شناسایی ۱۰ روستای هدف گردشگری

تاریخ انتشار : 10 آذر 1397, 14:47
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، مسعود رضایی در گفت و گو با رسانه ها با اشاره به اجرای ۲۷۳ طرح هادی روستایی توسط بنیادمسکن لرستان در سال ۹۶ اظهار داشت: تا کنون ۱۰ روستای هدف گردشگری در لرستان شناسایی شده‌اند.

وی، گفت: سال گذشته ۲۷۳ طرح هادی با اعتبار ۴۳۰ میلیارد ریال در استان اجرا شد که نسبت به سال‌های قبل از آن رشدی ۲‌ برابری داشته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان با بیان اینکه در مجموع در هزار و ۵۲۳ روستای بالای ۲۰ خانوار استان که ظرفیت و قابلیت تهیه طرح هادی را داشته‌اند، این طرح انجام شده و مابقی روستاها به‌دلیل موانعی از جمله استقرار در حریم سد، حریم راه، بستر رودخانه و یا مناطق رانشی طرح هادی تهیه نمی‌شود گفت: با توجه به جاذبه‌های طبیعی روستاهای استان تلاش شده مناطق هدف گردشگری شناسایی و ساماندهی شود که ۱۰ روستای استان که این قابلیت را دارند انتخاب شدند تا طرح‌های هادی به محوریت گردشگری در آن ها اجرا شود.

رضایی، تصریح کرد: در حال حاضر اجرای طرح هادی روستاهای «بیشه» خرم‌آباد، «ولیعصر» پلدختر، «ونایی» بروجرد و «امام‌زاده قاسم» ازنا وارد فاز اجرایی شده است.

وی، یادآور شد: براساس تفاهم‌نامه میان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به‌منظور ایجاد خانه‌های بوم‌گردی و تعمیر واحدهای موجود در روستا که قابلیت نگهداری دارند پرداخت می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، افزود: سه هزار و ۴۱۵ روستا در لرستان وجود دارد که از این تعداد هزار و ۵۶۹ روستا بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارند/ وارک نیوزلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=319

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود