امروز: چهارشنبه، 26 مرداد 1401
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » ضرورت اجرای برنامه‌های نشاط آور فرهنگی در پلدختر /سرمایه های اجتماعی با ترویج فرهنگ ایثار حفظ می شود

ضرورت اجرای برنامه‌های نشاط آور فرهنگی در پلدختر /سرمایه های اجتماعی با ترویج فرهنگ ایثار حفظ می شود

کد خبر: 3308
  • 1

معاون فرماندار پلدختر با اشاره به ضرورت اجرای برنامه‌های نشاط آور فرهنگی در پلدختر ، گفت: سرمایه های اجتماعی با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت حفظ می شود.

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز بهمن صالحی صبح امروز یکشنبه پنجم تیر ماه  سال جاری در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی سلامت زنان و خانواده با اشاره به اینکه جامعه با نشاط جامعه‌ای است که استعدادها در آن شکوفا می شوند،و رفاه و امنیت را به ارمغان می آورند،اظهار داشت:انتظار می رود نهادهای حمایتی و ادارات فرهنگی  در این زمینه فعالیت بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه جامعه ی افسرده جامعه ای است که خمودی در آن وجود داشته،افزود:نشاط اجتماعی یک احساس درونی بوده مانند لذت بردن انسان ها از پیروزی تیم محبوبشان در فوتبال اما شادی با آن متفاوت بوده و تنها در ظاهر پیداست در صورتیکه دورن فرد به حالت افسرده می تواند باشد مانند مواقعی که افراد از مواد روان گردان استفاده می کنند.

معاون فرماندار پلدختر با اشاره به این که نشاط اجتماعی در صورتی که  کنترل شده باشد و موجب تخریب یا خسارت نشود مطلوب خواهد بود،عنوان کرد:دولت در این خصوص وظایفی بر عهده داشته و انتظار می رود نهادهای حمایتی و ادارات فرهنگی  در این زمینه تلاش نموده و برنامه های نشاط آور برای مردم سیل زده به معرض اجرا بگذارد.

وی با اشاره به اینکه سیل موجب ایجاد اضطراب های روحی روانی زیادی در مردم شهرستان پلدختر شد،بیان کرد:از جمله اداراتی که می توانند در راستای ایجاد نشاط اجتماعی همکاری داشته باشند، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ،با برگزاری کنسرت ها در مناسبت‌های مختلف و اداره ورزش و جوانان با فعالیت در اجرای برنامه های ورزشی می باشند.

معاون فرماندار پلدختر با تاکید بر اینکه برای ایجاد نشاط اجتماعی دستگاههای فرهنگی می‌توانند در راستای اجرای برنامه های فرهنگی نشاط آور جهت جوانان و نوجوانان فعالیت نمایند،تصریح کرد: انتظار می رود ادارات کمیته امداد و بهزیستی که حامی قشر آسیب‌پذیر جامعه هستند برنامه های نشاط آور بیشتری اجرا نمایند.

وی با اشاره به وجود مناسبت‌های ملی مذهبی  و تعطیلی برنامه های اجتماعی و اردویی به دلیل کرونا در دو سال اخیر،خاطرنشان کرد:در حال حاضر ادارات تبلیغات اسلامی،آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد در این زمینه می توانند برنامه های نشاط آور و شادی بخشی تهیه و اردوهای سیاحتی، علمی و مذهبی برگزار نمایند.

صالحی با اشاره به اینکه  با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین ارزش های دفاع مقدس می توان سرمایه های اجتماعی را حفظ نمود،گفت:کمیته رفع فقر شهرستان پلدختر به خوبی عمل کرده و پلدختر در این زمینه مقام اول استان را در دست داشته  که انتظار می رود روند فعالیت به همین منوال ادامه داشته باشد.
دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید