کام مردم تلخ است، نگذارید تلخ تر شود!

تاریخ انتشار : 26 آبان 1400, 18:29
هیچ چیز حتی برنامه هسته ای و برجام در این مملکت واجب تر از نان شب مردم نیست، هیچ چیز در این کشور مهمتر از معیشت مردم نیست که شدیداً به خطر افتاده است. حقیقتاً دیگر رمقی برای مرد و زن ایرانی نمانده که سه شیفته کار کنند تا بلکه بتوانند مایحتاج زندگی شان را تهیه کنند. مگر نمی بینید هر روز به صف بیکاران اضافه می شود و زنان نورآبادی مثل یک مرد دور میدان شهر حلقه می زنند تا یکی آنها را به کارگری قبول کند شاید با دستمزد اندکی که می گیرند چرخ زندگی شان بچرخد.

البته هنوز هم امیدواریم و امیدمان را از دست نداده ایم اما انتظار داشتیم رئیس جمهور منتخب با هماهنگی مجموعه نظام، در همان روزهای آغاز بکار، دستور ایست قیمت ها را  می داد، قیمت کالاهایی که تا چشم می بندید و باز می کنید شاهد افزایش دوباره آنها هستید. در این چند ماه به اندازه چند سال، قیمت ها افزایش داشته اند، کمر مردم زیر بار این همه گرانی خم شده است اگر در بر همان پاشنه قبلی بچرخد پس نه خانی آمده و نه خانی رفته است. باید فرق بین این دولت و دولت قبل در کشیدن ترمز قیمت ها باشد.

مردم با نظام و دولت مشکلی ندارند، مشکل آنهایی هستند که با ناکارآمدی شان خوشبختی، رفاه، آسایش و آرامش را از مردم و کشور سلب کرده اند. در این مملکت بدون توجه به دشمنان خارجی شاهدیم که دوستان داخلی مثل موج دریا بحران پشت بحران و  کمبود پشت کمبود می آفرینند و در آخر افزایش قیمت ها را شاهدیم، اگر این طور است پس چرا این کشور دولت دارد؟ کشور را به امان خدا رها کنید شاید حضرت حجت (عج) برای این مردم بی پناه کاری کند.

کلیپ هایی شامل تصاویر و فیلم های زباله گردها، دستفروش ها، گداها و... در فضای مجازی منتشر می شود که افرادی با صورت های رنگ پریده مشغول جمع کردن پس مانده غذاها و زباله ها هستند بعضی از آنها برای به دست آوردن لقمه نانی که از گرسنگی نمیرند پول صندوق صدقات را در می آورند. جان کلام کامنت هایی که زیر این کلیپ ها  می گذارند این است؛ کشور ثروتمند ایران را به روزی انداخته اند که مردمش برای سیر کردن شکم شان زباله گرد، گدا و دزد شده اند.

این بخش کوچکی از وضعیت حال مملکت است، دزدی و سرقت ها بیداد می کند، در روز روشن اگر لحظه ای چشم از منزل، ماشین، کیف و موبایلت بردارید به سرقت رفته است، ساکنان طبقات چهارم به بالای آپارتمان ها برای در امان ماندن جان و مال شان از دست دزدها، بالکن های شان را با نرده پوشانده اند. سرقت ها آن چنان افزایش یافته که تا ۲۰میلیون تومان دزدی اگر مال باخته رضایت بدهد فقط جریمه می شوند.

ناهنجاری ها کم کم دارند جای هنجارها را می گیرند و اگر این روال ادامه داشته باشد به فرهنگ تبدیل می شوند. آن وقت است هر کسی فرزندش دزد باشد در جامعه قرب و عزت پیدا می کند! اگر دولت بخواهد در قبال افزایش قیمت شرکت های تولیدی و هلدینگ های اقتصادی کوتاه بیاد که سنگ روی سنگ بند نمی شود. دولت سیزدهم وارث دوازده دولت قبلی است اگر چه می دانیم فرآیند بدبختی های امروز کشور ماحصل سه ماه گذشته نیست بلکه محصول بی کفایتی مدیران و دولت های ۴۰سال گذشته است ولی دولت فعلی قبول کرده که مملکت را انقلابی اداره کند و نگذارد مردم بیش از این متحمل رنج و اندوه شوند، لحظه لحظه های عمر این دولت برای ارائه خدمات به مردم طلایی است، عمر چنان سریع می گذرد که وقتی دولت به خودش بیایید دوره چهارساله ش به پایان رسیده است.

دولت سیزدهم می بایست معیشت یا همان نان شب مردم شامل نان، پنیر، گوجه، برنج، روغن، مرغ، حبوبات، وسایل بهداشتی و... مردم  را در اولویت کاری امروزش قرار دهد. زیرا با ماست دبه ای ۵۰هزار تومان، مرغ کیلویی ۳۵ هزار تومان و پنیر ۲۷ هزار تومان کارد به استخوان مردم رسیده است، حالا پراید ۶ میلیون تومانی که ۱۷۰میلیون تومان خرید و فروش می شود بماند برای وقت دیگری که به آن پرداخته شود.

دولت امروز به گفته همه مسئولین و دست اندرکاران دولت ارزشی و انقلابی است ما هم در بحبوحه انتخابات از این دولت حمایت کرده و به آن رای داده ایم توصیه می کنیم دولت مردان بیش از این فرصت ها را از دست ندهند و به داد مردم برسند به عبارتی کام مردم با افزایش قیمت ها تلخ شده خواهشا با عملکرد شان نگذارند تلخ تر شود، عملکرد خوب و قاطع دولت حجت الاسلام رئیسی می تواند کام تلخ مردم را شیرین کند.


محمد فیضی/ سردبیر هفته نامه آوای لرستان


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=2946

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود