امروز: جمعه، 31 شهریور 1402
پلدخترنیوز » یادداشت » یادداشت ورزشی » نظارت حلقه مفقوده برخی پروژه ها، وقتی سقف نمای درب ورودی ورزشگاه پلدختر با یک باد تخریب می شود!

نظارت، حلقه مفقوده برخی پروژه ها

نظارت حلقه مفقوده برخی پروژه ها، وقتی سقف نمای درب ورودی ورزشگاه پلدختر با یک باد تخریب می شود!

کد خبر: 3093
  • 12
یکی از مسائل مهم در اجرای پروژه ها، نظارت بر عملکرد پیمانکاران در حوزه های مختلف پیمان می باشد. با توجه به اهمیت کیفیت پروژه ها و طرح ها، دستگاه نظارت باید به طُرق مختلف کیفیت کارهای انجام شده توسط پیمانکاران را کنترل نماید و پس از انجام هر قسمت از کار توسط پیمانکار، با روشی عاری از اشتباه مبلغ کارهای انجام شده تا این مرحله از کار را جهت پرداخت به وی محاسبه نماید.

نظارت بر پروژه ها دارای ابعاد گوناگونی است و یکی از مهمترین ابعاد، نظارت بر خرید متریال (مواد) مرغوب و با کیفیت و نحوه صحیح استفاده و اجرای آن می‌باشد که متاسفانه در برخی پروژه ها به دلیل عدم نظارت کافی از سوی کارشناسان و مسئولان و همچنین کم کاری پیمانکار، پروژه های تازه احداث پس از مدت کوتاهی با مشکل مواجه و قسمتی از آن نیز تخریب میشود. 

واقعیت این است که در روند بازسازی مجموعه ورزشی شهید سرمالیان پلدختر به علت ضعف های نظارتی و صد البته برخی کم کاری ها، نواقصی وجود دارد. ماحصل این ضعف نظارتی و کم کاری ها این میشود که یک روز سنگ نمای درب ورزشگاه فرو میریزد و خدا رحم می‌کند که در آن لحظه کسی از درب ورزشگاه تردد نمیکند و معلوم نبود اگر ورزشکار یا عابر پیاده ای از آن مسیر عبور میکرد چه فاجعه ای به بار می آمد، چمن مجموعه ورزشی یک بار زیر کشت و دو بار ترمیم می‌شود و در جدیدترین اتفاق، روز گذشته بر اثر وزش باد، بخشی از پوشش سقف نمای درب ورودی مجموعه ورزشی شهید سرمالیان پلدختر ریزش کرد.

چرا این کم توجهی ها و سهل انگاری ها در طرح ها باید ادامه داشته باشد؟! چرا باید نسبت به مبحث نظارت بر روی کار پیمانکار بی تفاوت باشیم؟! چرا در برخی پروژه ها بخاطر عدم نظارت بر روند اجرای پروژه ها، کیفیت کار پایین است و پیمانکار از مصالح نامرغوب و بی کیفیت استفاده میکند؟!  تا زمانی که مسئولان به مبحث نظارت بی تفاوت باشند و طرح های عمرانی را به پیمانکاران کم تجربه و فاقد تخصص می دهند وضعیت پروژه ها به همین شکل باقی خواهد ماند.


مجتبی پسند سردبیر پایگاه خبری پلدخترنیوز
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید