امروز: پنج شنبه، 30 شهریور 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » بک خیابان در خرم‌آباد شخم زده شد/ هیچ نهادی این اقدام را به گردن نمی‌گیرد‌

اتفاقی عجیب در استان لرستان؛

بک خیابان در خرم‌آباد شخم زده شد/ هیچ نهادی این اقدام را به گردن نمی‌گیرد‌

کد خبر: 2901
  • 10
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، ظهر امروز در یک اتفاق عجیب یکی از خیابان‌های شهر خرم‌آباد در مرکز استان لرستان شخم زده شد و تصاویر این خیابان بلافاصله در فضای مجازی منتشر شد.

در مورد علت این اتفاق عجیب، دلایل مختلفی مطرح شده، از جمله اینکه شهرداری منطقه سه خرم‌آباد مدعی شده است این اقدام به علت قرار گرفتن خیابان مهرگان چهارم منطقه ماسور در محدوده میراث تاریخی توسط اداره میراث فرهنگی و گردشگری انجام شده است و اما میراث فرهنگی این ادعا را رد می‌کند. برخی نیز عنوان کرده‌اند این خیابان ملک شخصی یکی از شهروندان بوده که امروز با بیل مکانیکی این منطقه را کاملا شخم زده است!

به همین منظور به سراغ مسئولان مربوطه رفتیم تا در جریان واقعیت ماجرا قرار بگیریم.

مالک خصوصی خیابان را شخم زده است!

امین قاسمی در این رابطه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه شهرداری بی‌جهت ماجرای شخم زدن خیابان مهرگان چهارم منطقه ماسور را به گردن میراث فرهنگی انداخته است، اظهارداشت: زمین خیابان مهرگان چهارم منطقه ماسور مالک بخش خصوصی به نام آقای شفیعی دارد.

وی افزود: زمین مذکور در عرصه و حریم تپه دوم تاریخی ماسور است ولی مالک خصوصی دارد و در اختیار میراث فرهنگی نیست ولی شهرداری به این علت که خیابان در عرصه و حریم اثر تاریخی قرار دارد خیال کرده است میراث فرهنگی این خیابان را تملک کرده به همین دلیل اقدام به آسفالت خیابان کرده است.

مدیرکل میراث فرهنگی لرستان عنوان کرد: پس از آسفالت خیابان مهرگان چهارم مالک زمین با گرفتن رای دادگاه اقدام به تخریب آسفالت زمین کرده ‌و واقعیت این است میراث فرهنگی هیچ گونه دخل و تصرفی در این زمین ندارد.

تخریب خیابان با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی انجام شده است

‌اما داریوش بارانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری خرم‌آباد با اشاره به تخریب آسفالت خیابان مهرگان بیان کرد: معبری که به کوچه مهرگان چهارم منطقه ماسور منتهی می‌شود براساس ادعای اداره کل میراث فرهنگی در واقع عرصه تاریخی تپه ماسور بوده که در گذشته صرفا جهت سهولت دسترسی اهالی توسط شهرداری منطقه سه آسفالت شده است.

بارانی گفت: اخیرا اداره کل میراث فرهنگی در آستانه یک توافق جهت آزاد سازی عرصه تپه ماسور بوده که طی چندین مکاتبه با شهرداری خرم‌آباد متقاضی اعاده ملک به وضعیت اولیه بوده ودرخواست شهرداری جهت حفظ معبر به صورت موقت برای سهولت دسترسی اهالی منطقه مورد پذیرش میراث قرار نگرفته است.

وی تصریح کرد: تخریب آسفالت خیابان مهرگان چهارم منطقه ماسور به وضعیت قبلی در راستای آزادسازی عرصه تپه ماسور و با هماهنگی یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی انجام شده است.

دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید