امروز: دوشنبه، 29 اسفند 1401
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » الزام نتیجه گرایی مدیران /ادارات از بودجه های فرهنگی خود استفاده نمایند

سرپرست فرمانداری پلدختر مطرح کرد:

الزام نتیجه گرایی مدیران /ادارات از بودجه های فرهنگی خود استفاده نمایند

کد خبر: 3215
  • 5
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، حمید خادم صبح امروز (یکشنبه) در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: کشور ایران با تقدیم شهدای عزیز تاوان زیادی برای مبارزه با مواد مخدر داده و ما باید کار فرهنگی را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

وی با اشاره به نقش پررنگ فعالیت های فرهنگی در زمینه با مواد مخدر، افزود: ما باید از نظر فرهنگی مردم، دانش آموزان و دانشجویان را قانع کنیم.

خادم با اشاره به لزوم استفاده از بودجه فرهنگی در تمامی ادارات، عنوان کرد: برنامه های اوقات فراغت، دانش آموزان بسیار مهم و تاثیر گذار بوده و بایستی از آن برای مشغول کردن آنها استفاده کرد.

سرپرست فرمانداری پلدختر با اشاره به ماندگاری کار فرهنگی بیان کرد: در صورت هدر رفتن بودجه فرهنگی، مدیران خود باید پاسخگو بوده و برای آن برنامه ریزی صحیح داشته و نتیجه گرا باشیم.


افزایش ۹ درصدی دستگیری خرده فروشان مواد مخدر نسبت به سال گذشته/ ساختمان ‌های نیمه کاره معظل شهر پلدختر

مصطفی ماسوری فرمانده انتظامی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه طرح دستگیری بصورت هفتگی انجام می شود، اظهار داشت: نزدیک به ۵۰ کیلوگرم مواد مخدر در سطح شهرستان کشف شده که نسبت به قبل درصد قابل توجهی در این زمینه افزایش کشفیات داشته ایم.

وی با اشاره به دستگیری حدود ۲۵ نفر از خورده فروشان، تغذیه کنندگان و معتادان در چندین نقطه شهر افزود: یکی از مهمترین نقاط کوی پاسداران بوده و ۶ تا ۷ نفر دستگیر و بیش از ۷۰۰ تا ۸۰۰ گِرم در همان روز از آنها کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی شهرستان با اشاره به افزایش ۹٪ میزان دستگیری خورده فروشان نسبت به سال گذشته، گفت: چندین ساختمان نیمه کاره و رها شده در سطح این شهر از جمله مدرسه ای در انتهای جنوبی شهر، پشت استخر، ورزشگاه فاقد دیواره، ساختمان های تپه شهدا گمنام باعث ایجاد مشکل شده است.

وی با اشاره به اینکه اموال مدرسه مورد نظر مطابق گزارش مردمی به سرقت رفته و این زیبنده ی شهر نیست، تصریح کرد: در صورت تعیین تکلیف این اماکن متروکه و مشخص شدن مالکین آن، میتوان از ورود افراد به این مناطق برای استعمال دخانیات ممانعت کرد.

فرمانده انتظامی پلدختر با اشاره به تذکر به مرکز عرضه قلیان در طبقه پایین خوابگاه دانشجویی، خاطرنشان کرد: در این راستا یک سیگار فروش در محدوده یکی از مراکز دانشگاهی این شهر اقدام به جابجایی کرده است.

ماسوری با اشاره به طرح بازپروری و نیاز به مکان مناسب برای نشست افزود: با توجه به نظارت های صورت گرفته، شرایط کنونی کمپ های ترک اعتیاد مناسب نیست که نیازمند پیگیری و رسیدگی می باشد.

وی با اشاره به اینکه در پلدختر معتاد متجاهر وجود دارد عنوان کرد: این افراد نیازمند سازماندهی و ساماندهی بوده و در صورت جمع آوری نشدن موجب ناامنی در سطح شهر خواهند شد.

فرمانده انتظامی پلدختر در پایان با تاکید بر آماده گی جهت جمع آوری معتادان متجاهر، تصریح کرد: در صورت آمادگی، ادارات متولی مربوطه، همچون سازمان بهزیستی ما برای جمع آوری آنها اقدام خواهیم کرد.


در شهر پلدختر، بافت ناکارآمد شهری وجود دارد

صدیقه میری شهردار پلدختر با اشاره به اینکه در پلدختر بافت ناکارآمد شهری وجود دارد، اظهار داشت: این موضوع فقط فیزیکی نبوده و بر اساس مطالعات بازآفرینی شهری ما در حوزه های اجتماعی فرهنگی و ملاحظات سیاسی امنیتی، گونه بندی های بافت ناکارآمد همچون موضوع حاشیه نشینی های شهری، سکونت گاهای غیر رسمی و بافت های نامتجانس مثل دکه ها و فرسوده و تاریخی مشخص شده است.

وی افزود: اطلاعات این بافت ها در فاز یک منبع خوبی برای پیگیری نیروهای امنیتی و نظامی در خصوص اعتیاد می باشد.

شهردار پلدختر با اشاره به اینکه مشاور در این گونه بندی، گونه های مختلف بافت ناکارآمد را بررسی خواهد کرد، عنوان کرد: مساحت و اطلاعات بسیار دقیقی کسب شده و به تفکیک از میزان بیکاری هر منطقه نیز می توان آمار دقیق تهیه کرد.

وی با اشاره به اتمام فاز یک و ورود به فاز دوم طرح، بیان کرد: در فاز دوم وظایف سازمان ها و ادارات برای مشکل هر منطقه کاملا مشخص می شود.

میری با اشاره به مشخص بودن مختصات و شعاع دسترسی مناطق نسبت به امکانات رفاهی و خدماتی و ورزشی در این طرح، گفت: بر اساس شعاع دسترسی نیازسنجی و اینکه چه میزان اقدام نیاز داریم مشخص شده است.

وی در پایان با تاکید بر شروع این طرح بعنوان اولین شهرداری در سطح استان، خاطرنشان کرد: این طرح بسیار جامع بوده و بر اساس مصوبه کمیسیون ماده ۵ در شورای شهرسازی و عالی معماری اعتبارات خاص داشته که پلدختر متاسفانه تا کنون بدلیل نداشتن بافت مصوب از اعتبار ۱۲۳ میلیارد تومانی بازآفرینی بافت شهری بی بهره بوده و تلاش میکنیم با مصوب شدن این طرح از اعتبارات خوب آن بهره‌مند شویم.


ضرورت توجه و توزیع یکسان امکانات ورزشی در سطح شهر پلدختر

مجتبی حسینی رئیس شورای شهر پلدختر با اشاره به وجود مددکاران داوطلب، اظهار داشت: این افراد دارای اطلاعات مفید از نظر آسیب شناسی محلات مختلف بوده و پتانسیل خوبی برای کمک رسانی در این زمینه دارند.

وی با اشاره به اینکه بیشتر اماکن ورزشی و مناسب اوقات فراغت در ضلع غربی شهر قرار دارد، افزود: در بحث کاهش تقاضا، اشتغال در طیف جوان و اوقات فراغت نوجوانان و جوانان بسیار مهم بوده که متاسفانه توزیع مناسبی برای امکانات ورزشی در سطح شهر در این زمینه وجود ندارد.

حسینی با اشاره به استطاعت مالی ضعیف برخی خانواده ها و لزوم استفاده فرزندان آنها از امکانات ورزشی، گفت: انتظار می رود در مناطقی چون کوی بسیجیان و سایر نقاط در ضلع شرقی، امکانات ورزشی راه اندازی شود.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت افراد عضو ان ای تصریح کرد: خیابان های ساحلی غربی نیازمند حریم بندی از سوی امور آب بوده چرا که برخی ساختمان ها در این ناحیه مرکز تجمع معتادان و مصرف شده اند.

رئیس شورای شهر پلدختر با تاکید بر اینکه، قطعاتی تجاری و مسکونی از چهار هکتاری به صورت ویژه برای آزادسازی ساحلی شرقی و غربی اختصاص داده شده، افزود: سه سال گذشته اما هنوز برای این کار اقدامی صورت نگرفته است.

وی با اشاره به دو ساختمان در معلم چهار که رفت و آمد به آنها بسیار مورد شکایت مردم بوده، تصریح کرد: یک ساختمان نیز در نزدیکی تپه شهدا گمنام، مربوط به امور آب بوده که نیازمند پیگیری جدی می باشند.


افزایش مصرف مواد مخدر در بین دانش آموزان و دانشجویان/ پیشگیری بهتر از درمان است.

سعید خدایی معاونت اجتماعی سپاه ناحیه پلدختر در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، با تاکید بر اینکه مطابق اطلاعات سپاه، آمار ابتلای دانش آموزان رو به افزایش است، اظهار داشت: می طلبد آموزش و پرورش بر این اطلاعات اشراف داشته و در این زمینه فعالیت بیشتری داشته باشند.

وی با لزوم در دست داشتن آمار دقیق مبتلایان‌، افزود: در خصوص آلوده نشدن دانش آموزان و دانشجویان بایستی همه ادارات مربوطه پای کار بیایند.

خدایی با تاکید بر بروزرسانی آمار و اطلاعات گفت: کارگاه‌های پیشگیری برای پایگاه های بسیج و مقاومت در سال جاری اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به آمادگی سپاه ناحیه پلدختر برای اجرای آموزش برای خانواده ها و دانش آموزان، بیان کرد: برای پیشگیری نشست هایی در پایگاه ها خواهیم داشت و همچنین قرارگاه جواد الائمه در سال جاری راه اندازی شده و برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در محلات مناسب می باشد.

معاونت اجتماعی سپاه ناحیه پلدختر با اشاره به اینکه قرارگاه جواد الائمه، دارای قرارگاه درون سازمانی بوده که معاونت های سپاه عضو آن می باشند، تصریح کرد: کارگروه برون سازمانی به ریاست فرماندار، شهرداری بعنوان عضو جلسه، بهزیستی، کمیته امداد و سایر ادارات در آن وظیفه مشخص خواهند داشت.

خدایی با اشاره به وجود چندین محله مهم در سطح شهر، گفت: این محلات آلوده در سطح شهر عضو قرارگاه جواد الائمه قرار داده شده و در سطح روستاها نیز این محلات شناسایی شده اند.

وی با اشاره به اینکه ترک اعتیاد خانگی توسط پایگاه های مقاومت بسیج فعال خواهد شد، خاطرنشان کرد: بر اساس سهمیه هر پایگاه و با توجه به توان معتادان و خانواده هایشان این برنامه اجرا خواهد شد.

معاونت اجتماعی سپاه ناحیه پلدختر، با اشاره به راه اندازی کمپ ترک اعتیاد سپاه، تصریح کرد: سهمیه ما محدود بوده کار این مرکز پس از ترک معتادان ادامه داشته و برای آنها شغل ایجاد خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به ارشاد فروشندگان خاطرنشان کرد: امیدواریم روز به روز شاهد کاهش مبتلایان به اعتیاد باشیم.


اعتبارات قطره چکانی، مانع اجرای برنامه های فرهنگی شده است.

رضا نظری معاون پرورشی و تربیتی آموزش و پرورش پلدختر، با اشاره به اینکه مسئول کمیته فرهنگی این شورا آموزش و پرورش می باشد، اظهار داشت: کارهای مختلفی در حوزه های فرهنگی، انتظامی و فرمانداری انجام شده اما در سطح کلان نتیجه بخش نبوده است.

وی افزود: برنامه طرح ملی نماد از سوی اداره کل ابلاغ و واگذاری آن به مشاوران و بعد از آن مجری آن نیز مدارس و مربیان، بوده که با حضور کارکنان، اولیا و دانش آموزان اجرا می شوند.

معاون پرورشی و تربیتی اموزش و پرورش پلدختر با اشاره به ۸۶ جلسه برگزار شده در بستر شاد و حضوری در طی سال گذشته، عنوان کرد: بدلیل وزارتی بودن، این طرح بیشتر در مدارس حاشیه اجرا شده است.

وی با اشاره به اجرای برنامه در ۳۴ مدرسه، بیان کرد: آسیب های اجتماعی در آموزش و پرورش به یک اداره تبدیل شده ولی متاسفانه عملکردها نتیجه بخش نبوده که از جمله دلایل آن وقوع سیل و کرونا و مشکلات پس از آن و بدنبال آن تعطیلی برنامه های فرهنگی مانند اردوها، مسابقات ورزشی و سایر فعالیت های فرهنگی رها شده است.

وی با تاکید بر وجود برخی دستورالعمل های بعنوان موانع اجرای برنامه های فرهنگی مانند اردوها ، تصریح کرد: اعتبارات قطره چکانی در اجرای برنامه ها باعث تلف شدن منابع شده و با تجمیع آنها میتوان اردوگاه‌های مناسب به همراه برنامه های ثمر بخش به اجرا درآورد.

معاون پرورشی و تربیتی اموزش و پرورش پلدختر، خاطرنشان کرد: اجرای برنامه های فرهنگی مانند اردوها بسیار موثرتر از سایر فعالیت ها موجب آموزش و پیشگیری از ابتلا به اعتیاد در دانش آموزان خواهد شد.

دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید