امروز: دوشنبه، 8 خرداد 1402
پلدخترنیوز » یادداشت » یادداشت اجتماعی » تاختن نماینده پلدختر به رسانه ها در جلسه بحران شهرستان| آقای کاظمی!! چه وحدتی مدنظر شماست!؟

تاختن نماینده پلدختر به رسانه ها در جلسه بحران شهرستان

تاختن نماینده پلدختر به رسانه ها در جلسه بحران شهرستان| آقای کاظمی!! چه وحدتی مدنظر شماست!؟

کد خبر: 2991
  • 10
مجتبی پسند/ در حالی که اواخر آذرماه بر اساس هشدارهای هواشناسی، پلدختر کانون بارش ها در لرستان شده بود و احتمال سیل مجدد در این شهر وجود داشت، فرماندار پلدختر برای هماهنگی مدیریت بحران احتمالی در این شهرستان تشکیل جلسه داد که اواسط جلسه سیدحمیدرضا کاظمی نماینده پلدختر در این جلسه تخصصی حضور یافت و فرصت را غنیمت شمرده تا به رسانه های غیر همسو با خود بتازد و آنها را به سیاه نمایی، عقده گشایی، سانسورچی، دروغ پردازی و... متهم کند!

آنچه جای تامل دارد این است که رضاییان فرماندار پلدختر به عنوان رییس جلسه که در چندین جلسه مختلف صحبت مسئولان و شهروندان را به بهانه غیرمرتبط بودن با بحث جلسه قطع کرده بود، چرا به کاظمی این اجازه را داده که در یک جلسه تخصصی این سخنان تند علیه رسانه ها را بر زبان بیاورد؟ رسانه ها و خبرنگارانی که با توجه به اطلاعیه ستاد بحران در آماده باش پوشش اخبار بارندگی و سیلاب احتمالی بودند با سکوت فرماندار پلدختر به عنوان رئیس ستاد بحران شهرستان در برابر سخنان نماینده پلدختر روبرو شدند.

کاظمی که در روز جلسه ستاد بحران شش هزار نفر از موکلانش در ۲۴ روستای بخش معمولان به سبب قطع اینترنت و آنتن دهی تلفن همراه در دسترس نبودند ترجیح داد به جای صدای موکلانش در روستاهای دورافتاده بخش معمولان بر رسانه هایی که صدای این مردم بودند بتازد و صدای خود را بر رسانه های مردمی پلدختر بلند کند تا مدیرانی که با عملکردشان سبب نارضایتی موکلانش شده اند.

کاظمی در حالی در این جلسه برخی رسانه ها را سانسورچی معرفی کرده که همین رسانه ها مطالباتی از جمله امهال وام های سیل زده و خشکسالی، باغات و زمین های کشاورزی که در سیل دچار خسارت و به بستر رودخانه تبدیل شده، وسائط نقلیه خسارات دیده از سیل، ادامه و تکمیل دیواره ساحلی شهر پلدختر و معمولان، جاده سراسری پلدختر به خرم آباد و... که در جلسه شورای اداری با حضور رییس جمهور و هیئت همراه در مرکز استان برگزار شد به عنوان مهمترین مشکلات شهرستان پلدختر اعلام شد را بارها منتشر کرده و کمتر از یک ماه پیش بر اساس آنچه در سامانه شفافیت نمایندگان مجلس یازدهم منتشر شده بود، فعالیت های نظارتی و تقنینی نماینده پلدختر را جهت آگاهی شهروندان منتشر و در معرض دید عموم قرار داده بودند.

کاظمی در این جلسه از ضرورت وحدت برای توسعۀ شهرستان سخن گفته اما توضیح نداده است وحدت مد نظر او چه وحدتی است؟ نماینده پلدختر که وحدت شاه بیت سخنانش میباشد پاسخ دهد از بین چند ده هزار نفری که به وی رای نداده اند و در بین آنها نفراتی همتراز معاون وزیر، استاندار، معاون استاندار و... وجود دارند، چند نفر از آنها را برای رسیدن به منصب و مقامی چه در شهرستان و چه در استان و چه فراتر حمایت کرده است؟ وحدت یعنی کنار هم بودن در عین تضارب افکار و عقاید نه حذف و #عزل نخبگان و خانه نشینی شایستگان به دلیل همسو نبودن. وحدت صرفاً با چرخش زبانی ایجاد نمیشود و باید در عمل نشان داده شود و همه ما از وحدتی استقبال میکنیم که سرمایه های شهر همه در امورات مشارکت کنند و به جرم رای ندادن از مسندها عزل نشوند و برای توسعه منطقه همه دست در دست هم دهیم فارغ از اینکه چه کسی به چه کسی رای داده است.

کاظمی در حالی برخی رسانه ها را سانسورچی معرفی کرده که گویا اطلاع ندارد برخی مدیران شهرستان پلدختر از برخی رسانه‌های غیرهمسو در جلسات دعوت به عمل نمی آورند و با عینک سلیقه‌ای رسانه ها را به نشست ها و جلسات و بازدیدها و تجلیل ها دعوت می نمایند. آقای کاظمی باید بداند سانسورچی برخی مدیران منصوب وی هستند که حتی حاضر نیستند رسانه های غیر همسو را به جلسات دعوت کنند نه رسانه هایی که بدون هیچ چشمداشتی و بدون ارتزاق از بیت المال، به جای منتشر کردن عکس های سلفی و جلسات بی نتیجه، مطالبات مردمی را پیگیری میکنند و اعتبارشان از همین مردم است.

نماینده پلدختر از نبود انصاف رسانه ای در شهرستان گلایه کرده اند. آقای کاظمی اسفندماه ۹۸ را با پیروزی شما در انتخابات گذراندیم. با همه اختلاف نظرها در تفکر و سلیقه طبیعتاً شرایطی باید فراهم میکردید تا چهارسال که شما ردای وکالت این مردم را بر تن دارید، فضایی برای زیست مسالمت آمیز ایجاد شود و زمینه‌ای فراهم نمایید تا همه مردمان این دیار احساس موکل بودن به خود دهند. آیا شما این فضا را بوجود آورده اید؟ آیا در شش سال گذشته که ردای نمایندگی مردم را بر تن دارید جذب، استخدام ها و بکارگیری نیرو در دستگاهها دولتی و غیر دولتی اعم از شرکتی و قراردادی و... بر اساس عدالت و انصاف بوده است؟ آیا در اعطای تسهیلات کشاورزی (تراکتور) و دامداری، تسهیلات بانکها و وام های خوداشتغالزایی بنیاد برکت، چینش مدیران و ... جانب انصاف رعایت شده است؟

آقای کاظمی در حالی رسانه ها را به سانسور عملکردش متهم کرد که در طی شش سالی که از دوره نمایندگی او در مجلس می گذرد تنها دو بار با رسانه ها نشست خبری برگزار کرده است و در طی این دوره هیچ نشست خبری نداشته تا رسانه ها دیدگاه و نظرات خود را بیان کنند.

کاظمی در این جلسه گفته است « در سفر رئیس جمهور به لرستان یک عده ای یک هفته جو سازی کردند ، گفتند چرا وزیر فلان نمی آید، چرا وزیر فلان می آید ، ما نیاز به ارشاد نداریم ، وزیر ارشاد می خواهد بیاید ما را ارشاد کند.» اینکه سوال شود که چرا متناسب با مشکلات شهر در حوزه راه و کشاورزی و ورزش، در تعیین نماینده معین دولت عمل نشده است نه سیاه نمایی است و نه عقده گشایی بلکه این خواست و مطالبه کشاورزان و خسارت دیدگانی بود که ناامید از تمامی وعده ها به دنبال دسترسی به وزیری بودند که پاسخ دهد بالاخره زمین های کشاورزی خسارت دیده از سیل قرار است کی و چگونه تعیین تکلیف شود. آیا مشکلات مجموعه ورزشی پلدختر از جمله نبود رختکن، سرویس بهداشتی، نیمکت ذخیره و ... حل میشود و چه زمان مجبور به تعویض لباس در فضای باز پشت سالن های ورزشی نیستند.

کاظمی در این جلسه برخی رسانه ها را به حسادت و لجاجت متهم کرد و گفت آنهایی که حسادت، لجاجت و مشکل دارند خبری از ما ننویسند ولی در عین حال از عدم انتشار اخبارش در این رسانه ها انتقاد و ابزار ناراحتی کرد که باید پرسید اگر این رسانه‌ها تاثیر گذار نیستند چرا از عدم انتشار عملکرد و پوشش رسانه ای خود در آنها ناراحت هستید؟

تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید