امروز: چهارشنبه، 12 مهر 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » ضرورت انسداد فوری چاههای غیر مجاز پلدختر/خسارت کشاورزان با تسهیلات بانکی جبران شود

ضرورت انسداد فوری چاههای غیر مجاز پلدختر/خسارت کشاورزان با تسهیلات بانکی جبران شود

کد خبر: 3266
  • 0

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز علی امرایی صبح امروز چهارشنبه هجدهم خردادماه جاری در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان با اشاره به ضرورت انسداد فوری  چاههای غیر مجاز اظهار داشت: ۱۰حلقه چاه غیر مجاز در سطح شهرستان وجود دارد که در اسرع وقت باید نسبت به مسلوب المنفعه  ساختن این چاهها اقدام شود.

وی با اشاره به اینکه  آمار اعلام شده از سوی آب منطقه ای پلدختر با آمار استانی همخوانی ندارد ، افزود:در هر صورت با اقدام برای مسدود سازی چاههای غیر مجاز ما یک شهرستان را از تنش آبی نجات خواهیم داد،و با این کار با وجود هزینه بر بودن مانع بحران اجتماعی جامع تر می شویم.

دادستان پلدختر با اشاره به اینکه پیش از اقدام برای مسدود سازی چاههای غیر مجاز باید با صاحبان آن گفتگو شود،عنوان کرد: طی یک جلسه و با شرح موارد قانونی و  آموزش شرایط و چگونگی روال  گرفتن مجوز در صورت تهیه نکردن مجوز مسدود سازی انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه برای هوشمند سازی در شرایط بحرانی کنونی باید به صورت ضرب العجلی اقدام شود، بیان کرد: به جز ازنا ، بروجرد،الیگودرز و الشتر با ۵ چاه،پلدختر نسبت به سایرین از رقم چای غیر مجاز کمتری برخوردار است.

امرایی با تاکید بر اینکه بایستی  در زمینه برخورد با چاه های غیر مجاز پیش قدم باشیم، گفت: با اینکار شهرستان های بالادست نیز ترغیب شده و با تعطیل شدن موارد غیر مجاز در بالادست پلدختر در پایین دست از آب بیشتری برخوردار خواهد شد.

دادستان پلدختر،با اشاره به اینکه با تسریع سازی در روال کار ، مهلتی برای انجام هوشمندسازی و اخذ قرارداد ایجاد خواهد شد ، تصریح کرد:ما فرصتی نداریم و در صورت تعلل متحمل هزینه سنگینی خواهیم شد.

وی با اشاره به اینکه انسداد چاهها هزینه مالی به همراه داشته که از منبع  بودجه سنواتی آب منطقه‌ای  استفاده می شود، خاطرنشان کرد:ما بایستی برای این هزینه کمک حال و همگام با کشاورز باشیم تا بتواند بخشی از آن را برعهده بگیرد.و چنانچه حکم صادر شود ابتدا آب منطقه‌ای واریز و سپس توسط کشاورزان به آب منطقه ای بازبرداخت خواهد شد.


امرایی با اشاره به اینکه برخی از افراد پس از مسدود سازی به مراجع قضایی مراجعه و طرح دعوا  نموده و بعضاً موفق به رفع انسداد نیز می شوند، افزود: در صورت وجود اینگونه پرونده هایی آمادگی لازم برای همکاری را داریم.

وی در پایان با اشاره تشکیل جلسات با کشاورزان شهرستان و اعلام ممنوعیت کشت گیاهان آبدوست ، تصریح کرد:با توجه به اینکه تنها راه امرارمعاش بسیاری از مردم شهرستان کشاورزی بوده  بایستی در قبال ضرور زیان و یا جایگزینی نوع کشت با کشاورزان تعامل شده و تسهیلات بانکی در اختیار آنان قرار داد.
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید