امروز: دوشنبه، 11 مهر 1401
پلدخترنیوز » اخبار » حواشی یک جلسه ؛ تکیه نماینده بر صندلی ریاست

حواشی یک جلسه؛ تکیه نماینده بر صندلی ریاست

حواشی یک جلسه ؛ تکیه نماینده بر صندلی ریاست

کد خبر: 277
  • 3
استان لرستان یکی از استان‌های کم‌بهره از توجه مسئولان کشوری است که سال‌هاست از این موضوع رنج می‌برد و در حال ضربه خوردن است، این در حالی است که حداقل انتظار از مسئولان استانی این است که آن‌ها به موضوعات و مشکلات استان توجه ویژه داشته و با مدیریت دلسوزانه و جهادی، در راستای رفع این مشکلات گام بردارند. اما آنچه ما در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان لرستان که در هفته گذشته برگزار شد دیدیم، چیزی غیر از این است، جلسه‌ای که بی‌مهری استاندار به مردم و برنامه‌های اجرا شده در این استان را نشان می‌دهد.در زیر گزارشی کوتاه از آنچه در این جلسه گذشته را می‌خوانیم.

جلسه شورای برنامه‌ریزی استان لرستان هفته گذشته در عین بی‌برنامگی و آشفتگی، در حالی برگزار شد که استاندار به بهانه جلسه دیگری در این جلسه حضور نداشت! و جای خود را به ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت و رومشگان داد!
این در حالی است که با تمام احترامی که برای نمایندگان محترم قائل هستیم و حضور برخی از آنان در جلسه شورای برنامه‌ریزی به‌عنوان ناظر نیز می‌تواند باعث تقویت این جلسات باشد، اما نباید عرف موجود در جلسات رسمی زیر پا گذاشته شود و بجای آقای رئیس سازمان برنامه‌ریزی که ریاست جلسه را بر عهده دارند، فرد دیگری بر این صندلی تکیه بزند!

اما در این جلسه ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت و رومشکان اظهار کرد: سوابق تاریخی حکومت‌ها  را که نگاه کنیم می‌بینیم مرکز حاکمیت هر منطقه همواره در مرکز شهر قرار دارد اما نمی‌دانم با چه استدلالی ساختمان جدید استانداری در یک بیابان قرار است احداث شود.
وی افزود: انتظار می‌رود، چاره‌ای اندیشیده شود که استانداری یا در محل فعلی و یا در محلی مشابه در مرکز شهر باشد.
البته باید گفت ای کاش نماینده محترم استان لرستان به این سؤال نیز پاسخ می‌داد که چرا در دوران مدیریت گذشته که خود ایشان نیز شاهد بالا رفتن این برج به نام استانداری لرستان بودند، لب به اعتراض نگشود، همان دورانی که همه‌چیز خوب بود و بر وفق مراد و آیا می‌توان اطمینان داشت که با پایان دوران خادمی نیز، همین تغییرات صورت گرفته در ساختمان استانداری فعلی موردانتقاد آقایان قرار نگیرد!

ملکشاهی‌راد نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در این جلسه خطاب به مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: مطابق وعده رئیس‌جمهور بنا بود امسال 1 میلیون و 33 هزار شغل ایجاد شود که ما به‌عنوان نمایندگان مردم معتقدیم این وعده صورت نگرفته است، لذا شما اعلام کنید سهم لرستان در این زمینه چقدر بوده و چقدر از آن عملی شده است.
اما "آشتاب" مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی پاسخ داد: لرستان در این زمینه، جزء سه استان برتر کشور است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با تاکید بر اینکه ما متولی ایجاد اشتغال نیستیم، گفت: ما دبیرخانه و هماهنگ‌کننده دستگاه‌های اجرایی برای ایجاد اشتغال بوده و در حال جمع‌آوری آمار همه بیکاران استان هستیم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی لرستان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه تعیین تکلیف مصوبات کارگروه‌های مختلف از وظایف شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان است، افزود: در جلسه مصوبات کارگروه زیربنایی بررسی و تائید شد و علاوه بر این بر اساس تبصره 9 قانون بودجه سال جاری مقرر شده یک درصد بودجه دستگاه‌ها به‌جز بند اول و ششم به حوزه پژوهش و تحقیق اختصاص یابد.

چگنی ادامه داد: در این راستا جهت انجام پژوهش 64 طرح معرفی شدند که پس از بررسی 17 طرح پژوهشی مورد تایید و تصویب قرار گرفته تا بتوان به صورت کاربردی اقدامات پژوهشی را انجام داد و شاهد برطرف شدن بخشی از مشکلات استان باشیم.
اما از حواشی جالب این جلسه پرحاشیه، برخی از مسئولین در این جلسه با تصویب این طرح‌ها پیشنهادها و مخالفت‌هایی داشتند، با وجود آنکه برداشت ما از شورای برنامه‌ریزی تائید نهایی طرح‌هایی است که قبل‌تر در کارگروه‌ها تائید شده‌اند.

 از دیگر حواشی نوع رفتار رئیس جلسه با مدیران بود.
رئیس دانشگاه لرستان با تجربه علمی و پژوهشی در حال توضیح دادن طرح‌های پژوهشی بود که رئیس سازمان مدیریت برنامه‌ریزی واکنش نشان داد که آقای عزیزی شما بلد نیستید توضیح بدهید بزار خودم توضیح می‌دهم؟
شاید باید گفت آقای چگنی ما نیز انتظار داشتیم مهربان‌تر باشید، هرچند واکنش یکی از مقامات استانی که در اوج منطق و با استدلال تاکید کردند طرح‌های پژوهشی را طوری تصویب کنید که در قفسه خاک نخورند و هزینه‌هایی که در این راستا پرداخت می‌شود منجر به ایجاد شغل شود، شاید از همان حرف‌هایی بود که حرف دل بسیاری بود.

حاشیه بازهم بود، مثلاً در پایان این جلسه که دو فرماندار درگیری لفظی داشتند. یکی از آن‌ها به دیگری معترض بود که مگر شما رئیس ما هستین که اجازه نداریم صحبت کنیم.
در پایان انتظار می‌رود از مدیران استان دلی و جهادی در راستای توسعه گام بردارند به امید روزی که این تفکر برنامه‌ریزی در بین تمامی مدیران جاری شود تا شاهد برگزاری این جلسات به این روند نباشیم.

   این یادداشت به قلم "لیلا سلیمانی"در شماره 364 به تاریخ 22 آبانماه 97 نشریه "شهاب آسمانی" منتشر شده است.
  
دسته بندی: اخبار
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید