورت حمایت از تیم عقاب معمولان در لیگ برتر استان/سالن ورزشی آفرینه نیازمند تامین اعتبار است

سید حبیب الله موسوی بخشدار معمولان درجلسه شورای ورزش و ستاد ساماندهی امور جوانان با اشاره به اینکه چند کلنگ زنی در این مدت انجام شده ، اظهار داشت: زمین چمن مصنوعی معمولان ، چمن مصنوعی مرغ محسن تهی ، زمین ساحلی داخل شهر معمولان از جمله کلنگ زنی های انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه زمین ساحلی فوتبال معمولان چند روز پیش به بهره‌برداری رسیده، افزود:با پیگیری های انجام شده، زمین های چمن مصنوعی در چند روز آینده به بهره‌برداری خواهند رسید.

بخشدار معمولان عنوان کرد: سالن چند منظوره چم مورت  با پیشرفت فیزیکی ۹۹درصد را در دست اقدام داریم که در چند روز آتی شاهد بهره برداری آن خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه سالن ورزشی پوریا ولی در داخل شهر معمولان در تابستان بصورت مجزا در روزهای پایانی هفته در اختیار بانوان و آقایان قرار خواهد گرفت،بیان کرد:سالن چند منظوره روستای افرینه بعنوان یک دهستان پر جمعیت متاسفانه چندین سال است که پیشرفت فیزیکی نداشته و علی رغم اتفاق تلخ تصادف ورزشکارانی از این دهستان ، هنوز به صورت ناتمام مانده که انتظار می رود مشکل تامین اعتباری آن در اسرع وقت حل شود.

موسوی با اشاره به وجود مشکلاتی در خصوص  زمین چمن  فوتبال معمولان ،گفت: زمین چمن بدلیل تخلفات برخی افراد به مدت چهل روز تعطیل بود که پیگیری های لازم در این زمینه انجام شد.

وی با اشاره به اینکه تیم عقاب  معمولان به لیگ برتر استان ارتقاء یافته ، تصریح کرد: انتظار می رود اداره ورزش و جوانان پلدختر از نظر مالی و اداری حامی این  تیم باشند .
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید