عضو کمیسیون بهداشت مجلس مطرح کرد: قطع زنجیره انتقال کرونا با واکسیناسیون انجام‌پذیر است

تاریخ انتشار : 5 شهریور 1400, 15:36
دکتر یحیی ابراهیمی در تشریح این خبر اظهار داشت: هیچ راهی نداریم در مقابله با کرونا ویروس جز اینکه ورودی به بیمارستان‌ها را کم کنیم که آن هم با رعایت مردم میسر می‌شود.

وی افزود: اساس کار بر پیشگیری است و باید زنجیره انتقال کرونا ویروس قطع شود.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه برای قطع زنجیره انتقال کرونا ویروس باید واکسیناسیون گسترده انجام شود که این موضوع را در کمیسیون بهداشت مجلس مصوب کردیم، عنوان کرد: در این راستا با وزیر بهداشت و مجموعه دولت صحبت شده که نسبت به وارد کردن واکسن به شکل گسترده و سریع اقدام شود و از هر طریق ممکن واکسن تهیه و در اختیار مردم قرار گیرد.

ابراهیمی بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی و درمانی تاکید و گفت: رعایت این پروتکل‌ها باید به شکل کامل اجرا شود و در این راستا مردم  همکاری لازم را داشته باشند.

شعبه خاصی در هر استان و شهرستان تشکیل شود و با افراد متخلف برخورد شود

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیروی انتظامی پای کار بیاید و حاکمیت با کسانی که ناقض پروتکل‌ها هستند برخورد کند، بیان کرد: پیشنهاد دادیم شعبه خاصی در هر استان و شهرستان تشکیل شود و با افراد متخلف برخورد شود.

وی اضافه کرد: متاسفانه روزانه بین ۶۰۰ تا ۶۵۰ نفر از هموطنان به دلیل کرونا ویروس فوت می‌کنند و این تلفات سنگین است و چنانچه مردم کمک نکنند و پروتکل‌های سختگیرانه اجرایی نشود امکان کنترل بیماری نیست و باید منتظر پیک ششم و پیک‌های بعدی باشیم.

مهمترین اولویت قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا ویروس است

ابراهیمی تصریح کرد: یک بار برای همیشه باید یاد بگیریم که مهمترین اولویت قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا ویروس است.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه ویروس لامبدا در چندین کشور مشاهده شده، خاطرنشان کرد: این ویروس در ایران مشاهده نشده و در حال حاضر درگیر نوع دلتای آن هستیم.لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=2738

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود