امروز: پنج شنبه، 11 خرداد 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار حوادث » سرپرست واحد آتش نشانی پلدختر مطرح کرد: ضرورت برخورد با عوامل آتش سوزی های عمدی مزارع

سرپرست واحد آتش نشانی پلدختر مطرح کرد:

سرپرست واحد آتش نشانی پلدختر مطرح کرد: ضرورت برخورد با عوامل آتش سوزی های عمدی مزارع

کد خبر: 3116
  • 5
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، محمد حسن بخشیوند صبح امروز سه شنبه سی‌اُم فروردین ماه در جلسه ستاد برداشت شهرستان پلدختر، با اشاره به اینکه با عوامل آتش سوزی های عمدی مزارع برخورد قاطع صورت بگیرد، اظهار داشت: در سیل ۹۸ خسارات سنگینی به آتش نشانی پلدختر وارده شده که انتظار داریم نسبت به تامین و ارتقا تجهیزات آن توجه ویژه‌تری شود.

وی با ابراز تأسف نسبت به این که تعداد زیادی از آتش سوزی های مزارع، عمدی بوده افزود: با توجه به اینکه این افراد علاوه بر خسارت به اموال خصوصی، باعث صدمه به محیط زیست و منابع طبیعی خواهند شد، انتظار می رود با این افراد برخورد قاطع صورت بگیرد.

سرپرست آتش نشانی پلدختر با تاکید بر وجود معضل آتش سوزی های عمدی در فصل برداشت، تصریح کرد: متاسفانه به دلیل برخورد قاطع نداشتن با مجرمین در این خصوص، افرادی هستند که چندین بار تا کنون مرتکب همین جرم شده اند.

ضرورت گذراندن دوره آموزشی به آتش نشانی

وی با اشاره به اینکه سه خودروی آتش نشانی در سراب حمام، پاعلم و افرینه داریم بیان کرد: متأسفانه این خودروها معمولاً در اختیار دهیاری بوده و هیچ گونه آموزشی برای استفاده از آن انجام نشده و علاوه بر آن وسایل حفاظت فردی را به صورت کامل در اختیار نداشته و در عملیات اطفا حریق یا حضور نداشته یا بدون عملکرد می باشد.

بخشیوند گفت: انتظار می رود حداقل برای زمان برداشت نیروهایی از این سه ناحیه جهت گذراندن دوره آموزشی به آتش نشانی پلدختر معرفی شده تا بتواند با ما همکاری داشته یا خود به تنهایی قادر به انجام خاموش کردن آتش باشد.

وی افزود: در صورت وجود آموزش دیده میزان گستردگی و خسارت ناشی از حریق تا رسیدن نیروهای آتش نشانی مرکز پلدختر به شدت کاهش خواهد یافت.

سرپرست آتش نشانی پلدختر با اشاره به لزوم پیگیری جهت استفاده بهینه از این ۳ خودروی آتش نشانی، عنوان کرد: تجهیزات آتش نشانی در صورت استفاده نشدن به شدت آسیب پذیر خواهند بود.

الزام کمباین ها به داشتن معاینه فنی و کپسول اطفا حریق

بخشیوند با اشاره به اینکه در خیلی از حریق ها عامل ایجاد خود راننده ها بوده و با توجه به حضور ۴۰ عدد کمباین در سطح شهرستان پلدختر در فصل برداشت، گفت: انتظار می رود در بحث معاینه فنی کمباین ها، کپسول اطفا حریق جدی گرفته شده و هر کدام یک عدد ۱۰ تا ۱۲ کیلویی حداقل برای امنیت خود به همراه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه بعد از برداشت متاسفانه عده ای عمدا مبادرت به آتش زدن زمین خود کرده، که باعث زحمت و تحمیل خسارت می شوند، بیان کرد: انتظار می رود در صورت قانونی نبودن این عمل از سوی شهروندان، با عاملان این آتش سوزی برخورد قاطع انجام شود

سرپرست آتش نشانی پلدختر در پایان با اشاره به مشکلات پساسیل آتش نشانی و خسارت سنگین وارده به این واحد و لزوم تجهیز بیشتر آن در زمان کنونی، گفت: متاسفانه هیچ گونه خودرو و تجهیزاتی در اختیار واحد آتش نشانی پلدختر نبوده و تنها خودروی ما مدل سال ۷۱ بوده و انتظار داریم مسئولین شهرستانی و استانی نسبت به تامین و ارتقا تجهیزات آتش نشانی پلدختر توجه ویژه داشته باشند.

دسته بندی: اخبار / اخبار حوادث
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید