امروز: جمعه، 31 شهریور 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » اقدام جهت پاکسازی منازل حریم رودخانه کشکان از هفته آینده / پیگیر حقوق اقشار در ادارات پلدختر هستیم

اقدام جهت پاکسازی منازل حریم رودخانه کشکان از هفته آینده / پیگیر حقوق اقشار در ادارات پلدختر هستیم

کد خبر: 3315
  • 1

دادستان پلدختر در آیین گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد شهدای دولت با اشاره به اقدام جهت پاکسازی منازل حریم رودخانه کشکان از هفته آینده،گفت:پیگیر حقوق اقشار و کارگران در ادارات و نهادهای پل‌دختر هستیم.

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز علی امرایی صبح امروز سه شنبه هفتم تیر ماه سال جاری در آیین گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد شهدای هفتم تیر ، با اشاره به لزوم پاکسازی و آزادسازی منازل حریم رودخانه ، در هفته های آتی از معمولان تا چم مهر ،اظهار داشت:در این زمینه باید فرهنگ سازی شده تا مردم ما متوجه ضرورت جابجایی بدلیل حفظ امنیت خود شده و این عمل باعث رنجش خاطر نشود.

وی با اشاره به اینکه بعضی از کسبه نسبت به انجام بازرسی مخالفت می نمایند،افزود:در این زمینه نیازمند فرهنگ‌سازی هستیم.

دادستان پلدختر با اشاره به قطع برق در هفته گذشته ، عنوان کرد: این قطعی خارج از کنترل متولیان برق پلدختر و استان صورت گرفت و با پیگیری های انجام شده توانستیم یک کابل شبکه ای جدید را وصل کنیم.

وی با اشاره به پیگیری نشست زمینی در محل اجرای پروژه های گاز ، بیان کرد: با همکاری اداره آبفا ، شهرداری و اداره گاز و با برنامه ریزی درست در زمان کمترین تردد، این مشکل بررسی و رفع نقص شد.

امرایی با اشاره به وجود چاههای غیر مجاز در سطح شهرستان،گفت:با پیگیری های انجام شده یکسری از آنها دارای مجوز شده اما برخی از آنها با ولتاژ بالا کار کرده و قصد همکاری را نداشته که با آنها برخورد قاطعانه انجام می شود.

وی همچنین با اشاره به وجود دستگاههای ماینر در شهرستان تصریح کرد:با همکاری ادارات برق ، مخابرات و نیروی انتظامی این موارد شناسایی و کشف شد و خوشبختانه در زمینه  برخورد و جلوگیری از مرسوم شدن آن در سطح استان پیش رو هستیم.

دادستان پلدختر با اشاره به نصب ۸ترانس برق در مناطق روستایی ، تصریح کرد:۲۰۰تیر چراغ برق به لحاظ امنیتی و انتظامی نصب شد.

وی با اشاره به دستور العمل امسال دولت مبنی بر کاهش ۳۰درصدی برق ادارات ، بیان کرد: این دستورالعمل سایر کسبه و اصناف را نیز در برمی‌گیرد از جمله مانند کشاورزان که چنانچه از ۱۱ ساعت ظهر تا ساعت۱۸غروب ۵ساعت عدم استفاده را داشته باشند، استفاده از برق آنها بصورت رایگان خواهد بود.

امرایی با اشاره به آزادسازی دیواره ساحلی تا حدفاصل کلانتری مرکزی پلدختر ، گفت: این مسیر توسط شرکت سامان محیط تا لبه ی رودخانه تحت تصرف قرار گرفته بود که با پیگیری های لازم این حریم برای استفاده عموم جهت پیاده روی آزاد سازی شد.

دادستان پلدختر با اشاره به پیگیری و رصد دوربین های پایش تصویری مداربسته،تصریح کرد:خوشبختانه این مشکل با همکاری شهرداری رفع شد.

وی با اشاره به رفع مشکل کمبود  کمباین کشاورزان در سال گذشته ، افزود : مشکل افت فشار آب در کوی بسیجیان  و بخصوص مسکن مهر با همکاری اداره آبفا رفع شد.

امرایی با اشاره به ناایمن بودن محور پلدختر به خرم آباد ، گفت: این محور در نقاط بسیاری حادثه خیز بوده با این وجود برخی از نقاط آن رفع  نقص شده و به تعداد حداقل رسیده است.

وی با اشاره به پیگیری زمین جهت دادسرای شهرستان پلدختر ، اظهار داشت: با وجود مصوب شدن آن در سال ۱۳۹۳، زمین آن باید بصورت رایگان باشد که این مسئله در حال حاضر با همکاری اداره منابع طبیعی در حال برطرف شدن  بوده و منتظر تایید دفتر فنی می باشد.

وی با اشاره به تبصره ۷ماده ۲۰قانون در خصوص جرم بودن  تغییر در وضعیت خودرو  تاکید کرد: با وجود آنکه پلدختر نسبت به تعداد بیکاران نسبت به سایر نقاط کشور در این زمینه در وضعیت بهتری قرار دارد اما به هر حال  قانون مبنا بوده و با شوتی ها برخورد قاطع  خواهد شد.

امرایی با تاکید بر اینکه وجود کالای قاچاق در داخل ماشین  جرم محسوب شده و تغییر ماشین خود جرمی مجزا داشته، تصریح کرد: برابر قانون تصویب شده در هر دو مورد  با صاحبان خودرو برخورد قاطعانه صورت خواهد گرفت.

وی با تاکید بر پیگیری حقوق کارگران شهرداری پلدختر،افزود:با توضیحات و مدارک مستند رئیس شورای شهر بدهی های شهرداری نسبت به نیروهای شرکتی یا تامین اجتماعی از ۱۶میلیارد به ۱۲میلیارد رسیده که می طلبد با اتحاد اعضای مجموعه شهرداری و درایت بیشتر  این مشکل مرتفع شود.

امرایی با اشاره به اینکه تنظیف کاران شهرداری سراب حمام هیچ گونه دریافتی  تا کنون نداشته اند و این موضوع با شهردار این شهر مطرح شده، تصریح کرد: در سایر ادارات نیز شکایاتی در این خصوص داشتیم که پیگیری های لازم انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ما بر اساس وظیفه و قانون عمل می کنیم ؛ خاطرنشان کرد: ما ملزم به اجرای قانون هستیم و  مجاز به اعمال هیچ گونه سلیقه  شخصی در اجرای احکام  نخواهیم بود.
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید