۵ پروژه آبخیزداری در شهرستان پلدختر در حال اجرا است.

تاریخ انتشار : 7 آذر 1397, 14:48
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، شیرزاد نجفی با اشاره به اینکه سيل در اغلب نقاط کشور با شستشو و حمل خاک توام است، گفت: خسارات جانی و مالی ناشی از سيل در پايين دست، از بديهياتی است که نياز به توضيح اضافه را از خود سلب می سازد.

وی از اجرایی شدن این طرح ها از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی خبر داد و اظهار کرد: عمليات آبخيزداری می تواند فوایدی همچون کنترل و گسترش سيلاب، جلوگيری از تخريب ناشی از سيل، افزايش پوشش گياهی، بهبود کيفيت خاک، افزايش آب زيرزمينی و.‌‌‌‌‌.. را به دنبال داشته باشد.

نجفی با اشاره به اینکه، آبخیزداری و آبخوانداری از جمله اقدامات موثری است که می تواند موجبات بهبود درآمد و اشتغال آبخيزنشينان را نيز فراهم سازد خاطرنشان کرد: ۴ بند ملاتی و یک بند خاکی در شهرستان پلدختر با پیشرفت های چشمگیری در حال نهایی شدن است.

وی گریزی به بزرگترین بند سنگی ملاتی هفت چشمه استان با ۱۴ متر ارتفاع مفید و ۸۰ متر طول تاج زد و تصریح کرد: این بند ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که در آینده نزدیک شاهد پیشرفت های بیشتر آن خواهیم بود.

نجفی در ادامه افزود: ۲ بند سنگی ملاتی در منطقه گل گل با ارتفاع مفید ۷ متر و عرض ۹متر و طول تاج ۲۶ متر نیز با پیشرفت ۷۰درصدی در حال تکمیل شدن است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان در پایان با بیان اینکه بند خاکی منطقه باغ جایدر با ارتفاع ۸.۵ متر و طول ۴۲ متر و با پیشرفت ۸۰ درصدی در حال نهایی شدن است خاطرنشان کرد:  این بندها توانایی کنترل بیش از پانصد هزار متر مکعب سیلاب را دارند که با تدابیر اندیشیده شده و اعتبارات اختصاص داده شده به طرح های آبخیزداری، در آینده شاهد نهایی شدن خیلی از این پروژه ها خواهیم بود./هفته نامه وادیارلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=310

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود