امروز: سه شنبه، 7 آذر 1402
پلدخترنیوز » گزارش تصویری » گزارش تصویری اجتماعی » تجلی عشق و دلدادگی پلدختریها در روز عاشورای حسینی(ع)

عاشورای حسینی(ع)

تجلی عشق و دلدادگی پلدختریها در روز عاشورای حسینی(ع)

کد خبر: 2718
  • 12

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، هر ساله با شروع محرم بوی اسپند و عطر سیب در کوچه های شهر پراکنده می شود و تا نماز ظهر عاشورا هر خانه، خیمه گاهی از آن حسین فاطمه است.

امروز عاشورا بود، روزی که با طلوع صبحش چشم و دلها پر از غوغا می شود و به یاد خورشیدی که در غروبش به جای فرو رفتن در  دل زمین بر نیزه ها خواهد رفت و منزل به منزل آیه خواهد خواند.

امسال نیز مکتب داران زینبی و عزانشینان کربلا در پلدختر همه و همه آمده بودند تا در سوگ آفتاب بر نیزه رفته و  در ماتم 72 لاله ی در خون و خاک بی سر تنیده هم صدا با ناله های کودکان حرم، هم آوا با زجه های رباب و هم نوا با مرثیه های زینب در محضر امام عصر خود عاشقانه لبیک بگویند.

مردم دیار هویزه ثانی در شهر و روستا به مانند تمامی شیعیان جهان، امروز با وجود نفس های حبس شده در زیر ماسک و با رعایت فاصله های پر از مهر و عطوفت اجتماعی و در صفوفی به قامت عشق و خون، آمده بودند تا زیباترین نوع دلدادگی خود را با حفظ توصیه های بهداشتی و به دور از به خطر  شیوع کرونا به نمایش بگدارند و با حفظ سلامت همشهریان خود رهرو واقعی بودن را به عرصه ی ظهور رسانند.

محرم امسال نذورات هم متفاوت‌تر از سالهای گذشته یا در قالب بسته های بهداشتی فرهنگی یا به شکل مواد خشک بود و در درب منازل و به دور از تجمع و تشکیل صف توزیع شد.

مراسمات زنجیر زنی و سینه زنی نیز در حال و هوایی متفاوت و به صورت اختصاصی برگزار شد تا با اجرای آیین های عاشورایی دستی برای انتقال و زنجیره ای برای شیوع ویروس کرونا نباشند و به جای اهداء نذورات خود به همنوعان خود بیماری هدیه نکنند.

گزارش تصویری عاشورای حسینی(ع) را از لنز دوربین پایگاه خبری پلدخترنیوز دنبال کنید.


تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید