امروز: شنبه، 8 مهر 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی لرستان مطرح کرد: برای تصدی این مسئولیت با هیچ نماینده‌ای تماس نگرفتم

سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی لرستان مطرح کرد:

سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی لرستان مطرح کرد: برای تصدی این مسئولیت با هیچ نماینده‌ای تماس نگرفتم

کد خبر: 2951
  • 10
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، بهرام دلفان امروز یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در سخنانی با تبریک هفته بسیج، اظهار داشت: بسیجیان کسانی هستند که در مقاطع مختلف کمک حال مملکت بوده‌اند، از جنگ تحمیلی گرفته تا بیماری کرونا.

وی افزود: این روحیه بسیجی باید در کنار روحیه علمی در دانشگاه‌ها تجلی داشته باشد تا به اهداف عالیه برسیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه با تغییر دولت‌ها تغییر مسئولیت‌ها هم طبیعی است، تصریح کرد: عزیزانی بودند که خدمت کرده‌اند، به ویژه دکتر نیکبخت که دوران مسئولیت ایشان مصادف با کرونا شد.

دلفان با اشاره به اینکه الان که در خدمت شما هستیم از واکسن خارجی بی نیاز شده‌ایم، گفت: یادتان هست که چقدر صحبت‌های مختلف و تمسخرها می‌شد، اما نگاه به درون جواب داد؛ این پایه گذاری ارزشمند برای آینده کشور بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه الان در مرحله‌ای هستیم که شیب بیماری کرونا نزولی است، در حالی که برخی کشورهای اروپایی ممکن است در آستانه تعطیلی کامل باشند، تصریح کرد: دولت جدیدی سر کار آمده و دیدگاه‌های او متفاوت است؛ توجه به مدیران بومی و نگاه به درون در این دولت وجود دارد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تاکید بر اینکه در حوزه بهداشت و درمان بایستی نگاه متوازنی به همه بخش‌ها داشته باشیم، بخش آموزش به اندازه درمان مهم است، خیلی مهم است در کیفیت آموزش وقت بگذاریم و هزینه کنیم، عنوان کرد: در حوزه پژوهش که نقطه قوت کشورهاست، نباید این موضوع را غافل شویم؛ اگر اعتباری داریم بایستی سهم این قسمت را هم پرداخت کنیم.

دلفان با اشاره به اینکه گاهی مسئول بوده‌ام و هر وقت مسئولیت نداشته‌ام از توان و دانش خود برای ایجاد اشتغال استفاده کردم، تصریح کرد: ۲۱ سال پیش که صحبتی از شرکت‌های دانش بنیان نبوده، من و همکارم مرحوم دکتر صالح نیا بنایی را گذاشتیم که امروز در لرستان معادل ۱۲۰ شغل است؛ اگر همه رؤسای دانشگاه‌ها تجربه من را در حوزه شرکت‌های دانش بنیان داشتند کشور متحول می‌شد.

وی با بیان اینکه این مسئله که تعارض منافع باید حل شود، قبول دارم و به وزارت خانه هم گفته‌ام، بیان کرد: الان هم آن سیستم روی روال خود کار می‌کند و نیاز به حضور من نیست.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تاکید بر اینکه برای تصدی این مسئولیت با هیچ نماینده‌ای تماس نگرفتم، براساس آنچه که منشور ما بوده قرار این بود هرچه دولت تعیین کرد همان شود، لذا از این بابت بنده به جز دولت بدهکار هیچکس نیستم؛ افزود: مشورت لازم است، افکار را روی هم می‌گذاریم و سعی می‌کنیم بهترین افراد را برای خدمت به مردم انتخاب کنیم.

دلفان با اشاره به اینکه امیدی که به وجود آمده را نباید خراب کنیم، اضافه کرد: آموزش را در خواهم یافت، پژوهش را هم همینطور، ان شاالله دانشگاه را به سطح دانشگاه‌های نسل سه و چهار ببریم که بتواند مشکلات مردم را پیش بینی و حل کند.

وی خاطرنشان کرد: در بحث بهداشت و درمان برای ماندگاری متخصصین، توزیع عادلانه تجهیزات و امکانات، بحث پسماند سموم و فلزات سنگین، تغذیه و... را به جد پیگیری می‌کنیم.

دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید