بمناسبت روز پزشک، گفت‌وگو با دکتر عباسعلی رفیعی

تاریخ انتشار : 1 شهریور 1400, 22:41
همه مردم منطقه او را میشناسند. پزشکی که با وجود نداشتن تحصیلات تخصص علاوه بر مردم شهرستان، برخی از بیماران استان های همجوار برای درمان بیماری‌های خاص خود به دلیل چیره دستی و مهارت بالا در درمان به او مراجعت داشته و علت ماندگاری خود را در پلدختر خواست خداوند متعال و خونگرمی پلدختریها بیان میکند.

با عرض تبریک روز پزشک به تمام پزشکان عزیز و جامعه پزشکی خصوصا پزشکان پلدختری و معمولانی، مصاحبه ای داریم با دکتر عباسعلی رفیعی که توجه شما عزیزان را به این مصاحبه جلب مینمایم.

در شروع مصاحبه، خودتان را برای  مخاطبان ما بیشتر معرفی کنید؟

ضمن سلام به مخاطبان پایگاه خبری پلدخترنیوز و تبریک روز پزشک به همه ی همکارانم، بنده متولد دوم فروردین ماه سال ۱۳۴۵ شهرستان آباده از توابع شیراز در استان فارس هستم.

در خانواده ای متوسط با پدری کارمند نیروی انتظامی که پس از دوران جنگ بازنشسته شد، بزرگ شده و در شهرستان آباده تا مقطع دیپلم و در رشته ی ریاضی فیزیک ادامه تحصیل دادم.

چه اتفاقی افتاد که با توجه به رشته تحصیلی ریاضی فیزیک، شما پزشک شدید؟

با توجه به علاقه رشته‌ ریاضی فیزیک را انتخاب کرده بودم اما متاسفانه با تعطیلی دانشگاه ها در آن موقعیت حساس و همچنین به علت بازشدن ناگهانی دانشگاه های کشور،تورم داوطلبان در رشته‌های مهندسی و همچنین عدم پذیرش به علت نقص عضو مجبور به ادامه تحصیل در رشته پزشکی شدم.

از وضعیت خانوادگی و تعداد فرزندان خانواده پدریتون بیشتر توضیح بفرمایید؟

خانواده ما متشکل از ۴ برادر و ۲ خواهر هستیم و من فرزند چهارم هستم.

از دوران تحصیل مدرسه و نحوه پذیرش در کنکور برامون بیشتر توضیح بدید؟

در دوران تحصیل از نظر هوشی متوسط اما دوران مدرسه را پرجنب‌وجوش و شیطنت بار طی کردم و با رتبه ی ۴۴ کنکور وارد دانشگاه مورد علاقه ام یعنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز شدم، آن زمان دانشگاه شیراز دارای سه دانشگاه اقماری جهرم، فسا و بندرعباس بود که دوسال علوم پایه را مجبور به ادامه تحصیل در شعبه ی بندرعباس و شش سال مابقی را در دانشگاه شهر شیراز طی کردم.

 شما متولد آباده و فارغ تحصیل دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستید، چطور به پلدختر آمدید؟ 

من دوران دانشجویی را با رتبه سوم امتحانات پایان پزشکی بودم و دانشگاه وعده ی بورسیه تحصیلی ایتالیا را به بنده داده بود که متاسفانه به دلایلی این امر امکان پذیر نشد و بنا شد بعد از انجام خدمت دوران طرح برای بورس ایتالیا بروم که در آن مقطع زمانی منطقه مورد نظر برای گذراندن خدمت طرح مناطق محروم کشور در نظر گرفته شده بود و من به دلیل نزدیکی لرستان با اصفهان و به همین علت بروجرد از لرستان را انتخاب کردم.

در انتهای دوران طرح، مسئول شبکه بهداشت و درمان بروجرد بودم و بعد از اتمام طرح پیگیر مسئله بورسیه شدم که به علت نقص عضو با بورس و ادامه تحصیل ام موافقت نشد و در نهایت اینکه نیاز زمان و جامعه و پیش از آن نظر خداوند مرا به خدمت در پلدختر رساند.

دکتر علت محبوبیت شما در بین مردم پلدختر چیه؟

هر چه که هست نظر لطف مردم و خداوند متعال است.

برخی از بیماران از شهرستانهای اطراف به شما مراجعه می‌کنند بیشتر توضیح بفرمایید؟

برخی از بیماران که نتیجه نگرفته و همچنین در بعضی موارد خاص از استانهای خوزستان، کرمانشاه، ایلام، فارس، تهران و... در خصوص بیماری های خاصی مراجعه دارم.

باخبر شدیم یکی از فرزندان شما در رشته ی پزشکی با رتبه عالی پذیرش شده‌اند در این خصوص توضیحاتی بفرمایید؟

دو فرزند یک دختر و یک پسر دارم که دخترم رتبه سال گذشته با رتبه ۹۹ منطقه ای کنکور و در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز پذیرفته شد.

دکتر رفیعی علت ماندگاری شما در پلدختر چیه؟

خونگرمی مردم باعث اقامت ۲۲ ساله ام تاکنون شده است.

از خاطرات تلخ و شیرین طبابت در پل دختر بگید؟

خاطرات بسیاری دارم اما شیرین ترین آن مربوط به درمان نوزادی مبتلا به سرطان خون در زمان ورودم به کار بود به لطف خدا وند شفا پیدا کرد و هم اکنون مشغول به تحصیل در دانشگاه است.

صحبت پایانی شما با مخاطبان و مردم پلدختر؟

ضمن تشکر از رسانه شما که در اسن روز به بیاد قشر پزشکان بودع اید، انتظار دارم شهروندان و مراجعین در ورود به مطب ضمن رعایت اصول بهداشتی، اگر از خودم یا منشی رنجش خاطری دارند به بزرگواری شان عف نمایند.لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=2728

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود