امروز: چهارشنبه، 5 مهر 1402
پلدخترنیوز » اخبار » معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان ؛ لزوم شناسایی ظرفیت‌های منطقه‌ای/شهرداری‌ها با خلاقیت کسب درآمد کنند

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان ؛

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان ؛ لزوم شناسایی ظرفیت‌های منطقه‌ای/شهرداری‌ها با خلاقیت کسب درآمد کنند

کد خبر: 3148
  • 5
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز احمدرضا دالوند معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان در همایش بزرگداشت شوراهای لرستان با اشاره به اهمیت و جایگاه مهم شوراها و خاصیت مردم‌سالاری دینی آن در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: از آنجا که شوراها منتخب مردم هستند برای خدمتگزاری به جامعه یک جایگاه و سرمایه اجتماعی محسوب می‌شوند، بنابراین همگی مکلف هستیم به این جایگاه احترام بگذاریم.

وی افزود: شوراها نیز با توجه به اعتمادی که در انتخابات به آن‌ها شده باید با همدلی و همکاری در راستای خواسته‌های مردم فعالیت کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان یکی از موضوعات اساسی در حوزه شهری و روستایی را شناسایی ظرفیت‌های منطقه‌ای عنوان کرد و افزود: به دلیل شناخت بهتر ظرفیت‌های استان شوراهای شهر و روستا باید در معرفی مناطق مستعد خود به مجموعه استان کمک کنند.

وی با اشاره به خصوصیات شوراها و شهرداری‌ها به خودگردانی آن‌ها خاطرنشان کرد: شهرداری‌ها باید با خلاقیت و تلاش مضاعف در راستای کسب درآمد و رونق اقتصادی خود تلاش کنند.

معاون استاندار لرستان با بیان اینکه استان دارای ظرفیت بالایی در حوزه‌های مختلف گردشگری، کشاورزی و صنعتی است، بیان کرد: صنعت گردشگری منجر به ایجاد اشتغال و درآمد پایدار خواهد شد، ازاین‌رو شوراها برای برون‌رفت از مسائل و مشکلات خود و همچنین استفاده از ظرفیت‌های منطقه باید برنامه محور باشند تا بتوان در این راستا آن‌ها را حمایت کرد.

دالوند یکی از وظایف مهم شوراها را انتخاب شهرداران برشمرد و ادامه داد: رمز موفقیت شهرهای در حال توسعه و یا توسعه‌یافته انتخاب شهردار اصلح، متخصص و همچنین دخالت نکردن اعضای شوراهای شهر در حوزه مدیریت شهری است.

وی عنوان کرد: به‌صورت هفتگی با شورای شهرهای مختلف استان جلسه برگزار خواهیم کرد اما از طرفی انتظار می‌رود شوراها با برنامه‌ریزی مناسب در این جلسات حضور پیدا کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان از تشکیل قرارگاه در مناطق روستایی خبر داد و افزود: روستاهایی که دارای مشکلات زیرساختی هستند باید شناسایی و مشکلات آن‌ها از طریق این قرارگاه پیگیری و مرتفع شوند.

دالوند با اشاره به موضوع اقتصاد روستاییان و جلوگیری از مهاجرت روستا به شرح اظهار کرد: تنها راه جلوگیری از این معضل و حاشیه‌نشینی شهری، استفاده درست از ظرفیت مناطق روستایی است.

وی با بیان اینکه بیشتر روستاییان لرستان دارای ظرفیت گردشگری هستند، افزود: شناسایی ظرفیت‌ها در روستاها و استفاده از آن‌ها نقش شایانی در اقتصاد، ایجاد درآمد پایدار و ماندگاری افراد در روستاها دارد/ایسنا

دسته بندی: اخبار
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید