امروز: چهارشنبه، 5 مهر 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اقتصادی » نماینده بنیاد و برکت در پلدختر خبر داد: پرداخت بیش از ۱۸ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در شهرستان در سال ۱۴۰۰

نماینده بنیاد و برکت در پلدختر خبر داد

نماینده بنیاد و برکت در پلدختر خبر داد: پرداخت بیش از ۱۸ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در شهرستان در سال ۱۴۰۰

کد خبر: 3119
  • 5
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز ظهر امروز چهارشنبه سی و یکم فروردین ماه سال جاری شهریار پورامرایی در جلسه هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره ) اشتغالزایی بنیاد برکت با اشاره به اینکه در سال گذشته مبلغ هیجده میلیارد و ششصد و بیست و پنج میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده اظهار داشت: تعداد طرح هدف اجرا شده در پلدختر ۴۷۹ مورد بوده که ۴۳۱ فقره آن به بانک‌های عامل معرفی و تسهیلات خود را دریافت کرده اند.

وی افزود: در سال ۹۷ اشتغالزایی شهرستان پلدختر ۱۰۰ سهمیه بوده و بر اساس آیین نامه  ۳۹۶ فقره تسهیلات در پلدختر پرداخت شده است.

پورامرایی با اشاره به تغییر روال کار کمیته بنیاد برکت در سال ۹۸، عنوان کرد: در سال ۹۹ حدود ۱۱ روستا انتخاب و ۴۴۰ فقره پرونده پرداختی داشتیم و در سال گذشته ۸ روستا انتخاب انتخاب شده اند.

وی با اشاره به اینکه ۴۳۱ فقره پرداختی از سوی صندوق کارآفرینی امید، توسعه بانک سپه، ملی، قرض الحسنه مهر ایران و صادرات می باشد، گفت: صندوق کارآفرینی امید ۲۷۱ فقره، ۳۷ مورد بانک سپه و ۱۰ مورد بانک ملی، قرض الحسنه مهر ایران ۲ مورد، ۱۱۱ مورد بانک صادرات و ۲۸ پرونده از بانک صادرات هنوز پرداخت نشده است.

نماینده بنیاد برکت در پلدختر تصریح کرد: برای تمامی رسته ها مبلغ سهمیه کشوری ۶۹۲ میلیارد تومان بوده و سقف تسهیلات آن ۵۰۰ میلیون تومانی و تاکنون به جز ۸ فقره ۵۱ میلیون تومانی به پمپاژ های آب کشاورزی، پرداختی ۵۱میلیون تومانی نداشته ایم.

پورامرایی با اعلام اینکه، ۹۰ درصد طرح های شهرستان پلدختر با سود کارمزد ۱۰درصد و ۱۰درصد از آنها مشمول سود ۴درصد می باشد، اضافه کرد: در بحث اداره کار و رفاه اجتماعی تمامی رسته ها و سقف تسهیلات آن ۵۰۰ میلیون تومان بوده اما در  جهاد کشاورزی تنها رسته های زیر نظر جهادکشاورزی مدنظر بوده  و سقف تسهیلات ۴ میلیارد تومان می باشد

نماینده بنیاد برکت در  شهرستان پلدختر با اشاره به اینکه از دی ماه سال گذشته تا کنون یک عدد طرح توسعه گلخانه‌ای به میزان یک میلیارد و دویست تومان داشته ایم، خاطرنشان کرد: این طرح گفته شده جزو  طرح های توسعه ای  بوده و گیرنده تسهیلات زمینه قبلی کار را داشته و برای توسعه آن وام دریافت کرده است.

وی در خصوص این که چرا میراث فرهنگی پلدختر نماینده بنیاد برکت شهرستان پلدختر برای ارائه گزارش ماهانه به فرمانداری بوده، یادآور شد: بر اساس پیشنهاد فرماندار وقت شهرستان پلدختر در سال ۹۸ این کار بر عهده سازمان میراث فرهنگی و گردشگری محول شده و تا کنون نیز ادامه یافته است.
دسته بندی: اخبار / اخبار اقتصادی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید