امروز: جمعه، 10 آذر 1402
پلدخترنیوز » مصاحبه » آقاى ملکشاهى راد؛ لیست اقوام بیکارتان را منتشر کنید!!!

خدانظر سكوتش را شكست و ناگفته هايش را گفت!!!

آقاى ملکشاهى راد؛ لیست اقوام بیکارتان را منتشر کنید!!!

کد خبر: 278
  • 2

همه چیز از یک مصاحبه شروع شد.مصاحبه ملکشاهی راد نماینده مردم خرم آباد، دوره و چگنی با یکی از نشریات استان که در آن به دوران مدیریت خدانظر دریکوند مدیرکل اصلاح طلب اموزش و پرورش لرستان تاخته بود و حال دریکوند تصمیم گرفته بود تا به قول خودش برای اولین و اخرین بار به این اظهارات پاسخ بدهد


جناب دریکوند یک مصاحبه ای از آقای ملکشاهی راد منتشر شد که ایشان در ان ادعاهایی داشتند از جمله بحث استخدام های فامیلی در دوران مدیریت شما، عدم وجود همین مدل استخدام در دروان مدیریت خودشان،عدم مخالفتشان با مجوز به کارگیری 500نفردر سازمان آموزش و پرورش و نیز نکته ای که به آن اشاره کردند نوع مراوده شما و همکاریتان با سایر نمایندگان الی آقای ملکشاهی راد بود.


پاسخ شما به موارد مطرح شده چیست!؟


واقعیت این است که خیلی دوست نداشته ام که وارد این مدل جنجال های رسانه ای بشوم اما ادعاهایی مطرح شده است که به نظرم وظیفه دارم به افکار عمومی در این زمینه پاسخ بدهم.

ما در سال 96 با توجه به نیاز مدارس به سرایدار و مستخدم پیگیر گرفتن مجوز استخدام 900نفربودیم که نهایتا نامه ای گرفتیم که مجاز بودیم به عنوان نیروی خدمتگزار شرکتی 500 نفر نیرو استخدام کنیم.

با هماهنگی که با حوزه مالی وزارتخانه شده بود به دلیل عدم تامین اعتبار در ابتدای سال، مقرر شدکه در ماههای اخر سال بکارگیری شوند و در سال 97 اعتبارات لازم در سقف اعتبارات استان اضافه شود که کارها انجام شد و مراحل ان طی گردید و حتی نیروها هم مشخص شدند که آقای راد (ملکشاهی راد) نامه ای نوشتند به استانداری و اداره بازرسی که به نوعی از انجام این کار جلوگیری کردند.

روش استخدام ها به چه شکلی بود، آیا این 500 نفر را خودتان انتخاب کردید!؟

خیر، نکته مهم همین جاست که تا کنون سابقه نداشته است برای استخدام نیروهای شرکتی موقت در یک اداره در استان آزمون استخدامی برگزار شود اما ما آمدیم این را نظامند کردیم و این مقدار را سهمیه بندی کردیم.

حدودا 80 نفر را به خانواده شهدا اختصاص دادیم و البته در این باره با مدیرکل وقت بنیاد شهید استان جناب روشنی هم هماهنگ کردیم و اسامی را هم به ما دادند، حدودا 40 نفر را سهمیه معلولین تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دادیم،سهمیه ای برای نمایندگان تعیین کردیم و هرنماینده ای بین 10 الی 15 نفر لیست افراد نیازمند را به اموزش و پرورش دادند که لیست ها موجود است و لیست خود آقای ملکشاهی راد موجود است که به ما ارائه دادند

ما می توانیم لیست را ببینیم!؟


(دریکوند لیست نوشته شده بر روی یک کاغذ سفید را نشان می دهد که در آن اسامی و مشخصات افراد نوشته شده است)

بیش از 140 نفر اموزش و پرورش نیرو دارد که بدون بیمه و استخدام در حال خدمتگزاری و سرایداری در مدارس هستند که انجمن اولیاء در حال دادن حقوقشان هستند که این افراد را هم جزء این دسته قرار داده بودیم و مقداری هم افراد نیازمندی بودند که به اداره کل مراجعه کرده بودند، برخی افرادی بودند که به برخی دفاتر ائمه محترم جمعه مراجعه کرده بودند و مجموعه اینها شد 500 نفر، که قرار بود استخدام شوند که با نامه آقای ملکشاهی راد عملا این کنسل شد.

دلیل مخالفتشان فکر می کنید چه بوده است؟

من واقعا مانده ام به کارگیری افرادی از این جنس چه آسیبی می توانست به جایگاه آقای ملکشاهی راد وارد بکند، اگر 80 نفر از خانواده محترم شهدا به صورت شرکتی و خدمتگزار استخدام می شد چه آسیبی به جایگاه ایشان وارد می کرد!؟ آیا واقعا ساماندهی و حل مشکل افرادی که الان مشکل بیمه و حقوق دارند چه اسیبی به ایشان وارد می کرد؟

البته ایشان زمانی که لیستشان را داده بودند ادعایشان سهمیه بیشتر بود که توضیح دادیم با توجه به سهم خانواده شهدا و معلولین و دیگر جایی باقی نمی ماند برای استخدام بیشتری که صورت بگیرد.


البته آقای ملکشاهی راد مدعی هستند که از وابستگان ایشان هرگز در هیچ دوره ای استخدامی نبوده اند خصوصا در دوران مدیریت خودشان!؟

بله بنده شنیدم، من به شما عرض می کنم اگر شما از وابستگان درجه یک آقای ملکشاهی راد یک نفر بیکار پیدا کردید جایزه دارید!؟

اگر از وابستگان درجه یک آقای ملکشاهی راد پیدا کردید که حاضر باشد با حقوق حداقل 800هزارتومانی حق التدریس در مناطق کوهستانی عشایری پاپی و ززوماهرو با بیتوته هفتگی برود کار بکند من هم کمک می کنم به استخدامشان و هم به شما جایزه خواهم داد.

آقای راد، راه هایی بلد است که وابستگانش سوار ماشین های میلیاردی بشوند، ایشان ان مسیر را برای استخدام انتخاب می کند و نه استخدام در مناطق محروم و کوهستانی!

در بحث استخدام 400 نفر نیروهای حق التدریس چه توضیحی دارید؟

ببینید من اولا خوشحالم که پیگیر این موضوع بودم و بحث استخدام نیروهای حق التدریس که می گویند حدودا 400 نفر بوده و البته براساس قانون استخدام پیش دبستانی ها که مصوب مجلس بوده است ،بنده خوشحالم و شاید بیشتر از این تعداد هم استخدام شده بوده، که البته اینها هم مربوط به یک منطقه نبوده است و امروزاین نیازمندی در شهرستانهای بروجرد و سیلاخور،ازنا و الیگودرز صفر شده است در دورود تا حدودی بکارگیری شده اند و افرادی که نیازمند جذب بوده اند طبق قانون مجلس بکارگیری شده اند و البته شرمنده افرادی هستم که در الشتر، پلدختر، نوراباد، طرهان و خود خرم اباد که می توانستند از این قانون استفاده کنند اما به دلیل تراکم نیرو در آموزش و پرورش نتوانسته ایم این اتفاق بیفتد.

البته فرصت جذب 500 نیرو را هم که از دست دادید؟

بله واقعا عرض بکنم من شرمنده خانواده شهدایی هستم که با امیدی پرونده تشکیل دادند و معرفی نامه آوردند اما به دلیل فشار آقای راد نتوانستم مشکلشان را حل کنم.من شرمنده معلولین عزیزی هستم که بعد از سالها به امید سهمیه ای که تعیین شده بود آمدند اما با ممانعت جناب راد مواجه شدند. من شرمنده افرادی هستم که سالها بدون امنیت شغلی و بیمه در مدارس خدمتگزاری می کردند اما با تلاش آقای ملکشاهی راد جلوگیری شد.

فکر می کنید مشکل آقای ملکشاهی راد واقعا در دوران مدیریت شما با شخص شما بود؟


فکر می کنم ملکشاهی راد با یک طایفه در جنوب شهر مشکل دارد و دائم حمله اش به یک طایفه خاص است مانند لیست 21 نفره ای که قبل تر ادعا نمود، بعنوان مثال 400 نفر که طبق قانون در پیش دبستانی استخدام شده اندکه مربوط به کل استان است و شما بررسی کنید ببینید چند نفرشان بالاگریوه ای است!؟ در طایفه های دیگر چند نیرو و در شهرهای دیگر چه تعداد استخدام شده است، اصلا ملاک طایفه مطرح بوده یا نبوده است و به هرحال پرونده ها موجود است که بیش از 2800 پرونده مربوط به دوران مدیریت آقای ملکشاهی راد بوده است.

به هرحال ایشان که مدعی هستند هیچ گونه استخدام فامیلی درباره ایشان وجود ندارد؟

ای کاش استخدام های مختلف بررسی شود تا سیه روی شود هر که در او غش باشد و به هرحال افکار عمومی دوست دارد بدانند و اقای ملکشاهی راد هم قطعا پاسخ خواهد داد که بیشترین اعتراض را ما در ازمون استخدامی اقای راد داشتیم و هنوز هم افرادی که در ان ازمون استخدامی مشکل داشته اند به اموزش و پرورش مراجعه می کنند.یک بنده خدایی می گفت من پاسخ نامه یکی از فامیل های را دستکاری کردم و به 95درصد رساندم و دیگر روم نشد بیشترش کنم بعد که نتایج اعلام شد دیدم فامیل من استخدام نشده و فهمیدم اقوام برخی با 98 درصد برایشان زده شده و هنوز که هنوز است دود ان اعتراضات بلند است.

افکار عمومی بدش نمی اید بداند از 220 نفری که آقای راد به مسکن و شهرسازی معرفی کرده است چطورحدود 186 نفر شناسنامه اش صادره یک منطقه خاص است!؟

افکار عمومی بدشان نمی اید بدانند خانه های سازمانی که زمان ملکشاهی راد به افراد واگذار شده است به چه کسانی و با چه قیمتی واگذار شد و چند نفرشان از دوستان و همفکران آقای ملکشاهی راد است!؟

افکار عمومی بدش نمی اید بدانند که سال 89 فقط حق الزحمه یک مرحله ازمون پیشرفت تحصیلی در اموزش و پرورش، برای یکی از دوستان آقای ملکشاهی راد 17میلیون و پانصدهزار تومان بوده است، همان سالی که پژو 14 میلیون تومان بود، آزمونی که تا زمان مدیریت من ادامه داشت و من ان را لغو کردم

افکار عمومی بدشان نمی اید بدانند فروشگاهی که به دوستان آقای ملکشاهی راد و در زمان مدیریت ایشان داده شده بود، بعد از ان همه سال چرا یک ریال به عنوان حق الاجاره به اموزش و پرورش داده نشده بود و ریالی به سهام افراد اضافه نشدکه دوران بنده با تکیه بر قانون از انها گرفته شد و الان ماهی 20 میلیون تومان به اموزش و پرورش داده می شود.

این بحث استخدامی های پیش دبستانی رو می توانید یک مقدار بیشتر توضیح بدهید برای آگاهی همان افکار عمومی که بر ان تاکید داشتید؟

ببینید ما در بحث پیش دبستانی ها برای اولین بار بومی گزینی کردیم مثلا برای الیگودرز فقط گفتیم بچه های الیگودرز و هر شهرستان به همین ترتیب، بومی گزینی شد کاری که برای سرباز معلم ها هم تاکید شد. البته این میان یک حرفی است و انهم اینکه برخی افراد معتقدند ان هشتاد نفری که ما در الیگودرز استخدام کردیم، با فشار آقای خدابخشی و همکاری رئیس اموزش و پرورش برایشان پرونده سازی شده است که احتمالا اقای خدابخشی خودشان جوابی برای اقای ملکشاهی راد دارند ما که انها را بررسی کردیم دیگر نهادهای بازرسی باید ورود کنند.

من باز می خواهم تاکید کنم و به سوالی برگردم که اقای ملکشاهی راد عنوان کردند و ان هم استخدام هشتاد نفر از اقوام و نزدیکان شماست؟

آقای دریکوند آیا تمایل دارید این لیستی که ادعا شده است منتشر شود!؟

البته این بگم بگم ها و این لیست هایی که می گویند در جیب است سابقه دارد، آقای ملکشاهی راد هم اولین بارش نیست و یک وقتی هم مدعی بود که دریکوند 21 نفر از اقوامش رادر پست های اداری به کار گرفته است ،من در مجلس آقای راد را دیدم گفت من یک کار سیاسی کردم،گفتم پسهمان لیست 21 نفر را اعلام کن تا سابقه و رزومه افراد را همه ببینند که گفت این کار را نمی کنم

من البته بدم نمی آید این لیست اعلام شود که چه کسانی هستند ،البته قطعا ایشان خیلی ها را که در زمان خودشان هم استخدام شده اند و یا کارشناس بوده اند و شاید نام خانوادگی انها با طایفه من یکی باشد را لیست می کند و می گوید اینها وابستگی طایفه یا دارد و قطعا در ناحیه 2 و عشایری که بالاگریوه است شاید، هم طایفه ای ما هم دیده شود و این نگاه که هرکسی فامیلیش با فامیلی شخصی یکی بود او حتما فامیلش هست، یک نگاه قرون وسطایی است خصوصا که در 3200پرونده استخدامی پیش دبستانی که اکثر در زمان اقای راد تشکیل شده است شاید 100تای ان هم بالاگریوه ای باشد.

در ضمن من اعلام می کنم حاضرم لیست وابستگان بیکار درجه یک خود را منتشر کنم اما اقای ملکشاهی راد هم که بیکار هستند منتشر بشود!

بدم نمی اید اتفاقا لیست هایی هم که به دست ما رسید از دختر فلانی و همسر فلانی و دوستان و همفکران آقای ملکشاهی راد هم روزی منتشر شود هرچند اخلاقا به این رفتارها اعتقادی ندارم.

آقای دریکوند آیا دوران شما سیاسی کاری شد؟

ببینید من معتقدم هیچ دوره ای به اندازه دوران آقای ملکشاهی راد و تیمش، آموزش و پرورش سیاسی نبوده است و ایشان باید سالها تاوان این حرکت را پس بدهد،همان سالهای که حتی گروه های اموزشی که یک جای علمی است به شرط عضویت در حزب موتلفه و قول رای دادن و جلسه گرفتن باید انجام می شد و بیشترین عضو گیری حزب موتلفه چه زمانی بود و چه افرادی بودند ومی توانستند کنگره دوهزاری نفری انجام دهند و جالب اینکه این فرم در اتاق معاونین مدیرکل اموزش و پرورش بود و هرکسی که قصد داشت مدیر بشود اول باید فرم موتلفه را پر کند!

در دوران مدیریت شما ایشان هیچ درخواستی از شما نداشتند؟

چرا، ببینید نمونه عرض کنم که ملکشاهی راد از بنده رئیس ناحیه یک چگنی و اداره راه اهن را درخواست داشتند که در بحث راه اهن در حد معاونت با وی به توافق رسیدیم که منتها وی می گفتند فلانی برای فلان معاونت که من گفتم اقای ملکشاهی راد یا من پست را می دهم شما نیرو بدهید یا شما نیرو بدهید من پست را مشخص می کنم که به توافق نرسیدیم یا در بحث ناحیه یک من گفتم دولتی رای اورده است و به دنبال نیروهای حامی دولت است و شما در منطقه شمال و طایفه خودتان خیلی نیرو دارید که حامی دولت هم هستند بگذارید یک همچین نیرویی بیاید اما ایشان بدنبال نیروهایی بودند که مخالف دولت بودند و من هم گفتم شما در دوران مدیرکلی خودتان و نمایندگی شما خیلی از نیروهایی بودند که همفکرت نبودند اما به شما رای دادند ایا توانستید یکی از انها را رئیس منطقه ای بکنید که الان انتظار دارید من مخالف دولت را رئیس منطقه ای بکنم!

صحبت پایانی شما با نماینده خرم اباد چیست؟

فقط من خواهشم این است که آقای راد برای جلب آرای خودشان به دنبال راهی بهتر و موثرتر از بی ثباتی مدیریت در اموزش و پرورش باشند، من روز تودیع هم گفتم خدانظر دریکوند رفت به خاطر این دانش اموزان به خاطر اموزش و پرورش به خاطر مردم استانمان از مدیریت اموزش و پرورش که انسان توانمندی هست حمایت بشود و مدیران ارشد استان اجازه این بی ثباتی پی در پی را ندهند و قطعا باید از زینی وند حمایت بشود چرا که عملکرد او قابل دفاع است و آسیب این بی ثباتی در مدیریت را جز دانش اموزان و مردم نخواهند دید وچوب این بی ثباتی را دانش اموزان ما خواهند خوردو بنده به همین دلیل که بازگشت آرامش به این حوزه است اعلام می کنم که اولا قصد ورود به این بازی های حاشیه ای را ندارم و دوما این آخرین گفتگوی من با مردم بود چون حقیقتا می خواستم از طریق شما رسانه ها بگویم من شرمنده خانواده های شهدا و معلولین و نیازمندانی بودم که سالها منتظر بودند و کسانی که سالها در مدارس بدون چشم داشت زحمت می کشند و من نتوانستم مشکلشان را به خاطر فشارهای اقای ملکشاهی راد حل کنم هرچند قسم می خورم برای استخدامشان کم کاری نکردم تا آنجا که با مسئولیت خویش هم خداحافظی کردم. / خاستگاه نيوز
دسته بندی: مصاحبه
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید