امروز: پنج شنبه، 30 شهریور 1402
پلدخترنیوز » یادداشت » یادداشت اقتصادی » استفاده از مدیران ضعیف، استمرار قعر نشینی لرستان!

استفاده از مدیران ضعیف، استمرار قعر نشینی لرستان!

استفاده از مدیران ضعیف، استمرار قعر نشینی لرستان!

کد خبر: 2893
  • 5
فیروز پوررشنو مدرس اقتصاد دانشگاه در یادداشتی نوشت: جناب آقای دکتر زیویار برادر بزرگوار و هم استانی عزیز،

خدا را شاکریم که بعد از سالها بالاخره توسط دولت جناب آقای دکتر رییسی یکی از همتباران و فرزندان لرستان بر کرسی مدیریت ارشد این استان قرار گرفت. جناب آقای دکتر زیویار با انتخاب استانداران گذشته استان گروهی(که کم هم نیستند) هنوز نیامده می نوشتند انتصاب بجا و شایسته یا می نوشتند قطار توسعه لرستان روی ریل توسعه یافتگی قرار گرفت اما بعد از مدتی مشخص شد که نه انتصاب شایسته بودند و نه قطار توسعه لرستان روی آن ریل حرکت قابل قبولی داشت و نه اغلب آنها جز تملق گویی چیز بیشتری می دانستند. لذا ما در یک تبریک ساده و صمیمانه به آن برادر بزرگوار بابت خدمت به این استان خیرمقدم عرض می نمائیم.

بعنوان یک‌مدرس اقتصاد مقدار عددی شاخص های توسعه و همچنین میزان شکاف توسعه ای لرستان با میانگین کشوری و استانهای برخوردار(علاوه بر جایگاه آن) را در زمان تحویل مدیریت به آن‌ عزیز ثبت می کنیم تا با گذر زمان مشخص شود شکاف توسعه ای و مقدار شاخص های توسعه نسبت به زمان تحویل تصدی امور بدست حضرتعالی و نسبت به سایر استانها چگونه تغییر نموده است.

همانطور که ریاست جمهوری محترم و انقلابی کشور عزیرمان فرمودند برای لرستان استاندار ویژه انتخاب می شود و این مهم محقق شده. نخبگان استان انتظار دارند شاخص های توسعه استان نیز بصورت ویژه تغییر نمایند. از هم اینک چشمها منتظر انتخاب نوع تیم مدیریتی ارشد توسط حضرتعالی هستند. امید است بر اساس سبقه اجرایی و دید آکادمیک حضرتعالی بدنبال تحول و بکارگیری استعدادهای جدید و توانمند باشید زیرا نوع چینش تیم مدیریتی ارشد منتخب تحت امرتان شالوده تغییرات ویژه در شرایط استان خواهد بود و تنها با تیم مدیریت خلاق و توانمند لرستان می تواند امیدوار به پیشرفت خاص باشد تا بعد از گذشت یکسال شاخص های توسعه بگونه ای قابل توجه تغییر نمایند که مردم لرستان بر خود ببالند انتصاب اولین استاندار بومی انتخاب بجا و شایسته ای بوده است.

برادر عزیز آزمودن مجدد مدیران ضعیف گذشته که آنچه در دوران مدیریتشان در چنته داشتند به نمایش گذاشتند و سالها لرستان را در قعر جدول توسعه کشور نگه داشتند دردی جانکاه در عمق جان این استان رنج کشیده خواهد بود. همچنین کارکرد سوء مدیریت برخی مسئولین ارشد استان که خاصیت جابجایی داشتند اما هرگز کنار گذاشته نشدند مسبب بالا بودن شاخص های منفی در لرستان شد و ضرر جبران ناپذیری بر اعتماد مردم به نظام وارد کرد. چرا که با وجود اختلاف رتبه هایی که با استانهای همجوار داشتیم اگر لرستان ده درصد رشد نموده استانهای همجوار چهل درصد رشد کردند و این شکاف بدلیل بی تدبیری مدیران با گذر زمان در حال عریضتر شدن بود. 

برادر همتبار، با اینکه مقام معظم رهبری(حفظه الله) سال های اخیر را با عناوین اقتصادی نامگذاری نمودند از جمله سال ۱۴۰۰ را تحت عنوان تولید و رفع موانع آن، ولی برخی مدیران ارشد استان در عمل بدلیل ضعف اطلاعات کاربردی انگار با این واژه بیگانه هستند و حرکت خاص و جهش زایی در راستای برطرف نمودن موانع تولید در حد و شاُن این استان از خود نشان نداده اند. 

امید است با کنار گذاشتن چنین مدیرانی این دور باطل مدیریت ضعیف و بیجان در لرستان شکسته شود و با جایگزین‌نمودن آنها با افراد علمی و عملگرا نه افراد دارای رزومه اجرایی اما ضعیف، عاجز و لاکپشت رو دور باطل فقر، بیکاری و توسعه نیافتگی نیز در لرستان شکسته شود تا گامی متفاوت در جهت توسعه لرستان و کمک به صنایع و تولید در این استان برداشته شود. این مهم میتواند بدست آن برادر عزیز و بزرگوار محقق گردد.

دکتر فیروز پوررشنو/ مدرس دانشگاه
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید