امروز: دوشنبه، 8 خرداد 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » الزام عدم صدور سند جهت ساختمان های حریم بستر/ قانون جهت ساخت های غیر مجاز قاطعانه اعمال می شود

الزام عدم صدور سند جهت ساختمان های حریم بستر/ قانون جهت ساخت های غیر مجاز قاطعانه اعمال می شود

کد خبر: 3275
  • 1

دادستان پلدختر با اشاره به الزام عدم صدور سند جهت ساختمان های حریم بستر گفت: قانون جهت ساخت های غیر مجاز در پلدختر و معمولان قاطعانه اعمال می شود.

علی امرایی دادستان پلدختر ظهر امروز یکشنبه بیست و دوم خرداد ماه جاری،در جلسه کارگروه جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجازبا اشاره به اینکه تفسیر های قانون مختلفی وجود دارد،اظهار داشت برای جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز از همان ابتدای امر با عدم  مجوز انشعابات میتوان اقدام نمود.

وی افزود:چنانچه یک اداره مجوز صادر نماید مابقی متهم و مجبور به همکاری برای ارائه خدمات به ساخت و ساز های غیر مجاز می شوند بنابراین برای پیشگیری از این امر همه باید با هم هماهنگی و تعامل داشته باشند.

دادستان پلدختر با اشاره به اینکه باید به هشدارهای نظام مهندسی اهمیت داده شود ،عنوان کرد:انتظار می رود متولی امر در شهرستان پیگیری ویژه تری به این موضوع داشته و نسبت به معرفی سازه های ناایمن و ساخت و ساز های غیر مجاز به مراجع قضایی اهتمام بیشتری صورت بگیرد.

وی با اشاره به پیگیری موضوع تخلیه خوابگاه دانشگاه ملی بیان کرد:ظرف همین هفته با همکاری دانشگاه ملی لرستان پیگیر  تخلیه و نقل مکان خوابگاه خواهیم شد.

امرایی با اشاره به قانون عدم امکان صدور پروانه برای املاک قولنامه ای در سراسر کشور، گفت:در این مابین شاید بحث درآمد زایی ، یا کمبود نیرو می تواند عاملی برای سهل انگاری و عدم نظارت کامل شهرداری ها بر ساخت و ساز های غیر مجاز در سطح شهرها باشد که با توجه به وضعیت کنونی جامعه این موضوع نیازمند تغییر نگرش می باشد.

وی با اشاره به اینکه سود کمیسیون ماده ۱۰۰ نسبت به خدماتی که شهرداری ها ارائه می دهند بسیار ناچیز است،تصریح کرد:اگر دیدگاه اقتصادی شهرداری با دیدگاه اجتماعی معوض شود کارگشاتر  خواهد بود.

امرایی با اشاره به اینکه یک طرح گلخانه ای در پلدختر  موجب مشکلات عدیده ای شده ، گفت: مضاف بر اضافه کاربری، این ساختمان تبدیل به یک امارت فاخر  و فخرفروشی نسبت به مردم منطقه شده که به صورت جدی پیگیر  این پرونده تا به سرانجام رسیدن آن هستیم زیرا یک گلخانه فضای کاربری مشخصی مطابق قانون دارد.

وی با اعلام رضایتمندی نسبت به عملکرد شهرداری پلدختر در خصوص برخورد با تخلف گلخانه،تصریح کرد:با خانوارهای بابازید، چم مهر و معمولان و سطح شهر پل‌دختر  که در سیل زمین معوض دریافت کرده اما به تعهدات خود عمل نکرده و اقدام به فروش مکان یا سکونت در مکان قبل شده اند بصورت جدی و قانونی برخورد قاطع خواهد شد.

دادستان پلدختر با اشاره به مشکل سایت چم مهر بالا که نیازمند اقدام قانونی جدی و برخورد قاطعانه می باشد،تصریح کرد: پل داخل روستای چم مهر باید مشخص شود که در بستر رودخانه فصلی قرار دارد یا خیر و در این  خصوص تعیین تکلیف شود.

وی با اشاره به اینکه اداره ثبت نباید تحت هیچ شرایطی برای  املاک حریم بستر رودخانه سند صادر  نماید ،خاطرنشان کرد:در قالب ماده ۸با بنگاه‌های معاملاتی متخلف که اقدام به طرح خودسرانه ، کوچه بندی و خیابان بندی می نمایند برخورد خواهد شد.

دادستان پلدختر با اشاره به بحث آرامستان پلدختر ، گفت: باید بتوانیم وضعیتی را که قبل از سیل سامان نداشته و بعد از سیل نابسامان تر شده با یک برنامه ریزی صحیح پیش ببریم.

وی با تاکید بر اینکه اجرای وظایف هر دستگاه بر عهده خود آن دستگاه بوده و برای برخورد در خصوص ارائه خدمات به ساخت و ساز های غیر مجاز قاطعانه عمل می شود، بیان کرد: انتظار می رود در خصوص ساخت و ساز های انجام شده در محدوده میدان امام حسین و سایر مناطق با جدیت پیگیری صورت گرفته و نسبت به تخریب و جلوگیری از ساخت و ساز های غیر مجاز در این نواحی اقدام قانونی صورت بگیرد.
دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید