امروز: چهارشنبه، 5 مهر 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار ورزشی » پرسپولیس پلدختر در آستانه انصراف از لیگ برتر فوتبال لرستان!

پرسپولیس پلدختر در آستانه انصراف از لیگ برتر فوتبال لرستان!

کد خبر: 2821
  • 10
شهرستان پلدختر یکی از شهرستانهای با استعداد ورزشی است که در سالهای اخیر ورزشکاران آن، علیرغم مشکلات فراوان توانسته اند افتخاراتی در سطح استانی، ملی و فراملی کسب کنند اما متاسفانه عدم توجه کافی مسئولین و نبود حامی مالی باعث شده است بیشتر ورزشکاران با استعداد این شهر یا از ورزش خداحافظی کنند و یا با هزینه های شخصی ورزش مورد نظر خود را ادامه دهند.

در بین ورزشکاران این شهر استعدادهای درخشانی در رشته هایی هم چو فوتبال، کشتی، والیبال، ورزش های رزمی و... وجود دارد ولی با توجه به عدم توان مالی آنها و نبود اسپانسر سبب شده است که این استعدادها شکوفا نشوند.

بعد از سیل ویرانگر ۹۸ و تخریب مجموعه ورزشی شهید سرمالیان پلدختر، تیم های فوتبال این شهر ( پرسپولیس، کشکان رود و...) که در سالهای گذشته همواره در کورس قهرمانی بوده و موفق به کسب این عنوان و حضور در لیگ دسته سوم کشور نیز شده بودند، به دلیل عدم آماده سازی زمین چمن و زیرساخت ها و نداشتن شرایط میزبانی از حریفان خود، در لیگ برتر بزرگسالان استان حضور نداشتند و امسال تیم فوتبال پرسپولیس تنها نماینده پلدختر در لیگ برتر بزرگسالان استان لرستان میباشد که گویا به دلیل عدم پرداخت ورودی مسابقات در آستانه انصراف از این رقابت‌ها قرار دارد و انصراف از رقابت‌ها منجر به سلب امتیاز نماینده پلدختر خواهد شد

مهمترین مشکلات امروز تیم فوتبال پرسپولیس پلدختر، نبود اسپانسر و حامی مالی و امکانات لازم است که این امر فوتبال پلدختر که همیشه یکی از پایه های قوی فوتبال استان بوده است را با مشکلات فراوانی همراه ساخته است.

 طی نامه ای که به دست مسئولان تیم پرسپولیس رسیده است باید هزینه ورودی مسابقات که هشتاد میلیون ریال می‌باشد( هفتاد میلیون ریال هزینه ورودی و ده میلیون ریال هزینه ثبت قراردادها) را واریز نمایند و این در حالیست که این تیم در مشکلات مالی غرق شده و چشم به راه همت مسئولین و حمایت اسپانسر ها و خیرین می‌باشند.

با توجه به هزینه ورودی، ایاب و ذهاب، البسه ورزشی و...  حضور در لیگ برتر استان هزینه بالایی می طلبد ( حدود ۶۰۰ میلیون ریال). در حالی که در اکثر تیم ها با بازیکنان خود قرارداد عقد و دستمزد به آنها پرداخت میکنند ولی چنین امری در تیم فوتبال پرسپولیس پلدختر بی معناست و این تیم با تکیه بر بضاعت بومی و توانمندی ذاتی بازیکنان و دانش مربیان خود به قهرمانی امیدوار است.

با نگاهی به فوتبال شهرهای همجوار خواهیم دید که ادارات و نهادها و کارخانه ها و خیرین این شهرها هر ساله در زمینه ارتقاء ورزش بالاخص فوتبال هزینه میکنند ولی متاسفانه در فوتبال پلدختر هزینه کرد محسوسی در این زمینه وجود ندارد و به طور قطع میبایست منتظر افت بیشتر این ورزش در پلدختر باشیم. 

استعداد و پتانسیل های جوان و ارزشمندی در ورزش فوتبال پلدختر وجود دارد که در صورت توجه و حمایت میتوانند به بازیکنان بزرگی در آینده فوتبال ایران تبدیل شوند.

تیم فوتبال پرسپولیس برای از دست ندادن امتیاز لیگ برتر استان و حضور پرقدرت در این رقابتها چشم انتظار کمک های مسئولان و خیرین شهرستان پلدختر میباشد و امیدواریم مسئولان شهرستان پلدختر و خیرین به کمک این تیم بشتابند.


مجتبی پسند/ سردبیر پایگاه خبری پلدخترنیوز
دسته بندی: اخبار / اخبار ورزشی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید