امروز: جمعه، 31 شهریور 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان مطرح کرد: ارتقای سواد رسانه‌ای دانش‌آموزان ضروری است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان مطرح کرد:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان مطرح کرد: ارتقای سواد رسانه‌ای دانش‌آموزان ضروری است

کد خبر: 2909
  • 10
احمد حسین فتایی روز یکشنبه در دیدار با اعضای هیات رییسه مجلس دانش‌آموزی استان افزود: دانش‌آموزان به دلیل قرار داشتن در سنین نوجوانی و حضور بیشتر در سطح جامعه، می‌توانند بسیار بهتر از مسوولان، آسیب‌های اجتماعی را درک کرده و با تکیه بر آموزش‌های درست و اصول تربیتی خانواده، بخوبی با آن مقابله کنند.

وی تصریح کرد: ایده تشکیل مجلس دانش‌آموزی در راستای رسیدگی و رفع نیازهای این قشر سرنوشت ساز بسیار مفید و کارگشا است و اعضای هیات رییسه آن باید مطالبه‌گر نیازمندی‌های دانش‌آموزان استان از مسوولان باشند.

وی ادامه داد: شناسایی و کشف استعدادهای ویژه فرهنگی و هنری میان دانش‌آموزان یکی از اصلی‌ترین وظایف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش و در قالب همکاری و تفاهم‌نامه های متعدد، در حال پیگیری است که از سازمان دانش آموزی انتظار می رود در این زمینه نیز همکاری لازم را داشته باشند.

فتایی با تاکید بر لزوم افزایش سواد رسانه‌ای در سطح جامعه گفت: با توجه به گسترش روز افزون رسانه‌های جمعی و پیام رسان‌های فضای مجازی، ارتقای سواد رسانه‌ای یکی از مهمترین نیازهای امروز است که می توان آن را با تدوین در محتوای دروس آغاز کرد.

وی اضافه کرد: بسیاری از دغدغه‌های مطرح شده از جمله موضوع رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی و افزایش سرانه مطالعه در قالب دستورکار جلسات شورای فرهنگ عمومی استان مطرح شده و مصوبات ویژه‌ای در این راستا به تصویب رسیده است که می تواند پس از اجرای کامل و دقیق بخشی از مشکلات و کاستی ها را برطرف کند.

وی همچنین با اشاره به ایجاد و آغاز بکار نخستین هنرستان دخترانه هنرهای زیبای استان لرستان افزود: یکی از مهمترین دغدغه‌های والدین، فراهم شدن ادامه تحصیل در رشته‌های هنری برای فرزندان دختر بود که با پیگیری‌های صورت گرفته فعالیت نخستین هنرستان دخترانه هنرهای زیبا در خرم‌آباد آغاز شده است و در رشته‌های موسیقی، نمایش و گرفیک هنرجو می پذیرد.


دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید