امروز: پنج شنبه، 30 شهریور 1402
پلدخترنیوز » یادداشت » یادداشت اجتماعی » جلوه های نازیبای ورودی و خروجی شهر پلدختر؛ زیباسازی خواسته بحق شهروندان

جلوه های نازیبای ورودی و خروجی شهر پلدختر،

جلوه های نازیبای ورودی و خروجی شهر پلدختر؛ زیباسازی خواسته بحق شهروندان

کد خبر: 2966
  • 10
همانگونه که مقدمه یک کتاب، معرف زیبایی، ارزشمندی و پرمحتوایی کل اثر است، ارزش هر شهر نیز به مقدمه که ورودی آن است، بستگی دارد. ورودی هر شهر، سیمای آن شهر و در حقیقت ویترین و نماد آن منطقه محسوب میشود و اولین فضایی است که مسافران با آن برخورد می کنند لذا ورودی شهر به عنوان اولین و آخرین سکانس مواجهه مهمان از اهمیت فراوانی برخوردار است و مسافران با دیدن وضعیت ورودی، سیمایی از وضعیت کلی آن شهر از وضعیت نظافت و پاکیزگی، خدمات شهری و ... را در ذهن متصور می‌شوند.

مبادی ورودی یک شهر همیشه به عنوان نگین آن شهر باید مورد توجه واقع شود اما متاسفانه با نگاهی به ورودی های شهر پلدختر چیزی که به چشم نمی خورد زیبایی این ورودی ها است و تا کنون اقدام اساسی برای بهبود آن صورت نگرفته است.

 یکی از مهمترین عناصر زیبایی ورودی یک شهر، فضای سبز می باشد که متاسفانه با نگاهی به ورودی شهر پلدختر از جنوب و شمال، چیزی که به چشم نمی آید زیبایی این ورودی ها است. بلوار ورودی جنوبی پلدختر از سمت شهر سرابحمام به دلیل فقر فضای سبز به کویر برهوت شبیه میباشد و از طرفی فضای سبز واقع در بلوار این ورودی، مکانی برای رویش گیاهان می باشد که این روزها خشک شدن آنها جلوه نازیبای به این مکان داده است. ورودی شمالی این شهر نیز بعد از سیل 98 به تلی از خاک و آورده سیلابی تبدیل شده است.

 عدم جمع آوری نخاله های رها شده و آورده های سیلابی، ورودی و خروجی این شهر را نازیبا کرده است و پاکسازی مسیر و معابر ورودی و خروجی از ضایعات خاک و نخاله، هنوز صورت نگرفته است.

خرابی و چاله چوله‌های آسفالت و عدم رنگ آمیزی سرعت کاه ها از دیگر معایب ورودی و خروجی پلدختر میباشند.

یکی دیگر از جلوه های نازیبای ورودی پلدختر از سمت جنوب، فعالیت کارواش ها میباشند. این آلونک ها، ورودی پلدختر به طول سه کیلومتر را بسیار زشت کرده و در کنار هر آلونک وسایل کار و بی نظمی در کارواش ها به وضوح دیده می شود و میطلبد مسئولان نسبت به ساماندهی آنها اقدام نمایند و با برنامه ریزی برای فعالیت کارواش ها، منطقه ای جداگانه برای این واحدها تعیین و آن محل را جدول کشی کند تا آب های مصرفی از سوی کارواش ها به این جداول هدایت شوند.

از مهمترین مشکلات ورودی شهر پلدختر میتوان به عدم پاکسازی حریم جاده، آبشکستگی و پرتگاه‌های خطرناک که هیچگونه گاردریلی نیز نصب نگردیده است ( ورودی شمالی)، عدم روشنایی ورودی شمالی، وانت بارهایی مستقر شده در ورودی که بدون رعایت حریم جاده و مسیرها اقدام به فروش سوغات کرمانشاه میکنند و... اشاره کرد که ورودی پلدختر را نازیبا کرده اند.

آیا مسئولینی که مدام از ورودی های شهر می گذرند چشم خود را به روی این موضوعات بسته اند؟

آیا این در شان شهروندان است که به جای گل و گیاه در ورودی شهر، این روزها باید این جلوه های نازیبا و تل های از خاک را مشاهده کنند؟

از بین بردن این علف های هرز در بلوار و پاکسازی معابر و وروودی های شهر از نخاله ها  چقدر هزینه بَر است که تاکنون اقدامی نشده است؟


مجتبی پسند/ سردبیر پایگاه خبری پلدخترنیوز
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید