ویژه بودن یا نبودن استاندار لرستان؛ مسئله این است!

تاریخ انتشار : 3 مهر 1400, 20:08
اخیرا و بعد از انتخاب حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی به عنوان سیزدهمین رییس جمهور اسلامی ایران و تشکیل کابینه دولت و شعار ایشان مبنی بر محرومیت زدایی از مناطق توسعه نیافته و… و اظهار نظر وی در سخنرانی شان در مجلس شورای اسلامی در زمان اخذ رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر انتخاب استاندارهای ویژه برای استان های خوزستان، سیستان و بلوچستان و لرستان شاهد اظهار نظر و تحرکات سیاسی از طیف ها و جناح های مختلف سیاسی اجتماعی در سطح استان بوده و اکثرا این نوع نگاه رییس جمهور به لرستان را مثبت و گامی به سوی جلو می دانند و در این بین شاهد بودیم که مدیران مختلف بومی و غیر بومی، متخصص، کاردان و…. از هر نوع سلیقه و جایگاه با ارسال رزومه کاری و برنامه های توسعه محور، خود را در قامت و جایگاه استاندار ویژه برای استان لرستان دیده و اعلام حضور کرده اند، بطوریکه در این خصوص تعداد زیادی برای خدمت گذاری بعنوان استاندار ویژه رزومه ارسال کرده اند، که این در جای خود باعث خوشحالی از این جهت می باشد که رقبای این منصب دولتی با علم بر دانستن راه سخت عبور از پیچ تاریخی محرومیت لرستان در تمام زمینه ها، برای زدودن چهره فقر، فلاکت، بیکاری، توسعه نیافتگی و…. از صورت تاریک لرستان در حال سبقت از همدیگر می باشند، چیزی که اگر همین بزرگواران در طی سال های گذشته در مناصب و موقعیت های کاری در سطوح مختلف ملی، منطقه ای و حتی استانی نیز برای این مردم نجیب و قدردان انجام می گرفت شاید امروز در این جایگاهی که هستیم، نبودیم.

خدمت این دوستان عرض شود که درد بزرگ امروز استان لرستان، ویژه بودن یا نبودن استاندارش نبوده و نیست، هر چند ویژه بودن استاندار برای لرستانی که سهمی از پست های مدیریت کلان کشور در دولت سیزدهم ندارد، خود می تواند نعمتی بزرگ باشد.

و اما درد بزرگ لرستان جوانان تحصیل کرده و بیکاری است که سهم هر خانواده دو یا سه نفر از آنان است. درد لرستان نبود توسعه ناشی از عدم توجه دولت های مختلفِ سازندگی، اصلاحات، عدالت، تدبیر و امید به این خطه زرخیز و در عین حال وفادار به نظام مقدس جمهوری اسلامی و آرمان های  آن است.

بایستی پذیرفت، اگر استاندار ویژه که هیچ اگر استاندار از مریخ هم آورده شود، ولی عملاً دردی از دردهای بزرگ لرستان را درمان نکند، قطعا راه به جایی نبرده و نخواهیم برد. پس بیاییم فراتر از منافع حزبی، شخصی و گروهی، لرستان و دردهایش را ویژه نگاه کنیم برای پیشرفت و رشد و توسعه استان مهم نیست که محل تولد استاندار، لرستان باشد یا جای دیگری، ویژه باشد یا غیر ویژه، مهم آن است که وی بتواند دلسوزانه و ویژه برای استان تلاش نماید، برنامه داشته باشد و با استفاده از تمام ظرفیت های مختلف با تشکیل کابینه ی استانی متخصص و کاردان فراتر از قوم، قبیله و…. عقب‌ماندگی‌های تاریخی این استان را فریاد زده و در راستای پیشبرد امور مردم گام بردارد.


حسام شفیعی/ مدیر خبرگزاری ایلنا لرستان


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=2822

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود