امروز: جمعه، 31 شهریور 1402
پلدخترنیوز » یادداشت » یادداشت اجتماعی » سریال تلخ و تکراری که تمامی ندارد؛ قطعی چند ساعته خطوط ارتباطی در پلدختر

سریال تلخ و تکراری که تمامی ندارد!

سریال تلخ و تکراری که تمامی ندارد؛ قطعی چند ساعته خطوط ارتباطی در پلدختر

کد خبر: 2967
 • 10
قطعی مکرر فیبرنوری از مسیر کوهدشت به شهرستان پلدختر به دلیل حفاری، در زمان های مختلف به مشکل تکراری تبدیل شده و اعتراض و گلایه شهروندان و موجی از نارضایتی ها را به همراه داشته است.

قطعی تلفن و اینترنت در شهرستان پلدختر، تکراری ترین خبر مربوط به این شهرستان در حوزه اینترنت و ارتباطات در چند سال گذشته بوده است. امروز نزدیک به ۳ ساعت به دلیل قطع فیبرنوری در مسیر کوهدشت _ پلدختر، اینترنت شهرستان پلدختر قطع شده که این قطعی موجب بروز مشکلاتی در حوزه ارتباطات شده است.

بالطبع با قطعى تلفن و اینترنت، بسیاری از کسب و کارها از جمله ارتباطات، ثبت نام های اینترنتی، کارت خوان ها، دستگاههای خودپرداز و... با مشکل مواجه میشوند و این روزها با توجه به بیماری کرونا، بیشتر کارها از جمله تحصیل دانش آموزان و دانشجویان در بستر فضای مجازی انجام می گیرد.

در حالی وضعیت مخابراتی در شهرستان سیل زده پلدختر در شرایط نه چندان قابل قبولی قرار دارد که در ماههای اخیر به طور مکرر به دلیل آنچه قطعی فیبرنوری پلدختر – کوهدشت از سوی مخابرات لرستان عنوان می شود، ارتباطات سیار و ثابت و اینترنت در یک بازه زمانی ۳ تا ۱۲ ساعته قطع شده است.

در حوزه مخابراتی این شهرستان در بحث اینترنت، پوشش مخابراتی و مشکلات فیبر نوری و نقاط کور جاده ای و روستاهای فاقد پوشش موبایلی اشکالاتی وجود دارد که با اعتبارات وسیع و قابل توجه باید فکر عاجلی برای رفع این مشکلات نمایند. در برخی روستاها اهالی برای ارسال یک فایل از طریق اینترنت یا تماس با عزیزان خود، گاهی باید به بالای کوه بروند و گویا تلفن همراه به جای اینکه همراه و در اختیار صاحبش باشد، صاحبان برای آنتن دهی باید همراه تلفن به این طرف و آنطرف بروند

دیروز با شروع بارش های رحمت الهی ۷ روستای پرجمعیت افرینه، زورانتل، سرنجه، دمرود، درآغل بگیر، زیودار و جلگه خلج از توابع بخش های معمولان و مرکزی با مشکل قطعی همراه اول، اینترنت و تلفن ثابت مواجه شدند.

سیدمحمدقاسمی مدیرعامل سابق و دل نگران مخابرات لرستان بیشتر وعده داده بود مردادماه ۹۹، با بهره برداری از مسیر فیبرنوری آزادراه به پلدختر، مشکل اختلال و ناپایداری اینترنت پلدختر برطرف شود اما این وعده در زمان موعود عملی نشده و تا به بهره برداری رسیدن فیبرنوری این مسیر، شهروندان پلدختر هرازگاهی باید چند ساعت با قطعی ارتباطات ثابت، سیار و اینترنت سر کنند.


مجتبی پسند/ سردبیر پایگاه خبری پلدخترنیوز
تبلیغ

نظرات

 1. User Avatar
  • علی بخشیوند
  • در تاریخ : 12 آذر 1400 20:12
  یه پیام‌داشتم برای رییس مخابرات پلدختر

  دو پبام

  سه

  چار

  پنج
  ...

نظر شما

 • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید