امروز: جمعه، 31 شهریور 1402
پلدخترنیوز » یادداشت » یادداشت اجتماعی » نیرو و کشاورزی به کویری ها رسید، آموزش و پرورش به باغ گلی بی رزومه!

کابینه ای مملو از چهره های تازه کار و کمتر شناخته شده!

نیرو و کشاورزی به کویری ها رسید، آموزش و پرورش به باغ گلی بی رزومه!

کد خبر: 2710
 • 5
بالاخره پس از کش و قوس های فراوان سید ابراهیم رئیسی کابینه پیشنهادی خود را متشکل از ۱۹ گزینه تصدی وزارت خانه ها به مجلس شورای اسلامی ارسال کرده و در جلسه صبح شنبه 23مرداد از سوی هیات رئیسه مجلس اعلام وصول شد.

بخشی از این افراد که به عنوان کابینه پیشنهادی به مجلس معرفی شده اند وابسته به آستان قدس، تشکیلات ستاد اجرایی فرمان امام و نیروهای نزدیک به مخبر دزفولی معاون اول دولت  و بخشی هم وزرا  و معاونین وزرا و دولتمردان دولت محمود احمدی نژاد بین سالهای 84 تا 92 هستند؛ یعنی خواستگاه کابینه دولت سیزدهم از این سه حوزه است.

عدم حضور زنان در کابینه، استفاده از برخی چهره های فاقد رزمه و گمنام نظیر باغگلی در آموزش و پرورش و همچنین تسلط مخبر ذزفولی بر تیم اقتصادی از دیگر نکات قابل ملاحظه ای است که در این زمینه به چشم می خورد. 

نبرد مخبر دزفولی و فرهاد رهبر در تسلط بر تیم اقتصادی دولت و مهره چینی های معاون اول رئیس جمهور گرچه به تاخیر در ارسال فهرست وزرای پیشنهادی کابینه به مجلس منجر شد اما عدم حضور چهره هایی چون نیکزاد، حاجی بابایی، سردار دهقان، سردار محمد، فرزین، شمس الدین حسینی، بذرپاش و... نشان می دهد این کابینه قرار است متشکل از افراد تازه کار و گمنام و بی ستاره با محوریت شخص سید ابراهیم رئیسی و البته حضور پررنگ مخبر دزفولی پایه گذار دولت انقلابی و نوپایی باشد که در گام دوم انقلاب ، با عبور از چهره های تکراری و قدیمی تر مسیری متفاوت را ایجاد کند هر چند در این بین شاید بسیاری از اصولگرایان حامی دولت از بسیاری از این گزینه های معرفی شده شگفت زده هم شده باشند.

تداوم حضور کویری ها در وزارت خانه هایی نظیر نیرو و کشاورزی شاید برای استان های درگیر با بحران آب نظیر لرستان و خوزستان خوشایند نباشد زیرا اساسا این دو استان پرآب کشور در حالی با شرایط بسیار سخت و پر چالشی در حوزه آب مواجه شده اند که هیچ سهمی را در بین وزرای پیشنهادی ندارند و این کویر نشینان خواهند بود که سیاست های آبی کشور را با تسلط بر دو حوزه نیرو و کشاورزی مثل همیشه طرح ریزی خواهند کرد.

کابینه پیشنهادی رئیس جمهور رئیسی، بی تجربه و فاقد سابقه اجرایی و مدیریتی قابل توجه هستند و همین موضوع شاید یکی از چالش های او در مسیر تحقق وعده های انتخاباتی اش به مردم باشد، اختلافات درونی با تشکیل کابینه و شروع بکار دولت علنی تر خواهد شد و عملا مجلس نیز در مسیر فشار و سهم خواهی از دولت خواهد رفت.


عباس دارایی
تبلیغ

نظرات

 1. User Avatar
  • ناشناس
  • در تاریخ : 24 مرداد 1400 09:46
  سعی کنید مطالبتون طوری باشه که خواننده احساس نکنه دارید مغرضانه حرف میزنید، کافیه انصاف رو رعایت کنید.
  فرمایش کردید که وزرای پیشنهادی کم تجربه و بدون رزومه هستند؟
  خب منه خواننده با خواندن این مطالب این سوال در ذهنم بوجود میاد که وزرای دولت قبل که مثلا همه با تجربه بودن و به قول خودشون ژنرال بودن چه بلایی بر سر کشور اوردن؟
  رسانه یعنی قلب تپنده مردم، اگر این قلب حقایق را بازگو نکند یا فقط قسمتی از حقیقت را مغرضانه بیان کند و قسمت دیگر را بخاطر سلیقه شخصی سیاسی بیان نکند این رسانه دیگر قلب تپنده مردم نیست، بلکه ابزاری فاسد برای فریب مردم به نفع افراد فاسد است.
  1. User Avatar
   • khodaei
   • در تاریخ : 26 فروردین 1401 23:41
   با سلام رسالت رسانه انجام مطالبه گری و همچنین بیان موانع و مشکلات بوده نه مغرضانه بحث کردن ، و ما در پایگاه خبری پلدخترنیوز همواره این موضوع را اصل قرار دادیم
 2. User Avatar
  • میثم
  • در تاریخ : 24 مرداد 1400 09:18
  با سلام ، جناب دارایی عزیز لطفاً سکوت اختیار کنید تا ویرانی ها و خاطرات تلخ ۸ سال گذشته دولت متبوع تان را تداعی نفرمائید.
  در دولت اصلاحاتی شیخ حسن اگر به جای وزرای ژنرال و سرداران دیپلماسی کاربلدتان تعدادی مترسک قرار میگرفت وضمان بهتر بود ، پس خواهشاً جهت احترام گذاشتن به خودتان نطق نفرمائید و به زخم های مردم نمک نپاشید.
  1. User Avatar
   • khodaei
   • در تاریخ : 26 فروردین 1401 23:43
   با سلام ممنون از توجه شما نسبت به خبرمندرج شده ، رسالت ما بیان مشکلات و مسائل روز در راستای مطالبه گری صحیح بوده ولاغیر ...

نظر شما

 • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید