امروز: شنبه، 29 اردیبهشت 1403
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » شهردار سراب حمام تاکید کرد: دامداران دام هایشان را به خارج از این شهر انتقال دهند

برگزاری اولین جلسه شورای بهداشت سراب حمام

شهردار سراب حمام تاکید کرد: دامداران دام هایشان را به خارج از این شهر انتقال دهند

کد خبر: 3106
  • 5
محمد ولی حیدروند شهردار سراب حمام در گفتگو با پایگاه خبری پلدخترنیوز ضمن اعلام برگزاری اولین دوره جلسه شورای بهداشت این شهر با حضور اعضای  شورای اسلامی، اظهار داشت: دامداران  ساکن در شهر از هم اکنون به فکر نگهداری دام در محیطی خارج از شهر باشند.

وی افزود: فضولات دامی هر خانوار نیز بایستی ظرف مدت 10 روز آینده تعیین تکلیف و از مجاور شهر دور نمایند.

شهردار سراب حمام با اشاره به سابقه وجود حیوانات موزی و بویژه عاملین  سالک در این شهر عنوان کرد: متاسفانه خشکسالی امسال  زمینه بیماریزایی را تشدید نموده انتظار می رود شهروندان ضمن رعایت بهداشت فردی مراقب بیماری های  مشترک بین انسان و دام  بوده  و با استفاده از مواد ضد عفونی مجاز محیط منزل و اطراف را پاکیزه نمایند.

وی با اشاره به خطر بیماری  هاری که عمدتا از طریق سگهای ولگرد و بیمار اتفاق می افتد بیان کرد: با توجه به وجود تعداد زیاد در سطح شهر  بایستی همشهریان در این زمینه بیشتر  مراقب  و در خصوص آنها چاره اندیشی شود.
  
حیدروند با تاکید بر اجرای طرح آموزش پیشگیری از سالک از اوایل هفته آینده گفت: این طرح با همکاری بهداشت، مدارس، دانش آموزان و پایگاه بسیج در مساجد و مدارس توسط بهورز  شروع و به فعالین در طرح از جمله دانش آموزان و بیسجیان جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

شهردار سراب حمام با اشاره به لزوم همکاری همه ساکنین شهر  در زمینه جمع آوری زباله و نخاله ها تصریح کرد: از رها کردن لاشه دام،  فاضلاب،  نخاله ساختمانی و آشغال در کانال وسط شهر خودداری شود.

وی با تاکید به اعلام نارضایتی اکثر مردم در زمینه رها شدن زباله در سطح کانال بیان کرد: اقدامات قانونی  برای تهدید کنندگان سلامت مردم اعمال می گردد.

 وی در پایان خاطرنشان کرد: از همه مردم فهیم شهر سراب حمام انتظار می رود بمنظور پیشگیری از بروز بیماریهای مشترک بین انسان و دام همکاری لازم را با متولیان بهداشت و سلامت شهرمان داشته باشند.

دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید