امروز: شنبه، 29 اردیبهشت 1403
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » معاون هنری اداره کل ارشاد لرستان مطرح کرد:برخی بد سلیقگی ها مانع پیشرفت اهداف فرهنگی و هنری در لرستان

معاون هنری اداره کل ارشاد لرستان مطرح کرد:

معاون هنری اداره کل ارشاد لرستان مطرح کرد:برخی بد سلیقگی ها مانع پیشرفت اهداف فرهنگی و هنری در لرستان

کد خبر: 3075
  • 5
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز صبح امروز سه شنبه نهم فروردین ماه جاری فرید رحمتی در حاشیه مراسم افتتاحیه اولین آموزشگاه موسیقی شهرستان پلدختر  با اشاره به اینکه 35 آموزشگاه موسیقی  در لرستان وجود داشته اظهار داشت: در گذشته برخی بد سلیقگی ها مانع پیشرفت اهداف فرهنگی و هنری در لرستان شده و این آموزشگاه به واسطه رسمی بودن باعث  فرهنگسازی درست  خواهد شد.

وی افزود: افتتاح اولین آموزشگاه موسیقی در پلدختر، اقدامی بسیار مهم و در حد و اندازه بازگشایی یک دانشگاه می باشد.

معاون هنری اداره کل ارشاد لرستان با اشاره به اینکه افتتاح این آموزشگاه از ابعاد مختلف حائز اهمیت بوده عنوان کرد: ابتدا اینکه، این  شهر هویزه ثانی بوده و ما خود را خادم خانواده های معزز شهدا  دانسته و از جنبه ی دیگر اینکه پلدختر به واسطه ی داشتن  حوزه تمدنی و فرهنگی با اقوامی کهن ، نیازمند وجود هر چه بیشتر اینچنین آموزشگاه هایی در زمینه فرهنگی و هنری می باشد.

 وی  با تاکید بر اهمیت بازگشایی آموزشگاه موسیقی در شهرستان پلدختر ؛بیان  کرد: در مجموع  هفتاد و پنج آموزشگاه در سطح استان داریم که  سی و پنجمین آموزشگاه موسیقی در شهرستان پلدختر نیز امروز افتتاح شد.

رحمتی  با اشاره به تاکید دولت بر تصریح در صدور مجوزها، و رونق کسب و کار گفت:در راستای عدالت فرهنگی  با افتتاح اینچنین آموزشگاههایی در شهرهای مختلف از جمله پلدختر تلاش بر این است تا تمامی افراد در نقاط مختلف کشور از امکانات  فرهنگی مشابهی برخوردار باشند.

وی  با اشاره به لزوم  توزیع عادلانه امکانات فرهنگی و هنری در تمامی شهرستان ها تصریح کرد:این آموزشگاه  به واسطه ی اساتید آموزشی و هنرجویان ،موجب ایجاد مرکزی جهت  فرهنگ سازی در سطح شهرستان پلدختر  شده و می توانند نازیبایی های فرهنگی را در  منطقه پاک  نموده و از میان بردارند.


معاون هنری اداره کل ارشاد لرستان، خاطرنشان کرد: ما مدیون شهدا، خانواده های معظم شهدا ، ایثارگران و جانبازان در تنویر افکار و روشن گری جامعه و معرفی ظرفیت های انقلاب اسلامی هستیم.

رحمتی با اشاره به اینکه افتتاح این آموزشگاه نقطه عطفی در شهرستان پلدختر می باشد، خاطرنشان کرد: امیدواریم این کار آغازی برای کسانی که به عنوان سرمایه گذار در این زمینه حاضر به آورده شخصی بوده و ما نیز بعنوان خدمتگزار در تسهیل مسیر تلاش خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه طرحی بنام آموزش هنر در کشور ایجاد شده، افزود: در دورترین نقاط روستایی، اماکن، شهرها، شهرستانها و بخش ها این طرح با راهوری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال اجراست.

رحمتی با اشاره به اینکه آموزشگاههای آزاد هنری پاشنه ی آشیل این طرح هنر بوده، بیان کرد: این آموزشگاه در پلدختر پایلوت و مرکز آموزش هنر قرار خواهد گرفت.

معاون هنری اداره کل ارشاد لرستان با اشاره به اینکه این مراکز رسمی و قانونی و دارای کد اقتصادی بوده تصریح کرد: بواسطه این مجوزات اعتبارات دولتی و مالی  به این موسسات آموزشی جهت پیشبرد اهداف فرهنگی و هنری تزریق خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در آینده، برگزاری جشنواره  ملی موسیقی مقاومت در شهرستان پلدختر را خواهیم داشت، بیان کرد :حق مسلم هویزه ثانی بوده که با داشتن شهدا و علمای گرانقدری چون علامه جزایری در دل خاک خود دارد برگزار کننده اینچنین مراسماتی باشند.

رحمتی با تاکید براینکه پلدختر دروازه تمدنی از سمت خوزستان بوده افزود: این شهرستان جای کار بسیاری در زمینه فرهنگی، هنری و مذهبی داشته و از تمامی کسانی که در حوزه های مختلف فرهنگی فعالیت دارند، انتظار دارم اهمیت این مراکز فرهنگی را به مردم شهرستان پلدختر  معرفی نمایند.

معاون هنری اداره کل ارشاد لرستان در ادامه بیان کرد: دولت در تلاش است تا ادارات و مراکز دولتی نقشی در آموزش و سایر فعالیت ها نداشته و این فعالیت ها به سمت بخش خصوصی با مشارکت  سوق داده شود.

وی با اشاره به اینکه انتظار می رود نیروهای آموزش دیده در این آموزشگاه خود مربیان آینده ی شهرستان در این زمینه باشند، افزود: تلاش بر این است که مربیان توانمندی به صورت حضوری و یا مجازی در این آموزشگاه به کار بگیریم.

رحمتی با اشاره به اینکه حمایت های بیمه ای درمانی، ازدواج، تسهیلات، تولد فرزند از جمله حمایت های صندوق حامی هنرمندان بوده؛ گفت: ما هر تلاشی که لازم باشد برای حمایت و پشتیبانی هنرمندان شهرستان پلدختر انجام خواهیم داد تا عدالت برقرار شده و همان خدماتی که هنرمندان در پایتخت دریافت نموده در این شهرستان نیز توزیع شود.

تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید