امروز: پنج شنبه، 30 شهریور 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » ضرورت ساخت پارک و سالن ورزشی اختصاصی بانوان/سهمیه طرح های تولیدی پلدختر بیشتر شود

ضرورت ساخت پارک و سالن ورزشی اختصاصی بانوان/سهمیه طرح های تولیدی پلدختر بیشتر شود

کد خبر: 3278
  • 1

مسئول کمیسیون امور بانوان فرمانداری شهرستان پلدختر با تاکید به ضرورت ساخت پارک و سالن ورزشی اختصاصی بانوان در پلدختر ،گفت:انتظار می رود با توجه به ظرفیت های موجود سهمیه طرح های تولیدی بیشتری برای پلدختر در نظر گرفته شود.

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز ،مریم نظری مسئول کمیسیون امور بانوان فرمانداری پلدختر  صبح امروز سه شنبه بیست و چهارم خرداد ماه جاری در جلسه کارگروه بانوان اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های موجود انتظار می رود سهمیه طرح های تولیدی بیشتری نصیب بانوان شهرستان پلدختر شود.

وی  با اشاره به اینکه شهرستان پلدختر با وجود زمین های کشاورزی حاصلخیز و باغات متعدد ظرفیت ایجاد اشتغالزایی را دارد،تصریح کرد:چنانچه صنایع تبدیلی در این شهرستان راه اندازی شود میتوان برای جذب و اشتغال بانوان در این حوزه اقدام کرده و آنها می‌توانند در زمینه تولید و صادرات محصولات فرآوری شده فعالیت داشته باشند.

مسئول کمیسیون امور بانوان فرمانداری پلدختر عنوان کرد:اماکن گردشگری مانند تالاب های تنگ فنی،ولی عصر ،بادامک و غارکوگان می‌توانند محل ایجاد نمایشگاه های فصلی خصوصا بهاره برای به فروش رساندن صنایع دستی بانوان پلدختر باشند.

نظری با اشاره به اینکه عمده مطالبه در حوزه  بانوان ایجاد پارک جدید اختصاصی در شهر پلدختر و دریافت اعتبار در  این راستا می باشد، گفت:پارک بانوان در سال ۹۴در حد قابل قبولی برای بانوان ایجاد شد که متأسفانه در جریان سیل فروردین ماه ۹۸ دچار تخریب صد درصد شد و پس از آن به پارک عمومی جانبازان تغییر کاربری پیدا کرد.

وی با اشاره به وضعیت سالن های ورزشی بانوان ، خاطرنشان کرد: در سالیان گذشته برای بانوان سالنی ساخته شد که عملاً در اختیار آقایان قرار داشته و تنها در برخی از سانس های مرده  ۱۳ الی ۱۴ ظهر و یا صبح به بانوان  اختصاص پیدا می کند که انتظار می رود مسئولان مربوطه برای تامین اعتبار ساخت و تجهیز سالن  ورزشی اختصاصی بانوان اقدام نمایند.

وی با اشاره به اینکه جمعیت کلی شهرستان پلدختر در حال حاضر،هفتاد و سه هزار و هفتصد و چهل و چهار نفر می باشد،افزود: تعداد بانوان سی و شش هزار و نود و دو نفر می باشد که ۴۹درصد آمار جمعیتی شهرستان را تشکیل می دهند.

مسئول کمیسیون امور بانوان فرمانداری پلدختر عنوان کرد:چهارده هزار و پانصد و هشتاد و سه نفر از بانوان در شهر و بیست و یک هزار و پانصد و نه نفر در  روستاها سکونت دارند.

وی با اشاره به وجود زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست که تحت نهادهای حمایتی قرار دارند ، بیان کرد:تعداد این بانوان در شهرستان پلدختر مجموعا ۲هزار و پانصد و چهار نفر بوده  که هزار و نهصد و پنجاه و چهار نفر آنها تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی و پانصد و پنجاه نفر زیر  پوشش  اداره بهزیستی قرار دارند.

نظری با اشاره به اینکه ۵۱نفر زن کارآفرین در سطح شهرستان پلدختر در زمینه های مختلف مانند خیاطی ، قالیبافی ،پوشاک،صنایع دستی ، گلیم و بسته بندی سبزیجات فعالیت دارند ، گفت:حدود ۲۰نفر بانوی نخبه سیاسی اجتماعی فرهنگی و اقتصادی در شهرستان پلدختر داریم.

مسئول کمیسیون امور بانوان فرمانداری پلدختر با اشاره به اینکه ۴مرکز مشاوره در زمینه روانشناختی ،طلاق،مشکلات خانوادگی و تحصیلی در شهرستان پلدختر وجود دارد،تصریح کرد:طلاق مهمترین آسیب اجتماعی بانوان در سطح شهرستان پلدختر بوده و پس از آن خودکشی از نوع خودسوزی ،بیکاری دختران تحصیل کرده ،و مشکلات زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه ۳۴۰نفر بانوی ورزشکار در رشته های تکواندو ، کاراته،فوتسال در شهرستان پلدختر فعالیت دارند ، خاطرنشان کرد:از این تعداد ۶۷ نفر از آنها دارای عناوین اول تا سوم مسابقات استانی و کشوری هستند.

نظری با اشاره به اینکه چهارصد و یک دانشجوی دختر در  ۵مرکز دانشگاهی شهرستان پلدختر وجود دارد،اظهارات داشت:چهار هزار و نهصد و هشت دانش آموز دختر در سطح شهرستان داریم.
.
دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید