استاندار لرستان تاکید کرد: خطر سیلاب برای پلدختر با عدم تکمیل دیواره ساحلی

تاریخ انتشار : 13 آبان 1400, 14:44
فرهاد زیویار ظهر امروز پنجشنبه سیزدهم آبان ماه جاری در ششمین سفر شهرستانی خود به شهر پلدختر اظهار داشت: این شهرستان در مقایسه با سایر شهرستان‌های استان نه تنها به واسطه سیل بلکه از نظر رشد واحدهای صعنتی فقیر است و نسبت به سایر مناطق استان شرایط مناسبی ندارد.

وی افزود: در جلسه‌هایی که طی یک ماه گذشته با مسئولان برگزار شد، بازدیدهایی که از شهرستان‌های مختلف استان به عمل آمده و مطالعات صورت گرفته، پلدختر از نظر رتبه واحدهای صنعتی و مراکز تولید آخرین شهرستان استان است.

استاندار لرستان عنوان کرد: این در حالی است که پلدختر از نظر تولید باغات و کشاورزی تلاشگر و دارای راندمان بالا است و حتی قبل از سیل هم توجه‌ای به این شهرستان نشده است.

زیویار گفت: بر این اساس بحث وقوع سیل و مسائل مربوط به سیل امری جداگانه است و باید کمک کرد در مرحله اول مردم به زندگی عادی بازگردند، اکنون خطر سیلاب و عدم تکمیل دیواره‌های ساحلی زندگی آنها را تهدید می‌کند.

استاندار لرستان تکمیل دیواره‌های ساحلی را کمک به بازگشت مردم به زندگی عادی دانست و تصریح کرد: این اقدام‌ها که در راستای بازسازی خرابی‌ها و آسیب‌های سیل است در واقع کمکی به رونق اقتصادی، رشد اشتغال و کاهش بیکاری و مشکلات مردم است.

وی اضافه کرد: پروژه‌های در حال احداث این شهرستان نیز به دلایل مختلف از جمله تحریم و ناکارآمدی کیفیت مطلوبی ندارند و زمانی که این پروژه‌ها تکمیل شوند، تازه مردم سیل زده پلدختر به زندگی عادی بر می‌گردند.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی با هماهنگی و همزمان کارها و عملیات مربوط به پروژه‌ها را پیش ببرند و با تقسیم کار با هم طرح‌ها را تکمیل کنند تا بتوان در اسرع وقت باری از دوش مردم برداشت و آرامش را به آنها هدیه کرد که این مایه برکت و خوشحالی است.لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=2918

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود