کتابخانه پلدختر ۱۰ ساله شد/ پروژه فرهنگی در انتظار تخصیص اعتبار!

تاریخ انتشار : 28 آبان 1397, 14:34
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، به نقل از مهر، غلامرضا محمودی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پلدختر در جریان بازدید از پروژه در حال ساخت کتابخانه شماره دو شهر پلدختر اظهار داشت: عملیات اجرایی کتابخانه شماره دو پلدختر در سال ۸۷ در زمینی به مساحت هزار و ۵۰۰ متر مربع آغاز شد.

وی افزود: این کتابخانه دومین کتابخانه شهر پلدختر و سومین کتابخانه شهرستان پلدختر است که از نوع درجه دو محسوب می شود و استاندار های خاص و ویژه خود را دارد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پلدختر، خاطرنشان کرد: کتابخانه های شهرهای پلدختر و معمولان از نوع درجه ۵ و ۶ هستند و استانداردهای لازم را برای نیازهای امروزی مردم و قشر جوان ندارند.

محمودی افزود: این پروژه از مصوبات سفرهای استانی در دولت‌های قبل بود و اعتبارات خوبی را در سال های آغازین توانست جذب کند.

وی گفت : این پروژه طی سه تا چهار سال اول پیشرفت خوبی داشت و به بیش از ۴۰ درصد پیشرفت رسید اما چندین سال به دلیل کمبود اعتبارات راکد مانده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پلدختر، افزود: در مقطعی اعتبارات عمرانی این پروژه در حد صفر شد و متوقف شد و در یک تا دو سال اخیر با وجود مشکلات اعتباری رایزنی‌هایی در رابطه با اعتبارات این پروژه صورت گرفت و پیگیری های نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی منجر به حضور معاون وزیر ارشاد و بازدید از کتابخانه شماره دو پلدختر شد.

محمودی خاطرنشان کرد: استاندار لرستان در این زمینه توجه داشتند وردیف اجرایی و بودجه آن داده شده و شروع به کار کرده و ادامه عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

وی با بیان اینکه تا کنون ۱۰ میلیارد ریال برای پروژه کتابخانه شماره دو پلدختر هزینه شده است، افزود: اعتبار این پروژه استانی است و تنها همت می‌خواهد تا مراحل پایانی آن به وسیله اختصاص یک اعتبار کلان تکمیل شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پلدختر، گفت: لازم است اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه کتابخانه شماره دو پلدختر در کمیته برنامه‌ریزی استان توسط مسئولان شهرستانی و استانی مصوب شوتا این پروژه تکمیل شود.


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=283

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود