امروز: چهارشنبه، 12 مهر 1402
پلدخترنیوز » بهداشت، درمان، سلامت » پایان ریاست ۸۸۶ روزه نیکبخت بر دانشگاه علوم پزشکی لرستان

پایان ریاست ۸۸۶ روزه نیکبخت

پایان ریاست ۸۸۶ روزه نیکبخت بر دانشگاه علوم پزشکی لرستان

کد خبر: 2942
  • 5
دکتر بهرام دلفان به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان منصوب شد. دلفان که عضو ستاد سلامت رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم در لرستان بوده است امروز با حکم عین الهی وزیر بهداشت و درمان و رئیس ستاد سلامت مرکزی رئیسی در کشور بعنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جانشین دکتر محمد رضا نیکبخت شد.

دکتر علی فرهادی قائم مقام فعلی دانشگاه علوم پزشکی لرستان مورد حمایت برخی نمایندگان استان بود و در حالی که برخی رسانه ها از او بعنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاد می کردند، عین الهی وزیر بهداشت با عزل دکتر محمد رضا نیکبخت، حکم سرپرستی دانشگاه علوم پزشکی لرستان را به نام کسی امضا کرد که پیش از این در زمره چهار گزینه اصلی ریاست این دانشگاه روی میز وزیر بهداشت قرار گرفته بود و از حمایت استاندار لرستان و ستاد سلامت حامیان رئیسی در لرستان و برخی افراد ذی نفوذ در تهران برخوردار بود.

دکتر بهرام دلفان در کنار دکتر سیاوش بیرانوند، دکتر غفارعلی محمودی و و دکتر یحیی بهاروند نامش بعنوان یکی از چهار گزینه نهایی روی میز وزیر بهداشت قرار گرفته بود.

پروفسور بهرام دلفان که در انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوره دهم از حوزه انتخابیه خرم آباد و چگنی یکبار بخت خود را برای حضور در مجلس آزمایش کرده و البته توفیقی در این زمینه برایش حاصل نشد، دانشیار داروسازی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان، عضو ستاد سلامت رئیسی بوده و در دولت احمدی نژاد در دوره مدیریت دکتر اردشیر شیخ آزادی بر دانشگاه، بعنوان معاون غذا و دارو منصوب و  از ۲۳ خرداد سال ۹۰ تا ۲۱خرداد ۹۴ در این سمت فعالیت داشته است که در خرداد ۹۴ در دوره مدیریت دکتر ساکی جای خود را به دکتر رضا سپه وند داد.

عضویت در هیات امنای دانشگاه، ریاست مجمع خیرین سلامت لرستان ،ریاست انجمن داروسازان لرستان از جمله رزومه مدیریتی دکتر دلفان محسوب می شود. پیش از این دکتر محمد رضا نیکبخت از خرداد ۹۸ تا کنون ریاست دانشگاه علوم پزشکی لرستان را بر عهده داشت/بلوطستان

تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید