امروز: چهارشنبه، 12 مهر 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » استان از قافله توسعه عقب مانده است/ تلاش برای عبور از گردنه‌های سخت

استاندار لرستان مطرح کرد:

استان از قافله توسعه عقب مانده است/ تلاش برای عبور از گردنه‌های سخت

کد خبر: 3188
  • 0
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، فرهاد زیویار در آئین بزرگداشت مقام معلم که در محل دانشگاه فرهنگیان این شهرستان برگزار شد، ضمن گرامی‌داشت مقام معلم و تبریک به جامعه فرهنگیان، اظهار کرد: امروز تمایل دارم خوشحالی خود را از حضور در جمع شما فرهیختگان اعلام می‌کنم، کمااینکه در گذشته روزهایی را در مقام معلمی فعالیت داشتم.

وی خاطرنشان کرد: توفیق علم‌آموزی از سوی حضرت حق به انسان ارزانی داشته شده، مقامی رفیع که انبیا سرسلسله آن قرار گرفتند و مابقی ماحصل تعلیم و تربیت معلمان هستند.

استاندار لرستان با گرامی‌داشت مقام بلند معلم لرستانی مرحوم عبدالحسین ساکی، این فرهنگی فقید را شخصیتی بزرگ خواند و افزود: لرستان سرزمینی است که از مواهب خدادادی بسیاری بهره برده و از امکانات طبیعی و تاریخی سرشار است.

زیویار بیان داشت: لرستان با همه شایستگی‌ها و ظرفیت‌ها در بخش توسعه و پیشرفت از قافله عقب مانده و البته این موضوع متوجه اجزا و سرمایه‌های انسانی به صورت جداگانه نیست، چرا که استان سرمایه‌های انسانی فراوانی دارد، فرزندانی که هر زمان شرایط فراهم شده در مدارج علمی و دیگر موقعیت‌ها خود را اثبات کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر اجزا و سرمایه‌ها به خوبی کنار یکدیگر قرار نگرفته‌اند، گفت: فرزندان استان در سراسر کشور مدرس، متخصص و مدیر ارشد هستند و به عنوان سرمایه‌های اصلی کشور محسوب می‌شوند.

استاندار لرستان تاکید کرد: نهادها هر کدام می‌توانند به تنهایی خود به مانند یک دانشگاه عمل کرده و الگوسازی نمایند، این نقش به صورت ویژه در دستگاه تعلیم و تربیت باید پیگیری شود.

زیویار با اشاره به طرح رتبه‌بندی فرهنگیان، تصریح کرد: در دوره‌ای که سکان کار تحویل دولت سیزدهم داده شده، صدها هزار میلیارد تومان بدهی به شکل چک و اوراق تحویل شده که ماهانه حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان به طور متوسط باید پرداخت شود.

وی ادامه داد: در آخرین مکاتبات بین رئیس سازمان برنامه و بودجه وقت و رئیس‌جمهور در خصوص دادن اعتبار به برخی از پروژه‌ها، گفته شده که در خزانه هیچپولی وجود ندارد، با این وجود دولت سیزدهم با روش‌های مختلف بدون چاپ اسکناس و تضعیف پول ملی، بدهی‌ها را به صورت ماهانه پرداخت می‌کند.

استاندار لرستان، با متفاوت خواندن شرایط حال حاضر، اظهار امیدواری کرد که با سیاست‌های جدید دولت و اقدامات جهادی از گردنه‌های سخت عبور خواهیم کرد.

زیویار، شهید مطهری را عالمی نستوه، دانشمندی فرزانه و معلمی دلسوز عنوان کرد و افزود: آثار شهید مطهری همچنان با گذشت زمان تازگی دارد و کماکان می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه با نگاه ارزشی باید شغل معلمی را دنبال کرد، گفت: جامعه معلمان یقین داشته باشید که پرچم‌دار کار بزرگی هستید و وظیفه سخت تعلیم و تربیت را بر عهده دارید.

منبع: خبرگزاری فارس
دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید