امروز: چهارشنبه، 12 مهر 1402
پلدخترنیوز » اخبار » تشدید بازرسی های نظارتی/ قیمت اجناس در بازار پلدختر کنترل می شود

سرپرست جهاد کشاورزی پلدختر:

تشدید بازرسی های نظارتی/ قیمت اجناس در بازار پلدختر کنترل می شود

کد خبر: 3195
  • 5
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، شمس الدین جمشیدی صبح امروز سه شنبه بیستم اردیبهشت ماه جاری در جلسه شورای اداری شهرستان پلدختر با اشاره به تشدید بازرسی های نظارتی  بر قیمت اجناس در بازار این شهرستان، اظهار داشت: ۶ آکیپ  بر قیمت اجناس در سطح شهرستان نظارت خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه ۴ اکیپ در سطح پلدختر و ۲ اکیپ در شهر معمولان خواهیم داشت، افزود: این کار با همکاری بسیج، تعزیرات و اداره صمت این کار انجام می شود.

سرپرست جهاد کشاورزی پلدختر با اشاره به اینکه این نهاد مسئول نظارت بر عرضه اقلام ضروری در سطح شهرستان خواهد بود، عنوان کرد: انتظار می رود دستگاههای مرتبط مستقیم و غیر مستقیم پای کار آمده و در بحث نیرو و خودروی مورد نیاز را فراهم نمایند.

وی با اشاره به گفته مقام معظم رهبری، بیان کرد: حذف یارانه وجود نداشته بلکه تغییری در رویه نوع یارانه مردم به سمت عدالت محوری در جامعه و اجتماع، ایجاد شده است.

جمشیدی با اشاره به هزینه سنگین این طرح برای دولت و رییس جمهور گفت: اما خوشبختانه با این طرح در بحث نان حداقل ۳۰ درصد صرفه جویی خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه مصرف آرد و نان در حد ۱۲ میلیون تن بوده، تصریح کرد: در حال حاضر ۸ الی ۹ میلیون تن مصرف واقعی و مابقی بصورت اسراف می‌باشد.

سرپرست جهاد کشاورزی پلدختر با اشاره به اینکه آرد بایستی به نان تبدیل شده تا یارانه به آن تعلق بگیرد، تصریح کرد: در گذشته با قیمت آرد ۳۸ تومانی کل یارانه توسط سودجویان بلعیده می شد ولی در طرح جدید هر کیسه آرد تقریباً ۶۴۰ تومان برای نانوا تمام خواهد شد و تا زمانی که آرد به نان تبدیل نشده  یارانه به آن تعلق نخواهد گرفت و زمانی که شهروندان بر اساس حق خود نان برداشت می نمایند، یارانه مربوطه  همان لحظه به حساب نانوا واریز خواهد شد.

وی با اشاره به لزوم پذیرش یک کاسه شدن قیمت ها ، یادآور شد: با این کار وقت بسیاری از ادارات متولی آزاد شده و شهروندان به هر نوعی که تمایل دارند می توانند آرد یا نان را تهیه نمایند.

جمشیدی با تاکید بر احتمال موضوع احتکار، گفت: با توجه به سامانه جامع انبارها و با همکاری نیروهای نظامی و امنیتی، کنترل مناسبی بر روی انبارها صورت خواهد گرفت و هر گونه کالای ثبت نشده در سامانه تخلف و احتکار محسوب شده و برخورد قاطعانه با عوامل آن صورت می گیرد.
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید