امروز: پنج شنبه، 30 شهریور 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » پیشرفت پروژه فیبر نوری پلدختر _ معمولان ـ ویسیان تا مورانی/بازسازی جاده باعث کندی پروژه شده است

مدیر مخابرات منطقه لرستان مطرح کرد:

پیشرفت پروژه فیبر نوری پلدختر _ معمولان ـ ویسیان تا مورانی/بازسازی جاده باعث کندی پروژه شده است

کد خبر: 3260
  • 10
پیشرفت پروژه فیبر نوری پلدختر _ معمولان ـ ویسیان تا مورانی
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز نبی‌اله شمسی‌فر با اشاره به اینکه پروژه فیبر نوری پلدختر _ معمولان ـ ویسیان تا مورانی پیشرفت داشته است، اظهار داشت:بازسازی جاده جایگزین محور پلدختر خرم آباد باعث کندی پروژه شده است.

وی افزود: وزارت راه در حال احداث جاده جایگزین است که یک مقدار کار ما را کُند کرده، جاده قدیم خرم‌آباد به پلدختر در چهار قطعه در حال احداث است و ما باید صبر کنیم که برخی از قطعه‌های جاده احداث شود بعد ما ارتباط را برقرار کنیم.

مدیر مخابرات منطقه لرستان عنوان کرد: فیبر نوری نورآباد به سرکشی به طول ۵۲ کیلومتر در حال اجراست، پروژه فیبر نوری پلدختر -  معمولان ـ ویسیان به طول ۷۸ کیلومتر در حال اجراست و آن را ادامه می‌دهیم تا به ویسیان وصل شود که بتوانیم مشکل این منطقه را نیز حل کنیم.

وی در ادامه بیان کرد: پروژه‌ای که دنبال اجرای آن در سال جاری هستیم آزادراه خرم‌آباد به پل زال به طول ۱۳۴ کیلومتر از عوارضی خرم‌آباد تا پل زال است که تأمین اعتبارات و مجوزهای ‌آن گرفته شده و در حال رایزنی با آزادراه هستیم که به ما اجازه کار بدهند که احداث فیبر نوری را در سال جاری انجام دهیم.

شمسی فر گفت: ما در حوزه فیبر نوری مصوبه هیئت دولت داریم که در حوزه اجرای فیبر نوری شاپور آباد به سد رودبار به طول ۷۰ کیلومتر است که تکلیف وزارت ارتباطات است و ما نیز به عنوان کسی که در این حوزه کار کرده اعلام آمادگی کردیم که با آن‌ها همکاری کنیم و اجرای پروژه هرچه سریع‌تر شروع شود.

مدیر مخابرات منطقه لرستان با اشاره به این‌که در حوزه تلفن همراه برنامه ما این است که در حوزه شهری بالای ۲۲ سایت شهری را احداث کنیم، تصریح کرد: ۱۳ سایت نیاز به تغییر دارد، مانند افزایش ارتفاع یا جابجایی دکل که بتوانیم پوشش شهری را ارتقاء دهیم، همچنین بالای ۱۴۰ سایت را باید ارتقاء تکنولوژی بدهیم.

وی  با اشاره به این‌که در حوزه روستایی و جاده‌ای از سمت وزارتخانه ابلاغیه رسمی به ما نشده است، خاطرنشان کرد: حوزه روستایی جز تکالیف وزراتخانه بوده و  در تکالیف مخابرات نیست، خود وزارتخانه تعیین می‌کند که در حوزه روستایی چه اتفاقی بیفتد و برنامه توسعه پوشش در روستاها تنها به مخابرات ابلاغ نشده بلکه به ایرانسل، رایتل و ... نیز ابلاغ می‌شود.

شمسی فر در پایان گفت: تا الان ۱۲ روستا برای ما قطعی کردند اما هنوز ابلاغ رسمی به ما نشده که کار را شروع کنیم.
منبع: خبرگزاری ایسنا با تلخیص
دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید