امروز: شنبه، 29 اردیبهشت 1403
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان تاکید کرد: برای مقابله با مواد مخدر، نیازمند یک بسیج عمومی هستیم

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان تاکید کرد:

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان تاکید کرد: برای مقابله با مواد مخدر، نیازمند یک بسیج عمومی هستیم

کد خبر: 3102
  • 5
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز صبح امروز چهارشنبه بیستم و چهارم فروردین ماه جاری اردشیر صفاپور در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر پلدختر با اشاره به اینکه در بحث اعتیاد ما نیازمند کار فرهنگی هستیم اظهار داشت: بر اساس قانون یک درصد از اعتبارات ادارات دولتی متعلق به حوزه فعالیت فرهنگی بوده که فرمانداری بایستی از مدیران ادارات خواسته تا در زمینه هزینه برنامه های مبارزه با مواد مخدر پای کار بیایند.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته لرستان متاسفانه سی و یکمین استان کشور در بحث  پیگیری و اجرای کمیته بوده افزود: ما در بحث مبارزه با مواد مخدر بصورت متوازن در حال فعالیت هستیم و کمیته های مختلف با مدیریت های سازمان های مختلف چون علوم پزشکی، نیروی انتظامی، دادگستری، معاونت سیاسی امنیتی استانداری، بهزیستی و در رأس آن استاندار قرار دارد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان با اشاره به اینکه آگاهی یافتن از وضعیت شهرستان ها در حیطه وظایف ما بوده و بر اساس نتایج آن تصمیم گیری ها صورت خواهد گرفت، عنوان کرد: در برخی از نقاط نیازمند هزینه اعتباری خاصی نیستیم و تنها حضور میدانی در صحنه و کمی فکر و اندیشه مهم بوده و بایستی پیگیری و جدیت داشته باشیم.

صفاپور با اشاره به اینکه ما در سطح استان در این زمینه با اعتبار خاص در چندین دستگاه همکاری های لازم در بحث اعتیاد را خواهیم داشت، بیان کرد: به علوم پزشکی، بهزیستی، آموزش و پرورش، فنی و حرفه ای، و زندان ها اعتبار دهی صورت گرفته اما کمک های ما ناچیز بوده و در تلاش هستیم که اثربخشی بیشتری داشته باشیم.

برای مقابله با مواد مخدر، نیازمند یک بسیج عمومی هستیم

وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند یک بسیج عمومی در مقابله با مواد مخدر هستیم و همه ی اقشار باید پای کار بیایند، گفت: برخورد نیروهای نظامی و امنیتی به تنهایی در بحث اعتیاد کارساز نیست و نیروی انتظامی تاکنون  چهار هزار شهید و دوازده هزار جانباز در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم کرده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان با اشاره به اینکه کار فرهنگی زمان بَر بوده و تاکنون طرح یاری گران زندگی در آموزش و پرورش اجرا شده تصریح کرد: شهرداری و شورای شهر موظف هستند کار فرهنگی بیشتر انجام داده و از ظرفیت های خود استفاده نمایند.

وی با اشاره به اینکه در بحث برنامه بودجه، لرستان تاکنون هیچ گونه اعتبار ریالی دریافت نکرده خاطرنشان کرد: در خصوص جمع آوری معتادان متجاهر ما در مرکز استان دو مرکز مربوط به کرامت سپاه و ماده شانزده در بهزیستی بوده و برای زنان نیز مرکز داریم.

مجوز تاسیس کمپ ترک اعتیاد معمولان توسط بهزیستی صادر شود

صفاپور با اشاره به اینکه برای درمان معتادان متجاهر آمادگی درمان آن را داریم، گفت: در بحث کمپ ترک اعتیاد معمولان از بهزیستی گله مند هستم، با توجه به اینکه وظیفه صدور مجوز کمپ بر عهده بهزیستی می باشد این کار در اسرع وقت انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه شبکه بهداشت برای ایجاد کلینیک ها مسئول می باشد و مراکز متادون درمانی نیازمند پیگیری در سطح دانشگاه علوم پزشکی می باشد افزود: ما باید خدمتگزار مردم باشیم و مهم راه اندازی کار مردم بوده و چنانچه دستگاهی در این زمینه کمک کاری نماید با آن برخورد خواهد شد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان گفت: در کِشت خشخاش نیز ادارات متولی مثل نیروی انتظامی، جهاد کشاورزی، منایع طبیعی محیط زیست حتما برخورد کرده و شورای اسلامی و دهیاران مطابق ماده ۲۴ و ۲۵ بایستی در این خصوص گزارش دهی و امحا اینگونه کشت ها را در دستور کار قرار دهند.

تشکیل بانک اطلاعاتی از معتادین متجاهر شهرستان

وی با اشاره به اینکه ما پذیرفتیم مسئول باشیم، و هدف همه ما مقابله با اعتیاد اما به روش مختلف بوده، اظهار داشت: انتظار می رود آمار دقیقی از معتادان متجاهر در شهرستان بدست آمده تا بانک اطلاعاتی مخصوص آن جهت پیشگیری و پیگیری تشکیل شود 

 دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان در پایان با تاکید بر ایجاد فضای مناسب فیزیکی برای انجمن های ان ای در شهرستان گفت: در حاشیه شهر چنانچه سالن اجتماعات، مدرسه به مدت دو ساعت در اختیارشان قرار دهید.

دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید