امروز: چهارشنبه، 12 مهر 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » رئیس شورای اسلامی شهر پلدختر مطرح کرد: مراحل اداری حکم شهردار منتخب در حال طی شدن است.

رئیس شورای اسلامی شهر پلدختر مطرح کرد:

رئیس شورای اسلامی شهر پلدختر مطرح کرد: مراحل اداری حکم شهردار منتخب در حال طی شدن است.

کد خبر: 2939
  • 5
مجتبی حسینی، در گفتگو با پایگاه خبری پلدخترنیوز، با اشاره به اینکه انتخاب شهردار پلدختر در مرحله طی کردن روال اداری بوده اظهار داشت: انتظار می رود استاندار لرستان با وجود خاص بودن وضعیت پساسیلی پلدختر، نسبت به تسریع در طی شدن روال انتخاب شهردار این شهر توجه ویژه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه ساخت دیواره ساحلی پلدختر پس از سیل یک پروژه از سوی دولت بوده، افزود: ساخت این دیواره تا انتهای کوی سازمانی‌ها به شکل مطلوب انجام ولی پس از آن متوقف شده که در حال حاضر با توجه به خطر مجدد سیل در فصول بارندگی ضرورت داشته برای پایین دست این پروژه تا انتها ادامه یابد.

رئیس شورای اسلامی شهر پلدختر عنوان کرد: انتظار می رود مسئولان نسبت به دغدغه مردمی که تکمیل دیواره ساحلی و لایه روبی رودخانه بوده و در سفر اخیر استاندار لرستان نیز بر انجام آن تاکید شده اهتمام ویژه داشته باشند.

بدهی ۲۴ میلیارد تومانی شهرداری پلدختر

حسینی با اشاره به اینکه بعضا وضعیت حاد و مشکل مالی باعث مسدود شدن حساب های شهرداری می‌شود گفت: این سازمان حدود ۲۴ میلیارد تومان بدهی داشته که منهای بدهی های مالیاتی این مجموعه در سال های ۹۸ و ۹۹ و همچنین دعاوی حقوقی علیه شهرداری می باشد.

وی با اشاره به خسارات فراوان سیل ۹۸ به فضای سبز شهری پلدختر بیان کرد: فضای سبز دو خیابان ساحلی شرقی و غربی بعد سیل با تغییر بستر رودخانه حذف شده که نیازمند آزاد سازی حریم از سوی وزارت نیرو و شرکت آب منطقه ای و پس از آن رسیدگی نهادهای خدمات رسان در خصوص آسفالت، جدول کشی، فضای سبز و سایر مراحل بهسازی می باشد.

حسینی با اشاره به بن بست شدن کوچه های مطهری شمالی گفت: دریافت نکردن زمین معوض کارخانه یخ و کلانتری باعث روبرو شدن ساکنین این کوچه ها با مشکلات عدیده ای در فصول گرم و سرد سال شده است.

تخریب چهار پارک پلدختر در سیل فروردین ۹۸

وی با اشاره به اینکه ساختمان های مخروبه باعث ایجاد مشکلات امنیتی، بهداشتی، منظر شهری شده اند، تصریح کرد: چهار پارک غدیر، فدک، شهروند و آزادگان پس از سیل تخریب شدند که با توجه به آب و هوای پلدختر و  محرومیت زیر ساختی، نیازمند اعتبار جهت خرید فضا از سوی شهرداری و احداث فضای سبز بیشتر هستیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه  ساخت معابر، پیاده روسازی، آسفالت کشی و جدول کشی  به صورت مستمر در سطح شهر باید انجام شود؛خاطرنشان کرد: مکاتباتی با استان انجام و سهمیه قیر پلدختر جهت آسفالت دو برابر شده در سفر اخیر استاندار به پلدختر روی این موضوع تاکید شد.

حسینی با اشاره به اینکه مسکن و شهرسازی برای مسکن مهر پلدختر پیمانکار جدید را انتخاب کرده گفت: به زودی بحث جدول کشی، محوطه سازی، فضای سبز و سایر خدمات مورد نیاز در راستای رفاه ساکنین آن آغاز خواهد شد.

وی در ادامه افزود: کانال های دفع فاضلاب کوی شهرداری، کوی بسیجیان و غرب بیمارستان نیازمند اعتبار کافی برای رسیدگی هستند.

تلاش برای حل مشکل نبود پارکینگ در پلدختر

رئیس شورای شهر پلدختر با اشاره به نبود پارکینگ در سطح شهر، عنوان کرد: با توجه به بافت شهری، تراکم ترددی در نقاطی از شهر سعی خواهد شد این مشکل برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه مشکل ساماندهی زمین های اطراف آرامستان و کمبود فضا برای دفن اموات نیازمند بررسی و پیگیری می باشد، بیان کرد: که یک راه حل اساسی و تصمیم درست برای آن اتخاذ خواهد شد.

حسینی گفت: بنا به پیگیری و درخواست مردمی، برنامه برای درخت کاری در نظر داریم که انتظار می رود شهروندان در حفظ و نگهداری آن و کاشت کنار شهرداری باشند.

وی با اشاره به انجام خدمات خوب پس از سیل و نیازمندی بودجه در حد خسارات وارده در حال حاضر افزود: در خصوص سیل برخی از مشکلات نشأت گرفته از عدم اجرا شدن مصوبات به تصویب رسیده در جلسات می باشد که این وظیفه بر عهده سازمان یا نهاد های متولی بوده است.

رئیس شورای شهر پلدختر عنوان کرد: شهروندان انتظار دارند مجموعه مدیریت شهری خدمات مطلوبی را ارائه دهد که تلاش خواهیم کرد بتوانیم با همکاری شهروندان  و مشارکت فعال آنها در حل مسائل و ارائه خدمات به آنها کوشا باشیم.

شورای شهر و شهرداری از شهروندان انتظار همراهی دارد.

حسینی با اشاره به اینکه مجموعه شورای شهر و شهرداری از شهروندان انتظار همراهی دارد، گفت: نگهداری از مبلمان شهری، نریختن زباله در سطح جداول و خیابان ها، عدم حمل زباله روی صندوق عقب ماشین، و جمع آوری و دفع صحیح نخاله های ساختمانی و ایجاد نکردن س. معبر از جمله انتظارات مجموعه شهری از شهروندان می باشد.

وی در پایان با اشاره به اینکه  مشکلات عدیده ای در شهر وجود داشته که نیازمند همکاری مسئولان به دور از حاشیه ها می باشد، خاطرنشان کرد: اعضای شورای شهر نماینده مردم در مجموعه شهرداری هستند و تلاش خواهند کرد و امیدواریم فعالیت های اساسی و خوبی در این دوره انجام شود.

دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید